Кога има имен ден Каролин?

  • 9 377
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Знам ,че името не е мн. от българските,но ако някой знае  нека да сподели. Hug

# 1
  • Мнения: 1 768
Karl der Große (28.1.) На Карл Велики

# 2
  • Мнения: 2 674
Каролин по какъв календар я изкарахме с празник и имен ден.По православния календар не вярвам да се намери подходящ ден,освен ако  не се намести при Катюшите.Как се спелува това име на латиница? Питам  от любопитство-Caroline или Carolynn.....

# 3
  • Мнения: 1 768
Karoline на немски.Идва от името Karola,което пък от Каrl.
Други варианти са: Karolina, Karolin, Karline, Caroline, Carolin.

# 4
  • Мнения: 4 555
Карл Велики светец ли е?  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 6 991
Защо на всяко име трябва да му се измисля имен ден?
 Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 555
Е, много по-готино е да имаш имен ден, отколкото да нямаш. Явно това е критерий при избора на име.

# 7
  • Мнения: 6 991
Ми да де, тогава да си измислят имена с имен ден.
А ако толкоз им харесва някое без - прежалват се.

Някой ден ще взема и аз да питам кога има имен ден Еовин. Mr. Green

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Името е латинско и трябва да погледнеш католическия календар може и да има света Каролина Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
По православният няма.
Ако сте католици - търсите  там...
Ако ли не...просто няма празник и толкова.
Ако държиш детето да има имен ден и той да се празнува в БГ, харесайте друго име просто.

# 10
  • Мнения: 1 768
Карл Велики светец ли е?  Rolling Eyes
Не, но католиците празнуват тогава имен ден на Каролините,Каролите,Карловците и други.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Именния ден е посветен на светеца, на когото е кръстено детето. Щом няма такъв светец, значи няма имен ден. Както са казали момичетата по-горе - ако искате имен ден си кръстете детето на светец - хем ще си  има ден, хем ще го закриля светецът. Поне така се казва.
Една позната си беше наумила, че детето и има имен ден на 1 октомври, защото е денят на музиката, а детето се казваше Мирела - съставена била от три ноти. Празнуваха го докато тръгна на училище. Под недоумяващите погледи на повечето познати. После там децата започнаха да му се смеят и сега Мирела не иска изобщо да чуе за имен ден.

# 12
  • Мнения: 1 768
ЗлаВещица,много смешно ми стана. Grinning Не съм се и замисляла,че името Мирела се състои от три ноти.Ще се пошегувам днес с една приятелка,което е също Мирела. Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Една позната си беше наумила, че детето и има имен ден на 1 октомври, защото е денят на музиката, а детето се казваше Мирела - съставена била от три ноти. Празнуваха го докато тръгна на училище. Под недоумяващите погледи на повечето познати. После там децата започнаха да му се смеят и сега Мирела не иска изобщо да чуе за имен ден.
хаха Simple Smile
Нещо подобно бях измислила и аз - Казвам се Дияна, та реших, че имения ден ми е на 1 септември, когато се открива ловния сезон  Crazy (от богинята на лова). И така го празнувах. Май се оказа, че ловния сезон се откривал всяка година на различна дата .. ама .. да не издребняваме  Laughing

Мисля, че някъде последната седмица на месец Март празнували всички имена, които нямали имен ден  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 185
Мисля, че някъде последната седмица на месец Март празнували всички имена, които нямали имен ден  Rolling Eyes

На Вси Светии 9 Март.

Общи условия

Активация на акаунт