кърмене при грип

  • 5 334
  • 10
  •   1
Отговори
може ли да  кърмя, при условие, че не се чувствам добре-имам температура, болки в мускулите, отпадналост. бебето ще се зарази ли? благодаря за отговорите newsm78

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
най вертоятно не и от кърмата.

# 2
  • Мнения: 428
Да, може. Чрез кърмата бебето ще получи и антитела и вероятността да се зарази е доста по-малка.
Бързо оздравяване Peace

# 3
  • Мнения: 2 132
Може.  Парацетамолът е съвместил с кърменето, ако имаш температура.

# 4
  • Мнения: 1 305
АЗ миналата зима бях болна и кърмих малката. Десет дена бях с хрема, главоболия и зачервено гърло кърмих я през цялото време, а единствено което правех е да проветрявам доста често, и да стоя с маска на лицето. Тя не се зарази мисля, че даже така получават имунитет. Аз като се разболях веднага се консултирах с моята лекарка какви хапчета да пия
Леко и бързо оздравяване

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Можеш да кърмиш, да.
Може и да се зарази - но това няма да е защото го кърмиш. Преди да се развие клинична картина и ти да проявиш признаците на болестта, си била вирусоносител поне 2-3 дена, така че бебето при всички положения е било в пряк контакт с теб и вируса. Ако го е прихванало - прихванало. Ако се разболее, има всички шансове да изкара болестта значително по-леко и кратко от възрастните.
Ти му предаваш антитела с кърмата, така че независимо дали ще се разболее то, е хубаво да го кърмиш.

Консултирай се с личния си лекар какво да приемаш. Обичайно парацетамолосъдържащи лекарства за грип са напълно съвместими по време на кърмене, както и лекарства с ибупруфен.

Пий много течности и много почивай - ако има кой да се грижи за бебето и да се старае да ти го дава често за кърмене, е най-добре.

Ако имаш хрема и се притесняваш, можеш да си сложиш марлена маска по време на кърмене, въпреки че както ти писах по-горе, бебето е било в контакт с вируса; все пак ако това те кара да се чувстваш по-спокойна, направи го.

Бързо оздравяване!

# 6
  • Мнения: 636
Аз кърмя, когато съм болна. Един път бебето се зарази, вторият път бях доста по-болна и доста по-дълго време, но не се зарази. Когато ърмех дъщеря си, тя също не се зарази от моя грип.

# 7
  • Мнения: 4 344
Да, може. Чрез кърмата бебето ще получи и антитела и вероятността да се зарази е доста по-малка.
Бързо оздравяване Peace
Точно  Peace,даже е препоръчително ,защото така повишаваш имунитета на бебето.
Моето кърмено до година и месец момиченце забелязвам ,че подминава гриповете тази година/пу,пу/ макар вече да не е кърмаче.

# 8
  • София
  • Мнения: 864
просто си сложи маска за твое успокоение

# 9
  • Мнения: 292
Кърмя, но ..... с маска (за моя сигурност). Бу много добре го е обяснила. Бързо оздравяване   bouquet

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм използвала маска детето като беше бебе и съм била болна. Няма проблем да кърмиш.

Общи условия

Активация на акаунт