покана за кума

  • 6 384
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
здравейте вси4ки във форума,аз съм една бъде6та мама,която редовно 4ерпи информация от тук,но за пръв път пи6а.Въпросът ми е следния:поканени сме за кумове с мъжът ми,няма да бъде голяма свадба,а само подпис и обяд с най близките. С какво трябва да се подготвят кумовете,като не говоря само за подаръците ами и по принцип?Благодаря ви за помо6та предварително Hug

# 1
  • Мнения: 1 672
какво имаш предвид това което трябва да се купи за булката ли?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 355
Първо честито!

Ние наскоро също бяхме кумове и аз изобщо не знаех какви са ни задълженията. Най-добре си поговорете с младоженците, за да видите какво точно искат като ритуали и церемонии, с какво можете да им помогнете и т.н.

Знам, че кумата дава булчинския букет. А кумът да си подготви хубаво слово за тържеството. За разните чаши, свещи и прочие не съм сигурна.

Има един друг форум - www.svatbata.bg/ - там може би ще получиш повече информация.

Успех и весел празник!

# 3
  • Мнения: 2 013
Ами по принцип мъжът ти трябва да се подготви с речта си,защото това е един от най-чаканите моменти на една сватба.Нашият кум да го похваля беше неотразим-перфектно си беше научил реч4та,и сам я беше измислил.Цели 4 дена преди сватбата ни не излизаше от тях за да я научи-много се постара момчето.
Та така.
А на сватбата на една приятелка техния кум излезе с лист А4 и тъкмо всички си викахме Shocked че това ще е речта на годината и той запецна.Понеже му беше неудобно да чете от листа импровизира-но това което каза и той самия не го разбра.Ние щяхме да паднем с мъжо ooooh!

Другото ако има църковен брак да се подготвиш с размяната на халките,а мъжът ти да поработи с размяната на короните,в някой църкви-като нашата в която се женихме (Св.Неделя) короните са адски тежки....

И последно-разходите за подаръци-за младото семейство!
Май само за това се сещам в момента newsm78
Кумовете са най-близките приятели на младото семейство и трябва да се подготвят да им помагат винаги когато имат нужда-както морално,така и финансово.На нашата сватба даваха залък с мед на кума ни за да му капе мед от устата,когато мъжо му иска пари на заем  Joy
А пък кумата ми беше от сутринта в 7.00ч при мен за да ме облича и да ми помага в приготовленията.При нас кума ме заведе до олтара.
Само за тези задължения се сещам дано съм ти от полза  Peace
Приятно изкарване и незабравими спомени  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
След като няма да има някакво тържество, говори с младоженците как го виждат мероприятието. В нашия случай имахме обяд за най-близките и вечерен купон, но изрично предупредих кумата, че не искам нищо от нея, освен присъствието. Всичко останало си организирах сама. Тия неща е най-добре предварително да се уговорят. Иначе практиката е букета, чашите и поканите да са от кумовете.

# 5
  • на майната си
  • Мнения: 424
Виж младоженците какво мислят по въпроса. Моята беше такава, без обяда с близките Simple Smile, а вечеря с кумовите. Нито слово имаше, нито съм очаквала. Щях и без букет да ида, ако кумата не ми беше взела - но и не бях традиционна булка, едва ли някой щеше да забележи Simple Smile. А, и чаши ми беше купила - за подписването.

# 6
  • Мнения: 22 343
Два пъти сме кумували с моят мъж, единият път не бяхме женени, вторият вече бяхме. )))
От нас нищо не са изисквали, освен обичайната помощ и подкрепа на младоженците. ))) Разменихме подаръци, но други финансови задължения, не сме имали.

От нашите кумове също нищо не сме искали, освен присъствие. )))

Хубаво е кума да подготви реч, кумата евентуално да купи булчинският букет, но задължително да се уточни за това с булката. )))

# 7
  • Мнения: 619
изрично предупредих кумата, че не искам нищо от нея, освен присъствието. Всичко останало си организирах сама.
В този цитат аз съм кумата  Mr. Green
Булката дойде и каза, че иска едно нещо от мен-да съм й кума  newsm78
А ние с мъжът ми направихме даже козметичен ремонт на половината апартамент за случая и си мислехме какви ли не неща, но те ни отрязаха тотално. Исках да й купя всичко каквото трябва, да отида у тях сутринта, да й помогна...но не, тя си организира всичко сама. Единствено им купихме подарък, те на нас-също. И то ние питахме тях какво искат, те не казаха; те питаха нас какво искаме-ние не казахме, но накрая всички бяхме доволни от получените подаръци  Party
Каквото и да ти кажем тук най-важно е как вижда нещата булката Simple Smile Успех!

# 8
  • Мнения: 237
благодаря на вси4ки за отговорите,май наистина най_добре да се разберем с младоженците  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 290
Когато ни поканиха нас за кумуве, купихме всичко необходимо - букет, чашите, жартиер, плик с пари, подарък за детето (на булката и беше втори брак), подготвихме маса и посрещнахме гости. На сватбата мъжът ми държа реч и играхме кумска ръченица, на която всички нас зяпаха а ние се представихме потресаващо зле.
Предварително нищо не сме се разбирали, ако нямах въжзможност, щях да откажа.

Общи условия

Активация на акаунт