Искам да кърмя дълго - как?

  • 605
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Откакто се е родило бебето суче като трифазна помпа. Доведе ме до хиперлактация, но след като навършихме 4,5м.  нещата започнаха да се регулират и бях много щастлива. С времето кърмата ми намаля, а откакто се захранихме на 6м. - още повече. За сега се справяме и недохранвам, но вечер съм с две изсукани гърди. Кърмата не слиза така, както преди. След 10 часов сън гърдите ми са леко пълни, но в никакъв случай напрегнати.
Нямам смяна на режима на хранене. Не съм пила чайчета за слизане на кърмата. Мисля като навършим годинка да тръгна на работа. Ще ми се да продължим и след това да се кърмим сутрин и вечер.
Как да удържа фронта?

# 1
  • Мнения: 559
Здравей, ще ти споделя моя опит  Simple Smile Кърмих дъщеричката си до 2г и 9м, отбих я заради бременността с второто си детенце, която беше рискова.  Лекарите бяха категорични и трябваше да я отбия въпреки желанието си да я кърмя до като се отбие самичка. Според мен ключът към успешното кърмене е да кърмиш на поискване, това е моето мнение  Simple Smile За гърдите си не се притеснявай, не мога да се сетя точно от кога, но аз също спрях да усещам напрежение  в тях, но малката си сучеше ли сучеше и казваше " тити муци, ти си моето злато, ти си моето съкровище"  и че млякото е много хубаво. Така че явно  е имало защо. Успех ти желая, сигурна съм че ще  удържите фронта  Laughing  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 056
Като не заместиш кърмене, а даваш пюренца и каши между кърменията (само за опитване, а не за наяждане) и кърмиш на поискване, разбира се.
Не се притеснявай, едва ли изведнъж ще ти спре кърмата, а ако започне да не му стига на бебето, то само ще си я стимулира чрез по-често сукане за няколко дни.
Кърмата ще започне да намалява, ако интервалите мужду кърменията се увеличат както става при заместване на някое (или няколко) кърменета на ден.
А това, че гърдите ти са по-меки въобще не означава, че нямат кърма.Тя се произвежда и по време на самото сукане, а с порастването на бебето гърдите реагират по-бързо към нагаждането към нуждите на бебето.
Само ще ти кажа, че моя син на две години като засучеше се чуваше едно гъл-гъл-гъл, а гърдите ми бяха спихнати като банички вече, все едно са празни.

# 3
  • Мнения: 2 467
Като слушаш детето  Hug

# 4
  • Мнения: 246
Кърмя на поискване, а сега, когато захраних, след пюренцата отново давам да суче.  Пюренцата ги правя с кърма (прясна). Едва успявам да изцедя 80мл. Зная, че цеденето не е критерий, но като си спомня, че съм цедила по 130мл. само за да ми падне напрежението ...  Crazy. Имах 20л.кърма във фризера, която бебока категорично отказва да приеме както в пюрето, така и от шише  Thinking.
Ще положим дружно старание и дано успеем.

# 5
  • Мнения: 3 929
Аз кърмих сина си до 2,7 год. Разбира се, кърмата не беше в това количество, както в началото, но според мен на първо място за стимулиране на кърмата се явява кърменето на поискване, както кърмех и аз. Като го захраних, кърмата значително понамаля, и не се налагаше да се цедя, както се цедях в началото. Даже имаше моменти, в които гърдите ми изглеждаха напълно празни, но щом засучеше детето, веднага усещах, как се пълнят. С времето кърменето се разреди, защото малчо тръгна на ясла, а аз - на работа, но вечер и посред нощ си наваксваше.
Що се отнася до други методи - не съм компетентна и не ми се е налагало да ги ползвам.
Успех!

# 6
  • Мнения: 494
Цеди след всяко хранене, това ще стимулира млякото, може и чай за стимулиране на млякото да пиеш, има и лекарства, но за тях се консултирай с лекар. Ако имаш желание ще успееш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт