Аз съм US мама -ще раждам в БГ- въпрос !?

  • 1 173
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 940
 Здравейте чужбински Мами  Simple Smile

Аз  съм със зелена карта а мъжа ми е  американ citizen ,като родя в БГ за колко време се уреждат документите на бебето за да се приберем в  US ?

На колко седмици бебето може да лети със самолет ,аз и  се чудя в коя седмица да летя за БГ ,кои компании имат pestrictions за бременни.

Ако сте  раждали така ,даите ми съвет за раждането и въобще всичко във връзка с бебето!

Много ще съм задължена  !


Последна редакция: пн, 01 авг 2005, 01:03 от victoria

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Здравей и добре дошла в нашия форум.  bouquet
Ако ще летиш бременна е най-добре да го направиш в седмия месец. Обикновено авио компанийте отказват да превозват бременни в 8ми и 9ти месец, но е хубаво да се обадиш и питаш авиокомпаниите, с които ще летиш.
Бебетата могат да пътуват още след втория ден (поне така е в Бритиш и България еър), но затова ти трябват валидни документи, които се съмнявам да станат за 2 дни. Аз сега чакам за БГ паспорт на малката. ЕГНто стана много бързо за 1 ден, но понякога отнема и седмица. После около 2 седмици се чака да се въведът данните в компютърната им система, ние още чакаме Tired. След като са въведени може да се издаде международен паспорт. Има услуга издаване на паспорт за 1 работен ден.
Ако ще и правиш американски документи май е най добре да звъннеш в консулството им в България.

# 2
За пътуването трябва да си извадиш бележка от доктор, че ти е позволено.
Иначе може и в 8 месец, но не е препоръчително, тъй като ще седиш, ще слезе кръвта надолу....
Разпитай гонеколога си.
Зависи в кой град ще раждаш за документите на бебчо.
Нашия го родих в София. Акта за разждане стана за 2 седмици. След това паспорта го извадихме за 3 дни.
ЗНаеш ли как седят нещата с посолството? Ще трябва да минете за виза!
Знам, че ако единия родител е американец, детето може да вземе неговото гражданство. Не знам обаче дали трябва да е в БГ с вас newsm78
Хубаво е да разпиташ в нашето посолство във Вашингтон.
Ние летяхме на 3 месеца, но може и по-рано.
Всички документи ни бяха готови за месец и малко, но не сме си давали зор.
За раждането - ще трябва да кажеш къде си. Аз съм раждала в София, а из форума можеш да намериш много теми за различните клиники и болници.

# 3
  • Мнения: 940
 Момичета много ви благодаря за бързите отговори ((kiss))

Бригите аз съм от София и ще раждам там , мъжа ми ще доиде за 2 седмици за да може да присъства(ако всичко върви по план) така че ще може да се яви в посолството ако трябва.
Аз отидох в страницата на  US посолството в Софиа и там описват какво е необходимо за доцументите на бебо.

Мисля да раждам в Св.София или някоя от частните клиники -намирам много противоречиви мнениа за всяка една клиника обаче и много се двоумя ,мъжа ми иска да присъства и по възможност да остава да спи в стаята в която съм настанена.

Вие къде сте раждали ,даите ми добър доктор ако имате такъв  и по възможност говорещ английски !

Отново много благодария за отговорите  Grinning

Последна редакция: пн, 01 авг 2005, 00:52 от victoria

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Mnogo shte sum zaduljena (izviniavam se za latinicata no niamam vuzmojnost da pisha na kirilica)
Добре дошла във форума. Simple Smile
Погледни тук може да прочетеш, как да иzполzваш Кредор и по тоzи начин да пишеш на кирилица.
Осведоми се например във форума Майки (http://www.bg-mamma.com/index.php?board=1.0 ) zа болниците в България. Там често се описват раждания и условията там. Успех. Wink

# 5
  • Мнения: 940
rosa...благодаря много ,нямах представа че толкова лесно може да се пише на кирилица ! Grinning

# 6
Аз раждах във втора градска - моя доктор работи там - прави
гинекологични операции. Само заради него останах да раждам в БГ.
Само на него имам доверие.
По принцип ако няма друга жена да ражда, може да присъства таткото, но в стаите и в отделението не пускат никой.
Знам че в св. Лазар пускат, но ще трябва да прочетеш във форума как седят нещата там.
Успех Peace

# 7
  • Мнения: 39
Виктория,
Аз родих миналия Декември в Св. Лазар. Условияата са много добри, лекарскияат екип и всички сестри и акушерки са страхотни професионалисти. Моят проблем беше медицинската застраховка или по точно факта, че болницата не ми издаде удостоверение за раждане преди да получи сумата, а това, поне с моята застрахователна компания отнема около 2 седмици. Проблемът беше че трябваше да пътуваме обратно и паспортът на малката щеше много да се забави. В краина сметка болницата прояви разбиране, компанията ускори плащането и всичко мина добре. Моят съвет е или плати кеш и представи сметката на застрахователите после, или се разбери с тях за алтернатива ако паспортът е спешен.
На другия ти въпрос: В Св. Лазар не допускат таткото да преспива в стаята (поне миналата година) Иначе може да присъства на раждането.
Успех.

# 8
  • Мнения: 4 399
Ти по-добре търси лекар на който можеш да разчиташ и за който има добри отзиви. Същото и за клиниката. Твоята сигурност и тази на бебето ти е преди всичко. Няма значение докторът дали ще говори английски, ти ще раждаш, не мъжа ти. И потърси клиника в която са в състояние да се справят и с по-тежки случаи, а не само със стандартни раждания. Дано всичко да мине леко, но човек трябва да е подготвен и за по-лоши варианти, или по-точно клиниката трябва да е в състояние да се справя и с по-сложни случаи. А това дали мъжа ти може да остане при тебе, е най-малкия проблем. В БГ тази практика не е много развита и трябва да се съобразяваш с условията.

# 9
  • Мнения: 384
Искам само да попитам, имаш ли основателна причина да раждаш в БГ? Просто питам, защото съм раждала и в БГ и в Щатите и разликата просто е огромна в полза на сащ.

# 10
  • Мнения: 2 952
leteneto stava  do 6 mesec , posle ne e dobre za deteto, naliaganeto e visoko  i ne e  dobre  za kravnoto .Ne stava  vapros  za avio kompaniite kakvo  mislia ....stava  vapros  za  zdraveto .Popitai lekar nai  dobre .Az sam v 7  mesec i  se otkazahme da si idvame v BG  , 6te iz4akame , ne riskuvame  s  teorii na veroiatnostite i razni mnenia   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 215
Аз също раждах в България, в Св. Лазар, даже още съм тук Laughing, и наистина са страхотен екип, много професионално, условията са перфектни. Единственото е, че там правят предимно и само секцио. За таткото няма проблем да присъства при операцията, след това може да седи колкото иска при теб, но наистина не са съгласни да преспива там. Моят мъж седеше до 10- 11 часа вечерта. Беше ми донесъл и видео даже та като ме боли да си гледам филмчета а не само да пъшкам.
Английския паспорт на Емма (баща й е англичанин) стана за около 2 седмици, а и българският за толкова май. Проблема при българския е, че първо трябва да й извадиш удостоверение за раждане от общината, а пък те за да го издадът трябва д аим дадат ЕГН от някаква друга служба. Та каквото и да направиш пак ще си отнеме време, но поне можеш двата паралелно да ги вадиш.

Общи условия

Активация на акаунт