Приятелски кръгове

  • 2 322
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 300
Гложди ме една мисъл от доста време. Когато организирате някакви сбирки, партита или каните гости у дома как съобразявате хората, които каните? Само от един да го наречем приятелски кръг- например колеги от работата, приятелки от ергенските години, момчетата, с които мъжа ви рита в събота? Или ги мешате?
Има ли някакви правила и етикет. Съобразявате ли се, ако Ани не може да диша Иво да кажем?А ако една двойка се раздели спирате да каните и двамата, каните само единия или никого?
Може да споделяте и опит.

А, и последно- водите ли Милото на форумни купони или смятате че мястото му не е там?Simple Smile

# 1
  • Мнения: 17 402
Зависи. Аз си решавам, но много не обичам да смесвам хора, които не се познават или не се понасят. Предпочтам да ги събирам поотделно- ба`ти скуката съм, ама кakво да направя.
Преди време прозрях, че моето място не е на форумни /силно казано/ купони, милото хич не го коментирам.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Избягвам да смесвам приятелски кръгове, които нямат общо, по възможност.
Досадно е (поне личният ми опит като поканена на такива "смесени" партита е този), и ненужно. По-добре на отделни събития по разен повод да поканя различните хора.
Ако една двойка се раздели, не ги каня и двамата Tired В такава неудобна ситуация се оказах с разведени приятели. Некомфортно е много.

Водя го, когато идвам, най-вече защото идваме от прованса Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 029
На последното парти по Коледа вкъщи имаше семейни приятели (тоест такива като нас, с деца, с които се виждаме често), имаше мои съученички, даже една с гаджето й. Накрая семейните приятели бяха с мъжа ми в хола, а аз се напих в кухнята със съученичките ми  Embarassed

Имаме едни приятели, които бяха двойка, но се разделиха. После момчето се ожени за една колежка. На мой рожден ден се наложи да поканя и тримата. И добре че мацката закъсня, а младежа с жена си си тръгнаха по-рано и не се засякоха.

Не знам дали има етикет. Събирала съм различни хора в нас, и непонасящите се. Държат се на ниво, а като се напият почват да се обичат.

Милото не водя на форумни купони. Щото той смята, че мястото му не е там.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Избягвам да смесвам приятелски кръгове, които нямат общо, по възможност.
Досадно е (поне личният ми опит като поканена на такива "смесени" партита е този), и ненужно. По-добре на отделни събития по разен повод да поканя различните хора.
Ако една двойка се раздели, не ги каня и двамата Tired В такава неудобна ситуация се оказах с разведени приятели. Некомфортно е много.

1:1  Hug
Няма смисъл да пиша същото.
Мерси на Бу, че ми го спести   bouquet
Само да вмъкна, че не го водя на форумски партита,
защото той няма желание, но аз продължавам с
опитите да го замъкна някой ден  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Не смесвам приятелските кръгове по принцип. Особено в домашни условия - получава се някак неловко и сковано, поне аз така съм се чувствала когато ме поканят някъде и няма с кой дума да си кажа.
Ако повода е нещо значително и да кажем ще се празнува навън, мога и да ги смеся като предварително определя горе-долу кой къде ще седне за да има познат събеседник, или такъв, с който биха си допаднали.
Милото не бих го завела на форумски купон.

# 6
  • Мнения: 2 032
Етикет- на сватба.
У нас- приятели.
Излизане- по интереси.
Милуото на форумски купона- не: защото каза, че тука пишели квачки.

# 7
  • Мнения: 6 029
Милуото на форумски купона- не: защото каза, че тука пишели квачки.

И моето мило така казва. Квачки или кокошки.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
защото каза, че тука пишели квачки.
Проницателно е твоето Миуо Grinning

# 9
  • Мнения: 2
Никога не смесвам противоположни или нетърпими един към друг персонажи. Обиждам се, ако ме поканят в такава конфигурация. Милото по форумски купони? Не, идеята ми убягва и ми се струва нелепо.

# 10
  • Мнения: 488
И аз като Алиса.
Отделно, че аз самата не бих отишла на форумски купон, но и да бих, той няма да дойде никога.

# 11
Зависи от повода, ако е колегиално бих избирала кого да каня, но ако аз съм повода за сбирка РД или имен Д например по скоро НЕ - все пак аз някой държи на мен би следвало да преглътне неприязанта си или ако не може самият той да прецени дали да идва
Както винаги няма черно и бяло, а някаква гама на сивото Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Смесвам смело Grinning! Досега недоразумения и недоволни няма. Хората, които са около мен странно си съвпадат и се разбират, ако и да не са се виждали никога. Дори приятелства прескачащи ме се завъдиха и им се радвам. Аз съм на принципа, че общувам с хора с еднаква ценностна система, независимо от положение, работа, възможности, интереси и прочие. Обичам всичките си приятели и познати, защото са точни и истински хора по моят критерий.
Мъжът ми на форумски купон не съм казала, не съм го завела. Едни от най- ценните ни приятелства са от форума дошли Sunglasses.

# 13
  • Мнения: 4 585
Имах един шеф, педант, ни покани на грузински коняк. Като ви казвам педант, значи има значение даже кой къде и до кого е седнал. Та ни раздаде по една схема на хола си и готово. Да, ама не. Като отидохме двама, дойде съпругата му, и седна на мястото на третия. Той пък седна на мястото на друг, и стана мешаница, а той се мръщи. на мадам не бе предвидил място, схема и присъствието й. Но щом той казва, аз му вярвам - има значение. Даже се изучава в някои вузове - например в хранително-вкусова промишленост в Пловдив.
Рокси, тая тема ти е дошла наум не отдавна, а сега. Върнала си се от купон, докато си миеш зъбите в банята. А?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Вълк не бъркай подредбата около масата с приятелският кръг. На подредбата и аз държа/без малко да ме вземат в този ВУЗ значи/ Laughing

Общи условия

Активация на акаунт