колики и индийско орехче

  • 22 695
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте, мами
Имам дъщеря почти на месец и от една седмица я мъчат колики. Храни се само с кърма, не пие вода и чай.  За сега се успокоява само, когато я сложа на гърдата си, но е доста изтощително. И двете ни баби ме съветват вечер да и давам индийско орехче, искам да получа малко инфо, ако някои е ползвал, помага ли и безопасно ли е?

# 1
  • Мнения: 4 242
Не съм убедена, моите родители също ми препоръчваха да давам, давали да и те, но знам че индийското орехче е опиат. За други му качества нямам представа, но и това стига, на незряла нервна система опиат- абсурд.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мери е права.
Бебето ще се успокои може би, но защо точно - е притеснителна мисъл.

Опита да затопляш коремчето, да я слагате да лежи по корем върху твоя или на таткото корем - така се съчетава телесната топлина на възрастния с тежестта на собственото тегло, което може да облекчи положението.

Носене в поза 'тигър на клон' също помага и може да се върши от всеки възрастен, т.е. да ти даде малко време за почивка.





Можеш да носиш бебето в слинг - близо до тялото ти ще получава топлина и спокойствие, а ти ще имаш свободни ръце.

Честото кърмене помага за по-малко колики, но следи да не поема твърде много въздух. Опитай по-изправена поза за кърмене - гърбът ти да е удобно облегнат, а бебето в по-вертикална позиция така, че поетият при сукане въздух да излиза по-бързо и лесно. Друг вариант е да пробваш да я слагаш да суче легнала на корема ти - собственото й тегло може да помага за по-лесно излизане на въздуха.
Когато я кърмиш, следи добре да изпразва първата гърда, преди да й предложиш втората.

Масаж на коремчето също може да облекчи коликите.

Можеш да говориш с педиатъра за подходящи капки, ако ползваш алтернативна медицина, можеш да се консултираш с хомеопат за подходящо лекарство.

Общо взето, ако ще има колики, ще ги има каквото и да правиш. Можеш да ги облекчиш, но така или иначе ще минат около третия месец. Въоръжи се с търпение и чувство за хумор.

# 3
  • Мнения: 636
Аз също не бих давала индийско орехче. При нас коликите останаха до късно, че даже и сега отвреме-навреме. От нищо не се повлияха. Но съм чела и чувала, че някои лекарства имат ефект. Поразтърси се...

# 4
  • Мнения: 543
Дадох аз индийско орехче, по съвет на моите родители, които са ме дрогирали:) Бях се видяла в чудо, нищо не помагаше и си рекох, че трябва да пробвам. Ами и това не помогна Simple Smile Така че, както са те посъветвали, гушкане, затопляне на коремчето - това е положението. И много търпение...

Снимката на малкия шушул, който виси на ръката на баща си, е страхотна!

# 5
Благодаря на всички за мненията, не знаех,  че индийското орехче  е опиат  Embarassed
Ще минем и без него.

# 6
  • Мнения: 204
Моята майка ми е казвала,че индийското орехче действа отрицателно на потентността при момченцата.Не знам дали е вярно! newsm78

# 7
  • Мнения: 6 713
Не давай индийско орехче, това е опиат. Моето свекърчудовище искаше да даваме на бебка! #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out Почти бях й повярвала, и потърсих в нета информация и настръхнах! Shocked Rolling Eyes

# 8
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 336
това за индийското орехче незнам ама продвай с анасон

# 9
  • Мнения: 1 725
Струва ми се, че маааалко облекчаваше чайчето от анасон, но не на Хип, а този, който купувах от Билковата аптека на семена. Слагах мъничко нерафинирана захар, за добро или зло, иначе, не искаше да го пие.  Confused

# 10
  • Мнения: 75
Смятам, че не трябва да се дава нищо друго освен кърма, защото допълнително товари стомахчето. Може да се посъветваш с хомеопат, мисля че може да помогне. Успех с кърменето и бързо преминаване на коликите Simple Smile

# 11
  • Мнения: 516
На първото си дете дадох, по съвет на "  компетентни " роднини и съседи(явно им е пречел рева). Резултата- още по-голям рев и повръщане. Не прави тази грешка Wink

# 12
  • Мнения: 961
Това с индийското орехче за първи път го чувам! Ех, какво ли не е изпробвал народа срещу рева на бебето...
Дано бързо да премине този период при вас, при нас най-добре действаше "котка на клон", след цицата естествено!  Laughing

# 13
  • Мнения: 344
Опитай с Колийф!В никакъв случай индийско орехче Naughty

Общи условия

Активация на акаунт