за собствениците на фирми -осигуровки

  • 771
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Какво мислите за вдигането на минималната работна заплата и осигуровките на нас и досега ни беше трудно да ги плащаме а сега Sickстранно ми се струва това"поощряване "на бизнеса  newsm78по време на криза  и съкращения newsm78а по странното е че не получи никакъв коментар в публичното пространство........

# 1
  • Мнения: 93
Мисля, че е добре да я вдигат тая минимална заплата от време на време. Въпреки че и в момента е смешно ниска. Освен това нямам нищо против вдигането на осигуровките, но ми се ще и да мога да ги ползвам, ако ми се налага, а такава възможност не виждам.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Да попитам: след регистриране на фирмата /ЕООД/, собственикът дължи ли осигуровки за себе си, при положение, че работи по трудов договор и е осигурен в друга фирма? И няма работници т.е. той си е собственик на фирмата и единствен работник в нея?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Да, освен ако в другата фирма не се осигурява на 2000 лева.

# 4
  • Мнения: 2 013
Ако плащаш осигуровки върху различни от трудови договори доходи, например комисионни, къде се записват тези осигуровки? В осигурителна книжка, различна от трудовата ли?

# 5
  • Мнения: 1 668
въобще не е помислено това с вдигането на осигурителните плагове. За нашия тип фирма в момента телефонистка в кол център трябва да взема 600 лева  Sick Sick Sick. За тази работа не се изисква образование или опит и 600 лева е малко идиотска история

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен друго ми е странно. В последния работен ден от миналата година гласуваха закон, че който иска да продава цигари трябва да е регистриран по ДДС и да е най-малко ЕООД. Решението влиза в сила от 01.01. Много търговци се втурнаха да преобразуват фирми и да минават по ДДС, а това не е без пари. Вчера научавам, че това било отменено. Абсолютно разиграване стана. После как няма да протестирам, че те дори не знаят законите как да формулират.
А за осигуровките не можах да разбера какъв е проблема. Минималният осигурителен праг на самоосигуряващия се ли или на служителите?

# 7
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Проблемът е, че явно липсва достатъчно заработка, за да се плаща и едното, и другото.

Общи условия

Активация на акаунт