Цитонамазка-боли ли?

  • 11 729
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте!
Никога не са ми правили цитонамзака,въпреки,че съм раждала вече по нормален път.Но сега дочух от една бременна роднина,ходеща при същия доктор,че са и правили.Тоест и мен ме очаква същото.
Въпросът ми е:Боли ли,какво е усещането,как се чувстваш след това?

# 1
  • Мнения: 2 898
Не боли. Понякога не се усеща нищо. Друг път - неприятно усещане.Щом си раждала естествено, това няма да го усетиш.

# 2
  • Мнения: 1 217
И на мен ми направиха цито преди няколко месеца за първи път./знам,че е срамота/ Embarassed
Имам много нисък праг на болка и умирах от ужас.
Но докато разговаряхме с лекарката,тя си свършила работата и ми вика хайде ставай и аз чак се учудих,че не усетих нищо.
Така че споко,няма нищо страшно,а и ти си раждала нормално.

# 3
  • Мнения: 581
 Мен въобще не ме боли, нищо че не съм раждала нормално.Вероятно има значение дали лекарят е внимателен.

# 4
  • Мнения: 2 926
Не боли.
Понякога не усещам нищо, а понякога нещо като драсване, но съвсем леко.

# 5
  • Мнения: 2 603
На мен веднъж ми пратиха преди година и нещо и сега искам пак да си направя. Като бях при лекарката тя ми каза, че трябва да ми направи. Накрая на питах лекарката кога ще ми направи цитонамазката, а тя каза, че вече я е направила. Така, че споко.... нищо няма да усетиш.

# 6
  • София
  • Мнения: 790
Не боли.
Понякога не усещам нищо, а понякога нещо като драсване, но съвсем леко.


Точно така и при мен. Важното е да се отпуснеш и да знаеш, че няма страшно  Hug

# 7
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Никога не ме е боляло.
Не се притеснявай.  Peace

# 8
  • Мнения: 4 784
Много пъти са ми правили цитонамазка, нито веднъж не ме е боляло. Споко, нищо страшно няма!

# 9
  • Мнения: 6 713
Чак да боли - не, някой път просто усещам точно лееекичко драсване както е описала Карамел. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 880
не боли. ама то е достатъчно да те разчекнат с оня ми ти уред на инквизицията - спекулума Mr. Green

# 11
  • Мнения: 156
Не боли, почти нищто не се усеща.Не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 2 926
Aurora поискваш си от малкия спекулум и готово  Wink
Пък и лекаря сам трябва да преценя, че някои за са малкия, други - за големия.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Боже, не мога да повярвам, че има раждали вече жени, на които никога не са им правили цитонамазка...
Започнах да си правя това изследване още на 18 години. Да не говорим, че май цитонамзката влиза в пакета задължителни изследвания при бременност.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 880
Aurora поискваш си от малкия спекулум и готово  Wink
Пък и лекаря сам трябва да преценя, че някои за са малкия, други - за големия.


Карамел, никога не съм знаела, че може да избирам? ти направо ме хвърли в размисли.
я,щ е пробвам другия път - ще питам може ли от малкия Wink

Общи условия

Активация на акаунт