Гипсова отливка в стена?

  • 3 227
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте мили мами. Сега правим ремонт на детска стая и ми хрумна да вградим гипсови отливки на ръчички и крачета в самата стена, т.е те ще са вдлъбнати. Мисля, че ще стане много хубаво и интересно. Естествено свекървата нищо не одобрява, от това което харесам (не било хубаво за самото дете - нещо суеверно било и аз точно незнам какво) та въпросът ми е дали има нещо вярно в това? Как мислите?

# 1
  • Мнения: 2
Опасно е само ако вградиш сянката му. Другото са суеверия.

# 2
  • Мнения: 4 380
Продават специални набори за бебешки отпечатъци на ръчички и краченца. Исключително популярен подарък за новородено и никой не се стряска от суеверия.

Бих ти препоръчала обаче да ги направите върху плочка, която после да сложите в рамка и произведението да е мобилно.

# 3
  • Мнения: 183

Бих ти препоръчала обаче да ги направите върху плочка, която после да сложите в рамка и произведението да е мобилно.
Peace Така ми се струва по-добре. Ще взема и аз да направя

# 4
  • Мнения: 112
 Има , има вярно.Я гледай  като направиха хората  гипсова отливка на Йети и сега го търсят, ама го няма вече Cry
  Що не й...дадеш пътя тактично на свеки Thinking

Опасно е само ако вградиш сянката му. Другото са суеверия.
  А това какво е, да не би да е научен факт Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Има , има вярно.Я гледай  като направиха хората  гипсова отливка на Йети и сега го търсят, ама го няма вече Cry
  Що не й...дадеш пътя тактично на свеки Thinking

Опасно е само ако вградиш сянката му. Другото са суеверия.
  А това какво е, да не би да е научен факт Joy
Да и аз точно това се зачудих  Thinking

# 6
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Продават специални набори за бебешки отпечатъци на ръчички и краченца. Исключително популярен подарък за новородено и никой не се стряска от суеверия.

Бих ти препоръчала обаче да ги направите върху плочка, която после да сложите в рамка и произведението да е мобилно.

Това е чудесно!
Би ли ми казала къде се продават, и най-вече как се прави това върху плочка - хич не вдявам. Embarassed
Благодаря!

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Опасно е само ако вградиш сянката му. Другото са суеверия.

 Mr. Green

# 8
  • Мнения: 73
Значи по-добре да не правя, иначе ги знам тези които се продават. Освен както xenia казва -  с плочка. Аз питах баща ми как става и той каза, че плочката се надирала леко с диамантена шайба, за да захване гипса хубаво, топваш ръчичките, боядисва се и си лакира и накрая слагаш рамка или може лайснички отстрани. В нашия случай мисля да оцвета около ръчичките със същия цвят на стената, а самите ръчички с по-светъл цвят и накрая да се закачи за стената и се надявам да сме далеч от  всякакви суеверия нали?  Thinking

# 9
  • Мнения: 2 178
И аз съм суеверна и не бих направила подобни отливки. Всеки има своите собствени предубеждения и вярвания, колкото и тесногръди да са на пръв поглед.

# 10
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Значи по-добре да не правя, иначе ги знам тези които се продават. Освен както xenia казва -  с плочка. Аз питах баща ми как става и той каза, че плочката се надирала леко с диамантена шайба, за да захване гипса хубаво, топваш ръчичките, боядисва се и си лакира и накрая слагаш рамка или може лайснички отстрани. В нашия случай мисля да оцвета около ръчичките със същия цвят на стената, а самите ръчички с по-светъл цвят и накрая да се закачи за стената и се надявам да сме далеч от  всякакви суеверия нали?  Thinking

Точно това решение на мен ми се струва страхотно, и мисля да го ползвам когато му дойде времето  Blush Peace

# 11
  • Мнения: 4 380
Продават специални набори за бебешки отпечатъци на ръчички и краченца. Исключително популярен подарък за новородено и никой не се стряска от суеверия.

Бих ти препоръчала обаче да ги направите върху плочка, която после да сложите в рамка и произведението да е мобилно.

Това е чудесно!
Би ли ми казала къде се продават, и най-вече как се прави това върху плочка - хич не вдявам. Embarassed
Благодаря!

При нас се продават в магазините за художници, за България не знам. Може да ги има и в детски магазини или такива за сувенири. Къде да се купи такъв набор е много често срещан въпрос по разни форуми в нета. Той е хубав за подарък, а иначе същото можеш да си направиш и сам, и при това доста по-евтино.

Отпечатъци могат да се направят освен с гипс, и с паста фимо или глина- всеки пластичен материал който може да застине в определена форма.

Как се прави върху плочка, ами помисли малко. Изливаш в квадратна форма гипс, правиш отпечатъка и оставяш във формата да стегне. После изваждаш и готово. Поставяш в малко по-дълбока рамка. Така се прави и с набора-там просто всички материали са събрани на куп.



http://www.sos-cadeaux.com/cadeaux-naissance-bebe/cadeaux-kit-em … d-bebe-index.html

Ето и такъв набор намерих с 3д-ефект на крачето.

http://www.bebecreation.com/kit-empreinte-bebe

Ето медальонче:



# 12
  • Мнения: 60
това ще е подаръка за детето ми за първия му рожден ден - решила съм още от преди да родя - гипсова отливка на крачето и ръчичката. после ще го кача на стената в неговата стая. ще го боядисам в синьо..
мисля че за съжаление в БГ не се продават подобни артикули...но...малко гипс и рамка и готово Simple Smile

а това за суеверията - то до човек де, ама все пак 08.08.08 мина и потопа не ни заля....тъй че...спокойно   bouquet

# 13
  • Мнения: 4 380
И да не се продават в България, продават се на ибей, така че при желание може да се купи.

# 14
  • Мнения: 9
Хубаво е обаче преди да правите отпечатък в гипс да намажете ръчичката или крачето с нещо мазно, може кремче или сапунена вода.Действа като изолация за да не се лепи гипса или пък да се счупи самия гипс Peace

Общи условия

Активация на акаунт