Лекарства - безумни цени

  • 9 356
  • 26
  •   1
Отговори
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Искам да се оплача от последните ми премеждия в аптеката. В сряда купих на малката антибиотик Панцеф от местната аптека за 26 лв. Първите 2 дози тя веднага селд даването повърна, така че ми се наложи съвсем скоро (днес) да купя нова опаковка. И какво беше учудването ми като ми поискаха 38 лв.  Shocked Имало увеличение в цените  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Това не може да е истина: 50% повишение за 3 дни.

На кого мислите, че бих могла да се оплача? И има ли въобще смисъл? Някоя от вас сблъсквала ли се е с такова безумие напоследък?

# 1
  • видин
  • Мнения: 358
без да съм си купувала, но от познати зная ,че много  от честоупотребяваните лекарства в гърция, румъния и турция имат по-ниски цени.
пожелавам бързо оздравяване на детенцето ти.

# 2
  • Мнения: 227
Leleee... ujas... kakvi sa tiq ceni... tuk, V Turciq ako si zdravno osiguren .. vzima6 si lekarstvata bezplatno ot aptekata. Ta kogato mi trqbva ne6to.. otivam do nai-blizkiq med. centar i tam kazvam na dok kakvo mi trqbva ılı i toi mi izpisva nujnite lekarstva..i posle mogada si gi vzema prez kasata... bezplatno ot vsqka apteka. Dobre 4e ne mi se nalaga da si pla6tam.... ujas....mn skapo v bg  Shocked

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 00:11 от Дивиана

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
ninagunduz, направо сте за завиждане в Турция!
Ние тук сме здравно осигурени и си плащаме като за царе, но в замяна ....... дръжки.

# 4
  • Мнения: 153
  В петък вечерта купих същия антибиотик за 22 лв.Почти съм сигурна, че няма увеличение на лекарствата.Направо са се оляли с тези 38лв.

# 5
  • Мнения: 936
Намесвам се в темата за да ви кажа какъв проект има  -лекарствата за деца до 7г. да са безплатни. Скоро трябва да го гласуват, дано да се приеме.
Mileto, защо не обиколи и други аптеки преди да го купиш втория път?

# 6
  • Мнения: 7 723
А вторият път от същата аптека ли го купи, или от друга?

  В петък вечерта купих същия антибиотик за 22 лв.Почти съм сигурна, че няма увеличение на лекарствата.Направо са се оляли с тези 38лв.
Тази опаковка вероятно е била останала
от предишното зареждане на аптеката.
Аптекарите слагат горе- долу- еднаква надценка
на всички лекарства- около 25 % от доставната цена.
Фирмите- доставчици дори им прибавят и отделна
графа с цената + 25 %, защото те почти и не си
правят труда да си я изчисляват сами,
а им е по- лесно така- на готово.
Освен това основната политика на аптеките
е да не поддържат такива скъпи лекарства в наличност.
Те имат практика, когато някой дойде и си поръча
еди- кво си, те тогава да се обадят на доставчика да им го донесе.

Склонна съм да вярвам, че цената наистина се е повишила.

# 7
  • Мнения: 11 574
На фирмите доставчици тази графа във фактурата е пределната цена, на която може да се продава лекарството  Mr. Green  Иначе за поскъпването не знам, но предполагам утре ще ми се наложи да разбера  Tired Малката нещо кашля и ще я водя още сутринта. Само дано не е сериозно  Tired

# 8
  • Мнения: 7 723
На фирмите доставчици тази графа във фактурата е пределната цена, на която може да се продава лекарството  Mr. Green ...
Именно, де.

# 9
  • Мнения: 11 574
На фирмите доставчици тази графа във фактурата е пределната цена, на която може да се продава лекарството  Mr. Green ...
Именно, де.


Гадините гадни, винаги ги използват  Twisted Evil  Навремето работех с доста такива фактури. Тогава надценката с пределна цена стигаше и до 60 % Дано сега да е по-различно.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 123
ами не е по-различно,но пък други лекарства имат такава едва с 10процента и по-малко ,та нещата се уравновесяват.
Аз също съм склонна да вярвам ,че цената вече е друга,като фармацевт много пъти ми се е случвало цената да се промени 3 пъти в рамките на 4 дни и накрая аз да съм виновна и да им взимам последните стотинки от пенсията,сякаш остават в моя джоб. Close
Сега съм в Белгия и тук във всяка аптека цените са напълно еднакви !ЕТО ТАКА ТРЯБВА ДА Е И В БГ!
Освен това лекарствата,които се отпускат без рецепта са много малко и са хранителни добавки основно.А у нас редовно се заобикаля личният лекар и фармацевта трябва да ти постави диагноза и лечение,а накрая и прост продавач може да бъде наречен. Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 1 217
За лекарствата май имаше ограничение в надценката.Иначе повечето увеличения са си чисти спекулации.Млякото на Ния го купуваме по 8лв.,а на места достига 11.Може би да се обадиш на дистрибутор,но то вече свършило.По принцип и аз съм чувала,че в Гърция и Турция са много по-ниски цените,може би ще е добра идея някои от пътуващите до БГ мами да помагат на такива с дечица,които се нуждаят непрекъснато от някакъв мвдикамент за да могат да си го купуват на по-изгодна цена,макар,че с лекарства не бива да се експериментира и най-добре от аптека да се купи и да се изиска съответния документ.
Бързо оздравяване на всички дечица желая! Hug

# 12
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
А вторият път от същата аптека ли го купи, или от друга?

Да, от същата аптека.
Първата опаковка я купих аз, а втората - мъжът ми. Несъответствието установихме чак когато той се прибра в къщи.
Идеята за безплатните лекарства до 7 години е страхотна!

# 13
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Дано само дано децата ни не станат пенсионери докато не приемат лекарствата за деца до 7 год да са безплатни.

# 14
  • Мнения: 324
Преди месец на дъщеря ми също и изписаха Панцеф. В момента не си спомням точно колко платихме, но около 22 - 23 лв. На кутията имаше етикет 38 лв., но рецептата беше по-различна от обикновените рецепти и мисля, че разликата се покрива от здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт