Да продължа ли да кърмя......?

  • 1 207
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Кърмя сина ми от 9 месеца.Този понеделник преболедувах най-вероятно вирус повръщане и разтройство.Наложи се от Бърза помощ да ми сложат деган и ме посъветваха да не кърмя.Мамолог ми предписа достинекс последното 1/2 хапче взех вчера.Кърмата ми не спира/знам, че е нормално/, но ме тревожи друго малкият е`много неспокоен, цял ден плаче, не спи нощем иска си кърменето.Като позвъних на мамолога да попитам мога ли въпреки хапчетата да продължа да кърмя, ми каза да устискам детето ми било достатъчно голямо и можело да се отбива вече.Аз лично предпочитам да го кърмя отново, дали няма да му навредя?

Благодаря за отговорите предварително!

# 1
  • Мнения: 718
Откъм съчетанието на лекарството и кърменето не мога да те посъветвам, дано някой по-компетентен се включи, но предполагам, че ако искаш да продължиш да кърмиш би могла да изцеждаш, за да поддържаш лактацията, докато премине ефектът на лекарството.
Но ако искаш да продължиш с кърменето и детенцето ти също, мисля, че мнението на мамолога, съветите му "да устискаш" и неговата представа за "достатъчно голямо за отбиване дете" не би трябвало да имат значение. Би могла да го попиташ просто колко време след приема на лекарството можеш да продължиш да кърмиш, ако разбира се искаш. Доколкото разбирам решението за отбиване го е взел мамологът по-скоро, а не би трябвало. Peace

# 2
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
освен това не разбрах защо етрябвало да спираш кърменето? самия деган повишава пролактина и се дав апри недостиг на кърма...

# 3
  • Мнения: 8 242
Кърми си спокойно детенце,не се измъчвайте и двамата..

# 4
  • Мнения: 2 132
Ако искаш да продължаваш с кърменето изцеждай за да поддържаш лактацията. Предполагам, че някой по-запознат ще те консултира след колко време може да се поднови кърменето след тези лекарства.

# 5
  • Мнения: 559
За лекарствата не мога да ти кажа нищо. Дано се включи някой компетентен.
Но да спираш да кърмиш, защото някакъв....  #Cussing out (тука трябва да има цензура) ти е казал, че му стига толкова кърмене на 9 месечното ти бебе...? При положение, че и ти искаш да си го кърмиш, ако медикаментите позволяват не виждам смисъл да си тормозиш така детенцето!

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Всъщност са ти предписали Достинекс за да ти спрат кърмата, нали? Защото то няма нищо общо с разтройство и повръщане,  Но след като си го пила, не е добре да кърмиш, цеди и хвърляй кърмата. Обади се на мамолога и се поинтересувай след какъв срок ще се изчисти организмът ти и ще можеш да подновиш кърменето.

# 7
  • Мнения: 396
Ако искаш да продължаваш с кърменето изцеждай за да поддържаш лактацията. Предполагам, че някой по-запознат ще те консултира след колко време може да се поднови кърменето след тези лекарства.

Съгласна съм.
Цеди се и продължи след като е безопасно.
Аз кърмих/първото/ и сега ще кърмя докато детето се откаже само!

# 8
  • Мнения: 1 896
Абе, тоя достинекс много гаден - наистина не трябва да се кърми докато се взема, ама и много бавно се елимира. 80 часа му е полуживотът - тоест за толкова конзцентрациите му остават наполовина, а после има още някво време докато се изхвърли изцяло.
Как може тези хора да дават хапчета за спиране на кърмата, без да го обсъдят с майката, това е ебаси произвола.
Ако искаш да кърмиш, трябва да изчакаш, а дотогава може да цедиш и да хвърляш. И друг път внимавай какво пиеш - длъжни са да ти обяснят за какво е и ти трябва да питаш също.

# 9
  • Мнения: 26
Мисля че може да продължиш

# 10
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
...
Как може тези хора да дават хапчета за спиране на кърмата, без да го обсъдят с майката, това е ебаси произвола.
Ако искаш да кърмиш, трябва да изчакаш, а дотогава може да цедиш и да хвърляш. И друг път внимавай какво пиеш - длъжни са да ти обяснят за какво е и ти трябва да питаш също.
мисля, че девойката е била наясно защо отива при мамолог, след като е имала ЕДНОдневно неразположение с обикновена диария!

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Можеш да дадеш на детето да сукне, като все пак го наблюдваш - най-вероятно нищо няма да му стане от достинекса, тъй като не е наблюдаван трансфер в кърмата, а и независимо как си усещаш гърдите, млякото в тях вече е съвсем малко (при майки с пролактиноми понякога се дава някаква доза каберголин, която не е достатъчна да спре кърменето, но все пак намалява пролактина до по-безопасни нива, т.е. има прецеденти на деца, които продължават да се кърмят при прием на достинекс, при това редовен ежедневен прием).  Хейл дава рейтинг Л4 - да не се ползва при кърмещи майки само заради това, че спира кърмата, иначе няма известни странични ефекти върху децата през млякото.

Ако обаче си изпила и двете хапчета по схемата, с кърменето си приключила - шансът да запазиш някакво количество кърма е равен почти на нула, този медикамент абсолютно категорично спира кърмата и след ден-два няма да има нищо освен капки.

# 12
  • Мнения: 494
Защо не се посъветваш с друг лекар?

# 13
  • Мнения: 559
titi2008, какво стана? Какво реши?

Общи условия

Активация на акаунт