Как "изгонихте" детето от семейното легло?

  • 7 960
  • 164
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, всички мамита  Simple Smile Отскоро се замислям как бих могла да науча бебето си да спи в своето легло и да не се приспиваме с кърмене. Моля да споделите опита си. Колчето е почти на 11 месеца и засега няма да го "гоня" от спалнята, но подозирам, че в бъдеще това ще бъде проблем. Той спи с нас откакто се е родил и когато съм го премествала в собственото му креватче бързо се събужда стреснат и се разплаква. Все още го кърмя и това е единственият начин за приспиване. Още няколко месеца няма да променям това, но смятам, че на възраст около 18 - 24 месеца, примерно, би трябвало да започне да се учи да заспива сам и без "залъгалки".
Въпросът ми е: докога децата ви спяха с вас, как се приспивахте и как осъществихте прехода?
Благодаря на всички, които отговорят и/или дадат линкове към подобни теми   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 118
 Оставяй го в креватчето му винаги. Колкото и сърцераздирателно да плаче, не го слагай никога повече в леглото ви. Би трябвало да отнеме 7-10 дни и ще свикне. Просто трябва да се въоръжиш с търпение и да се настроиш за безсъние за около 10 дни. Но ако не си последователна и твърда няма да стане.
Моя приятелка пробва много пъти, но явно мекушавото надвиваше в нея и сега синът и е на 9 години и още спи при нея. По-добре по-отрано, че колкото по-късно, толкова по-трудно.

# 2
  • Мнения: 5 877
Ами трудна работа Simple Smile Първо нейното легълце, залепено за моето, после нейното легълце на съседната стена, после на отсрещната, накрая почнах да се изнасям.
Принципно съвсем доскоро я приспивах - с приказка, после я гушках да заспи (в нейното легло), чак преди година почна сама да си чете и да си заспива. И пак заран доприпква.

# 3
  • Мнения: 3 118
Поради това, че имах пресен пример пред себе си, още откакто се роди, спи сама и никога, никога до сега не е спала в нашето легло, дори на нея не и хрумва да иска да спи при нас, защото си знае че ние си спим в нашето, пък тя в нейното легло.

# 4
  • Мнения: 1 820
На скоро взех да я вземам между нас,защото много се развива и ми писна да става.Иначе сме нямали проблеми.Заспива сама,слагам я,гася лампите и толкова. Hugот както се е родила,просто си е свикнала Laughing

# 5
  • Мнения: 3 550
Спи в отделна стая от 4-месечен, но аз присъствах на заспиването и точно като теб приспивах с кърмене. В един момент вече нямаше нужда от кърмене, за да заспи, но искаше от мен да присъствам в стаята и да не е сам. Макар и голям, му приложих методиката, препоръчвана за малки бебета и имаше резултат. Първо седях на пода до леглото, вместо да лежа до него. След няколко нощи се отдалечих на няколко крачки, но така, че да ме вижда. След още няколко се отдалечих, но без да ме вижда. След още няколко излязох от стаята и обясних, че ще съм в кухнята да мия чинии и той ще ме чува през цялото време. Имаше протести и недоволоство, но тръшкане не е имало.
Когато стана достатъчно висок да си отваря вратите, започна да идва в нашата стая на спалнята, но не съм го гонила. Случва се призори, когато му се допишка и все още не правим нищо по въпроса за отучването. И на това ще му дойде времето.

# 6
  • Мнения: 498
И двете ни деца от раждането си спяха в детската кошара.Единствено са спали при нас в спалнята ,ако са били болнички или неспокойни ,но това е било много рядко и то след годината. От 2,5 години Кирил спи сам в неговата стая.

# 7
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
На 1 г. и 7 мес. ние се изселихме от стаята. Така той си остана в познатата обстановка. Дотогава спеше на креватче със свалена решетка, закрепено до нашето легло.  След около 3 месеца се преместихме да живеем на друго място, което от своя страна наложи промени - сменихме бебешкото креватче с легло за голямо дете, сложихме го до нашата спалня -така спа няколко месеца, а като се роди брат му, той и баща му се преместиха да спят в детската стая. След няколко месеца съпругът ми се върна да спи в спалнята. Все още го приспиваме, предимно баща му - с приказки. Сутрин като се събуди - или аз ходя да се погушкаме в неговото легло или той идва при нас.

# 8
  • Мнения: 4 555
Оставяй го в креватчето му винаги. Колкото и сърцераздирателно да плаче, не го слагай никога повече в леглото ви. Би трябвало да отнеме 7-10 дни и ще свикне. Просто трябва да се въоръжиш с търпение и да се настроиш за безсъние за около 10 дни. Но ако не си последователна и твърда няма да стане.
Този съвет го приемам само ако е казан с ирония.  Naughty

Относно приятелката ти, точно опитите и за 'изгонване' на детето са довели до това положение (според мен). Развила му е чувството да се страхува от изоставяне, понеже се е опитвала да го отучи точно когато е имал нужда от нея.

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Не съм гонила никого. Детското легло (2-етажно) е залепено за нашето, големият сам пожела да спи на горното, малкият заспива с`амо в неговото. Аз само се обръщам и продължавам да спя.

# 10
  • Мнения: 334
И двамата батковци спяха при нас докато покажат, че са готови и искат да спят самостоятелно в детската стая. Децата от раз се пренесоха в техните легла без рев или събуждания .
С големия / на 2 и половина г. / заедно избрахме и купихме леглото на 2 етажа. Беше толкова щастлив и горд, че ще спи сам и то на втория етаж.
С малкия батко / малко след 2 г./ вече си имахме легло и затова  го заведох в магазин за чаршафи и той сам си избра завивките за неговото легло ...и си легна сам в стаята при батко защото вече е голям.
Малчо още се гушка с нас. Надявам се да няма проблем и с неговото изнасяне от нашето легло.
 

# 11
  • Мнения: 2 587
От раждането си спи в отделно креватче.

# 12
  • Мнения: 2 237
Май и при нас това ще се окаже проблем.Дъщеря ни спи почти само при нас и само ако и се скараме спи в леглото си.Най-често някой от нас се изнася да спи в другата стая защото тя заема цялата спалня  Sad Не знам как ще я отучим.... newsm78

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравей, kitana! Имах същият промлем и с двете деца. На няколко пъти се учиха да заспиват в креватчето, но при никненето на всеки зъб, или вдигането на температура , ги взимахме отново.Е, на хубавото бързо се свиква  Wink. Когато станаха около 3.6 - 4 год. , просто обясних, че вече не става така.Е, мрънкаха по малко, но вече бяха достатъчно големи за да плачат истерично. Така че ,каквото и да ти кажа, детето само ще си покаже кога е готово да спи в леглото си  Peace!
 При мен грешката беше, че допуснах да се случи и втори път/т.к. децата ми са със разлика 6 год./!

# 14
  • Мнения: 242
Още от раждането си спи в свое креватче-никога при нас Naughty.Взимам го,кърмя го и пак го слагам в неговото креватче! Peace

Общи условия

Активация на акаунт