Бихте ли го направили?

  • 4 280
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте!

Бихте ли си дали 2 годишното дете на ясла при условие,че мъжа ви работи от вкъщи,а вие самата не работите.Ангажиментите са ви само домакински и тези по детето.
Какви са вашите мнения?

П.П.Перифразирах въпроса си  Wink

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 19:40 от elfi4ka

# 1
  • Мнения: 639
Мисля, че не е наша работа да преценяваме. Родителите са в правото си да вземат решението.

# 2
  • Мнения: 5 940
Не бих. Но всяко семейство си взима тези решения, които смята за правилни.

# 3
  • Мнения: 5 228
Мисля, че не е наша работа да преценяваме. Родителите са в правото си да вземат решението.

Абсолютно. Откъде накъде някой ще прави оценки на лични решения?

# 4
  • Мнения: 1 477
Аз не бих.Но и не бих коментирала решенията на други родители.Всеки сам решава кое е най-добро за детето си.Погледнато отстрани и ние сигурно правим грешки...

# 5
  • Мнения: 335
Аз направих тази грешка,като пуснах дъщеря ми на 2 години на ясла ,за което горчиво съжалявах,още си носим последствията от изпитите антибиотици.Сега сина ми е на 2 години и 5 месеца предстои ни подаване на документи за градина и ми е свито сърцето.

# 6
  • Мнения: 2 587
Аз не бих,но всеки си знае кое,как и защо.
крис-пис аз пуснах дъщеря ми на детска градина на три години и не е истина колко лекарства е изпила и колко капки съм изкапала в уши и нос,та не е гаранция че ако я беше задържала нямаше да стане същото,но по-късно.А казват че вторите са по-здрави,та давай смело  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 149
Всеки си има собсвени нужди и разбирания Wink
По темата,не бих я дала Hug

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Да, 2-годишното бих го дала на ясла, дори и двамата да сме вкъщи.
На 2 години не е толкова малко вече, по-разнообразно е в детската, отколкото вкъщи и малко или много би пречило на мъжа ми или мен, докато работим. Понякога дори веселият смях разконцентрира, на човек може да му е нужно спокойствие, все пак семейство храни - какво като е вкъщи, той е на работа.

# 9
  • Мнения: 2 331
Аз лично смятам, че мястото на децата до 3-4-годишна възраст е при родителите.

# 10
Аз бих си пуснала детето на ясля,независимо от обстоятелствата вкъщи
Не мисля,че форумът е мястото да обсъждаме решенията на Вашите приятели!

# 11
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Да аз бих го направила. Каката я дадох на 2г. и 3м. а малката я дадох на 1г и 7м. До ден днешен съм си в къщи, но не бих лишила детето от яслата. Крис-пис не си направила никаква грешка. Сега ще видиш като пратиш малкото на градина, ще приживееш това което си преживяла с голямото в яслата. И двете боледуваха в яслата, но щом почнаха на градина са ми здравички и двете. Ние сами разболяваме децата си, но повечето родители не могат да го разберат. Не може вътре в стаята температирята да е 24-25 че и 26 градуса а детето да е с потник камизола и от горе с плетена блузка, щото е зима и да не истиват децата.

# 12
  • Мнения: 1 312
Всеки си има собсвени нужди и разбирания Wink
По темата,не бих я дала Hug
Peace Подкрепям

# 13
  • Мнения: 2 172
  Разбира се,че не е моя или ваша работа,просто исках да знам различни мнения.Аз лично не бих я дала.При положение,че детето почти не е спряло да боледува откакто ходи на ясла и бащата е ангажиран да го води и взима сутрин и следобед.За мен е абсурдно.Но това си е лично мое мнение.
  Предпочитам да я изведа в парка и да си поиграе с връстници.Надали 2 годишната възраст е перфектната за интегриране.За мен яслата е последен незибежен вариант за гледане на детето ми,ако се налага на всяка цена да работа и нямам никаква възможност да се грижа за него.
  Градината е друго.Там вече говорим за поотраснали деца,които наистина имат нужда от по-различна среда и занимания,от тези които мога да предложа в къщи.

# 14
  • Мнения: 2 448
На 2 години и половина го дадох при все, че не работех. По препоръка на невролог, детето имаше проблеми социални.
Но и да не бях го дала на ясла, на 2 години и 8 месеца му се падаше да тръгва на градина, защото е роден края на декември, а те тръгват по набори.
Сега е на 5 и в момента пак не работя, но си ходи на градина. И за него е по добре и за мен. Това е единственото време, в което разполагам със себе си, защото реално нямам на кого да го оставя дори за час, ако не ходи на градина, а това е абсурдно. Може да ми е дете, но 24 часа в денонощието без да мога да направа нищо за себе си или къщата е ужас. А той все още не може да бъде оставян сам дори за кратко.

Общи условия

Активация на акаунт