Подарък за детето от командировка

  • 1 775
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Искам да направя една консултация с вас.
Пътувам често и винаги нося на малкия (2 г. и 1 м.) по някоя малка количка (от бензиностанциите... Whistling). Правя го, защото не ми се иска да мрази на мама командировките... Разбира се, обяснява му се, че мама пътува по работа, "за да има парички за колички", че го обича и много и липсва и т.н., но се зачудих дали това е лоша практика, всъщност...  Thinking

Вашето мнение?

# 1
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957
Според мен не е лоша практика,аз също бих постъпила като теб!

# 2
  • Мнения: 433
Практиката не е лоша, но един съвет:  Разнообразявай понякога подаръците и се опитай да измислиш някои подаръци от нематериално естество (т.е. не нещо, което се купува от магазина).
Защото детето ще свикне, че при всяка твоя липса после ще има количка. Колко години можеш да издържиш така?  И колко все по-големи коли ще можеш да купуваш с годините?

Няма лошо в подаръците сами за себе си (още повече, когато с тях залъгваме детето заради наша липса... ох колко ми е познато)  Но подаръкът може да е не само материална вещ. Може да е едно пътуване с мама (та ако ще и до Панчаревското езеро, на 2-3 г. и това си е пътешествие  Wink ).  Може да е куп снимки от интересно място с увлекателен разказ за там (и обещание-мечта след години да отидете заедно). Може да е диск със странна интересна музика от друга страна (ако ходиш в чужбина) или любопитно камъче /корен /някакъв друг предмет, свързан с пътуването ти...  Или нещо, свързано с работата ти. (още помня с топлина епруветките на мама, да получим епруветка, интересно парче (безопасна) изолация или торба гранулки от ПВЦ  на 6 г. беше най-големия подарък за нас, децата)

Подаръкът не е проблем сам по себе си, напротив - прекрасно е да получиш и да направиш подарък. В проблем се превръща  генерирането на постоянни очаквания за подарък, който мама/тате  са длъжни да донесат.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Аз също често пътувам в командировки. Добра практика е това и винаги, когато имам възможност им взимам по нещо дребничко - независимо какво.Ето например, в петък се завърнах и тъй като нямах никаква възможност за обиколки, нито спирания на бензиностанции, им донесох един пакет с дребни сладки.
Винаги се радват, като тръпката е в самото очакване и изненадата, същината на подаръка не е така важен струва ми се.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз също винаги когато пътувам до друг град им купувам по нещо-лакомство и играчка

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Майка ми също пътуваше често в командировки и помня, че винаги носеше по някой подарък. А като пораснах достатъчно ме взимаше с нея винаги когато е било възможно - страхотно си изкарвахме, защото работата и в съответния град е била не повече от час-два, останалото време - лайф!

Не мисля, че правиш нещо лошо. Аз също бих постъпила така.

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Мъжът ми често пътува из чужбина и задължително се връща с подарък. Дори когато му се случи да отиде до съседен град за един ден, пък винаги им купува нещо. Не мисля, че е лоша практика.

# 7
  • Мнения: 9 814
Е, за това обичах командировките на мама- винаги носеше по нещо чужбинско Mr. Green.
Чувствах подаръците като награда за търпението ми да я чакам без да плача за нея.

# 8
  • Мнения: 8 999
С мъжа ми им носим подаръци само от чужбина. А паричките не са за колички, определено!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
...А паричките не са за колички, определено!

Браво. Изкарвате повече, явно... Или пък детето ви е готово за Менса членство...

Дали може да изясниш съдържанието, ако има такова и/или просто даваш "ще си ги мерим" уклон на темата?!...

# 10
  • Мнения: 4 513
В никакъв случай не мисля, че е лоша практика. Спомням си, когато моите родители пътуваха в командировки - с какъв трепет очаквах завръщането им точно заради подаръците.  Laughing А и ти да не ходиш в командировка всяка седмица, че да се страхуваш от разглезване? Аз също винаги им нося по нещо, а баща им е по-щедър от мен.

# 11
  • Мнения: 7 263
Според мен не е лоша практика,аз също бих постъпила като теб!

И аз правя така, винаги когато пътувам им нося по нещо. Обичайно са дребни неща, гледам да разнообразявам, но ако го радват количките носи му това  Peace
Според мен няма нищо лошо в това едно дете да чувства внимание и обич Heart Eyes, особено когато са искрени, а във вашия случай съм убедена, че е така Hug

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
про4етох първия ти пост и се сетих за дъщеря ми - която е ве4е по4ти на 5 . всеки път като отивам на работа й обяснявам 4е мама трябва да отде на работа да изкара пари4ки за да купуваме " шоколадови яица" и т.н. (разните и любими игра4ки и про4ие ) само 4е детето порасна ве4е и ми казва " не , не искам нищо , искам да си седиш у дома - не ходи да изкарваш пари4ки " - та думата ми е приготвисе от сега за сълзите когато заминаваш за пореден път ,и разбира се с коли4ки като порасне няма да успееш да го залъжеш . не смятам 4е е лошо просто  не прекалявай с обещанията и подаръците , все още имаш време да промениш нещо

# 13
  • София
  • Мнения: 2 296
В нашият случай бащата пътува,и всеки път им носи подаръчета.
Било бонбони или други лакомства,дрешки.Последният път им беше купил чорапи. Laughing
Голяма радост беше.Идеята ми е,че не е важно какъв точно ще е подаръкът. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Когато пътувам из БГ не нося, защото е доста често и някак ми се вижда прекалено... Не ми харесва идеята да ме посреща с въпрос: "Какво ми носиш?"
Когато пътувам в чужбина винаги нося по нещо тематично или пожелано. Панда от Китай, лъвче от Африка... от Румъния веднъж си пожела тигърче - това и донесох. Правя го с образователна цел. Не ми е хрумвало, че може да мрази командировките ми.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт