кога се възтановихте от секцио

  • 7 595
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, колкото повече наближава Големия момент, толкова повече въпроси възникват у мен. Все още имам резерви и за двата начина раждане, предполагам, че е нормално, не знам. Иска ми се да мога да се възтановя по-бързо, за да може да съм на 100% с моето бебче. За това ви моля да ми пишете колко бързо се възтановихте след правено секцио при първа бременност?

# 1
  • Мнения: 10 983
Индивидуално е. Някои се чувстват отлично още на следващия ден (аз съм сред тях), на други и един месец не им е достатъчен да се възстановят.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 550
Зависи от организма. А като нямаш показания за секцио, защо изобщо тръгваш на операция? Това е коремна операция, а при всяка хирургическа интервенция има рискове.
Нормално раждане затова е нормално.
Иначе аз се възстанових месец след секциото, когато вече не чувствах болка, а само придърпване.

# 3
  • Мнения: 1 217
На 3-я ден припках като кон.Не-летях от щастие.Изобщо не обръщах внимание на раната.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Първото дете го родих нормално и на следващият ден нямах никакви проблеми.Второто раждане беше със секцио по спешност.Беше нещо ужасно след това, 15 дни почти не можех да мръдна и виех от болки.Прецени сама кое раждане е по-добро Simple SmileПризнавам секциото само по медицински причини, както е в цивилизованите държави.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 343
Да,съгласна съм с Биляна-аз бях секцио по медицински причини-възстановявах се около месец,докато не чувствам нищо!!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз родих секцио и несъжалявам.
Болки имах първите 3-4 дена,след това леко придърпване,но като ми махнаха конците,
вече се чувствах много по-добре.
Месец след операцията,нямаше и помен от съществуващите неразположения.
Все пак всичко е до организъм,при всеки периода на възстановяване е различен.
Успех Peace

# 7
  • Мнения: 1 745
На 3-я ден припках като кон.Не-летях от щастие.Изобщо не обръщах внимание на раната.

И аз също! Peace

# 8
  • Мнения: 306
моето секцио също беше по медицински причини. трудно ми беше първите дни, (особено първото ставане и прохождане), но след като ми махнаха конците (на 8-я ден след операцията) вече нямах никакви проблеми. не съм се ограничавала от вдигане на тежко (не че съм вдигала килограми де) и си бях наистина на 100 % с бебка. ти си решаваш! успех и да мине леко, каквото и раждане да избереш!  Peace

# 9
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Секцио, преди 8 дена - освен леко дърпане, като походя повече - друг дискомфорт не усещам. Изправих се на другия ден без особени болки. Но всеки случай е строго индивидуален. Бебето ми се роди 4.5 кг, така че пораженията при естествено раждане щяха да са доста по-сериозни.

# 10
  • Мнения: 4 496
След около седмица и трите пъти.

# 11
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Много зависи как ще ти направят секциото, организма ти как е и живота ти след болничния престой! След първото ми секцио се възстанових трудно, но имаше кой да ми помага за бебето вкъщи. При второто секцио се оказа, че проблемите ми след първото са се дължали на лошо зашиване. След второто секцио се възстанових по време на 7-дневния болничен престой, вкъщи нямам помощ и за около 2 седмици влязох във форма! Peace

# 12
  • Мнения: 1 586
И моето беше секцио по спешност,иначе не бих го избрала честно казано въпреки,че почти изтърпях и нормалното раждане,почти до напъните... ooooh!та знам по малко и за двете WhistlingВъзстанових се сравнително бързо,движех се добре още в болницата ,но придърпването от раната го осещах още поне месецможе и повече да беше.
Леко раждане ти желая!

# 13
  • Мнения: 189
И моето беше по спешност, а аз се бях настроила и много исках нормално раждане и изобщо не допусках операция в мислите си. Може би главния фактор е във възприятието, ако се настроиш за секцио го понасяш по-добре. На мен ми трябваха повече от месец за физическото възстановяване, а психически като че ли още не съм го преодоляла.

# 14
  • Мнения: 2 005
След 10 дни бях се възстановила и си гледах детенцето , така че Споко  Hug Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт