Глюкоза между храненията

  • 24 643
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте мами! Искам да ви попитам следното- в списъка за родилното в Сливен ми искаха глюкоза 5% за бебето. В болницата казаха да даваме на бебетата между храненията глюкоза когато огладнеят за да може да се спази 3 часовия режим на хранене с АМ ,а и с цел изкарване на физиологичната жълтеница. След изписването се прибрахме в къщи и аз продължава да давам на сина ми глюкоза.  Кажете до кога се прави това - (той изкара жълтеницата- ), и вредно ли е ако все още му давам?

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
По принцип от родилното ми бяха казали да е давам докато бебето стане на 1 месец , но аз спрях да давам когато стана на 20 дни. Моя съвет е детето ако е гладно го храни по често а не му давай тази глюкоза. Като порасне малко само ще си създаде режим особено като е на АМ.

# 2
  • Мнения: 2 131
Глюкоза давах, докато мине жълтеницата. След това - не.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако е минала жълтеницата по-добре спри. Нищо полезно няма в глюкозата. Ако не издържа три часа по-добре го храни по-начесто, кърмата (или АМ) е далеч по-полезна от глюкозата. А трите часа са само оринтировъчни. Не може да се очаква, че всички бебета имат един и същи апетит. Не е никакъв проблем да го храниш на 2 часа (ако е гладно разбира се, не да го тъпчеш насила) или на 4 часа, ако огладнява по-бавно. Аз мойте така заради тежка жълтеница ги научих в началото на вода със захар, та после що зор видях докато ги отуча... ooooh! На 8 мес чак пропиха чиста вода.

# 4
  • Мнения: 86
Благодаря ви момичета за бързите отговори. Смятам другата седмица като отидем на преглед за първата имунизация при педиатърката да я попитам, да видим какво ще каже тя. И аз си мислех, че е по добре да спра с глюкозата, но пък от друга страна като че ли няма да мога да му създам режим на хранене, защото той се пробужда половин или един час преди следващото хранене и аз му давам глюкоза и той пак заспива. След това се събужда гладен за млякото- по принцип ядем на 3 , 3 часа и  половина. Ако заместя глюкозата с мляко няма да знам колко изяжда на хранене, защото всеки път ще е различно.

# 5
  • Мнения: 1 763
На мен никой не ми е казвал да давам глюкоза и синът ми не е приемал такова нещо поне вкъщи, в родилното може и да са му давали. Не се притеснявай да храниш с АМ на поискване, бебето само ще си изгради някакъв режим, а количеството мляко така или иначе постоянно и бързо ще се увеличава, поне в първите месеци.

# 6
  • Мнения: 6 713
По-добре спри глюкозата. Няма нищо полезно в нея Naughty

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Няма нищо полезно в тази глюкоза!
На твое място бих я спряла! Peace

И без нея детето може да си спази тричасовия режим, който пък не виждам защо задължително трябва да се спазва!  newsm78 Като е гладно детето, даваш му АМ и до там. С глюкозата в момента повече му вредиш!
Ама че с тъпотии ни пълнят главите в тия болници!  ooooh! Направо се чудя от къде ги измислят!

# 8
  • Мнения: 8 242
Е такава щуротия не бях чувала  Rolling Eyes
То това си е направо смесено хранене - АМ с глюкоза  ooooh!
Бебетата не са роботи да ядат точо на 3 часа и да спят денонощно, когато не се хранят  Tired
А това за жълтеницата и "помощта" на глюкозата е поредния мит, който няма нищо общо с реалността. Билирубинът се изхвърля с изпражненията, а не с урината.. А акото става от млякото  Mr. Green

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Абе не е смъртоносно да пие глюкоза но файда от нея няма. Освен да напълни стомахчето на детето с ненужни неща. АМ/кърма са достатъчно сладки и няма нужда да даваш глюкозата.
Бебетата не са роботи да ядат точо на 3 часа и да спят денонощно, когато не се хранят  Tired
А това за жълтеницата и "помощта" на глюкозата е поредния мит, който няма нищо общо с реалността. Билирубинът се изхвърля с изпражненията, а не с урината.. А акото става от млякото  Mr. Green
Точно Crazy
И това с напомпването на бебето с АМ също е легенда. И това, че с АМ издържа повече време сито...пак е мит. Изобщо доста митове има из средите на педитата Mr. Green

# 10
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Е такава щуротия не бях чувала  Rolling Eyes
То това си е направо смесено хранене - АМ с глюкоза  ooooh!
Бебетата не са роботи да ядат точо на 3 часа и да спят денонощно, когато не се хранят  Tired
А това за жълтеницата и "помощта" на глюкозата е поредния мит, който няма нищо общо с реалността. Билирубинът се изхвърля с изпражненията, а не с урината.. А акото става от млякото  Mr. Green
Peace Моя и той си изкара жълтеница до 20 ден някъде,но нито съм му давала глюкоза нито вода със захар въпреки натиска от педи и роднините.По добре я спри тази глюкоза.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не е мит. Глюкозата подпомага черния дроб в преработката на билирубина. Но щом жълтеницата е минала няма смисъл от глюкоза и наистина е по-добре да се спре.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм давала глюкоза на нито едното ми дете

# 13
  • Мнения: 9 973
По-добре спри глюкозата. Няма нищо полезно в нея Naughty
моя съвет е същия

# 14
  • Мнения: 3 993
За първи път чувам тази работа с глюкозата.  ooooh! Аз раждах в Майчин дом София, където е най-добрата неонатология, и никой там не дава глюкоза на бебетата, никой пък някоя от педиатърките е препоръчвала даване на глюкоза. За справяне с тежки форми на жълтеница си имат други методи в болницата.  Peace  Предполагам, че това е някое остаряло педиатърско схващане, явно неадекватен метод към днешна дата.

Общи условия

Активация на акаунт