Обрив от топлото

  • 2 800
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 246
Цялото му гръбче е със ситни червени пъпчици, според мен от топлото  newsm78
Имал ли е някой такъв проблем и с какво да го мажа  Thinking
Ако пък е от храна не би ли трябвало и коремчето му и крачетата да са изприщени  Thinking

# 1
  • Мнения: 1 645
На нас ни се появиха такива пъпчици когато бяхме на море.Дани ги имаше по гръбчето и коремчето.Носех ми си цялата аптечка,и слава богу защото в нея беше кремът с който го мажех миналото лято - когато малкият имаше от тези досадни пъпчеци.Кремът ни беше изписан от лекар - и е страшно ефикасен.
Когато му се появиха на морето,се обадих на педито да я питам дали да го мажа с този крем.Отговорът и беше положителен.За 2 дни по два пъти на ден мазане - пъпките изчезнаха.Кремът се казва Locoid Lipocream 0.1%.
Но ти пак се консултирай със лекар.

Даниел - 21.04.2004г.

# 2
  • Мнения: 5 246
Йоан няма пъпки по корема  Naughty
Само на гръбчето са и кръста(където е памперса), в понеделник ще го заведа да го видят, но все пак реших и вас да питам  Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мая си ходи с такива често, горката. Много се поти, не търпи жеги, докато се сетя те се изприщила по тумбалака и околко кръстчето. Зависи от дрешката всъщност, щот някоъ път правя грешката да я навлека с потник, за неин ужас...
Не мажа с нищо, отминават, нови стават..  Embarassed

# 4
  • Мнения: 5 299
Ние имаме такива на тила,педито каза,че са от това, че лежи по гръб и сега след баня намазвам с едно памуче потопено в отвара от смрадлика и после слагам малко бебшка пудра,но още няма ефект(правя го от 3-4 дена)..

# 5
Нищо! Grinning Само го къпи по-често с мек сапун и хладка вода, и като спаднат температурите, ще му мине WinkСинът ми има от вчера също - по целият гръб и вратлето /ситни и червени/.

# 6
  • Мнения: 1 520
И ние се оказахме с такива сега на вратлето. Помислих си дали да го намажа с бебешкия си му крем, ама предпочетох да не го мацам. Изкъпахме се добре, ще видя дали ще могат сами да зачезнат. Сигурна съм, че нашите са от топлото, защото вчера беше с тениска и явно се е поопърлил.  Wink Сега сме с потник вече.  Simple Smile

# 7
Ние също имахме от същите екстри решихме проблема с по често миене ипо леко облекло, а пъпките по коремчето и кръстчето изчезнаха като смених памперсите ползвах Хъджис и си внуших че пъпките са от ластиците.До няколко дни пъпките изчезнаха не съм я водила на лекар .

# 8
  • Мнения: 59
 Аз мажа мястото с бебешко олио  и после слагам обилно пудра / използвам я само в "екстремни" ситуации - много подсечено и пъпчици от жегата - защото пречи на кожата да диша/. И има ефект при нас!

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 426
На нас ни се появиха такива пъпчици когато бяхме на море.Дани ги и.Кремът се казва Locoid Lipocream 0.1%.


Даниел - 21.04.2004г.
Това е кортикостероид, сьвсем не безопасен продукт, за да се нанася по 2 пьти на ден вьрху нежната бебешка кожа. На Алекс го бяха предписали за лишеите, които получи от "ПАМПЕРС АКТИВ". Обрив от топлината имат почти всички бебета, но това не е толкова сериозен проблем. Като преминат жегите и изчезват, казвам го от опит.  newsm30

Общи условия

Активация на акаунт