Според вас редно ли е

  • 1 530
  • 21
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 136
Редно ли е в детска градина да ни карат нас родителите да купуваме пластмасови чаши    да ги носим в групата/за всяко дете по 1 цял пакет/и децата ни да пият от тях вода като имате в предвид че с очите си съм виждала как от една пластмасова чаша пият 3 деца едно след друго и причината за тези изисквания била че лелите не смогвалНаправо е срамота но каде ли да се оплачеш,Така ни се разболяват децата

# 1
  • Мнения: 9 814
Е добре де, а аз къде да се оплача, че детето ми пие заедно с още пет деца от подцинкована чаша.
Най-добрата алтернатива е шише с вода за всяко дете.
А иначе може да се оплачеш в РИОКОЗ, но как и дали въобще ще докажат нещо?

# 2
  • Мнения: 242
В нашата градина всяко дете си има шише или чаша,ама дали всяко си пие от неговата не се знае newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
Има родителски актив, настоятелство...свържи се с тях. Ако всички родители не сте съгласни с носенето на чаши не виждам как ще ви откажат варианта, който предлагате.
В нашата градина носим всеки понеделник пластмасово шише от мин.вода, надписано, стои в/у шкафчето и детето си пие само от него. Сигурна съм, че пие само от него, защото си го познава.
Ако има празник- празнуващото дете носи пластмасови прибори и чаши за еднократна употреба.

Просто някой трябва да се наеме да направи подписка и да говори с директорката.

# 4
  • Мнения: 3 550
При нас пият от чаши-алпака, които после се стерилизират. Лелята смогва, не се е оплаквала. И другите родители ли са на същото мнение? Може би ще постигнете нещо, ако сте единни.

# 5
  • Мнения: 1 893
И аз смятам, че индивидуалните шишета са най-добрия вариант.

# 6
  • Мнения: 2 950
В нашата градина всеки месец събират по 2 лв за вода и чаши. Купуват пластмасови. Дъщеря ми ми е казвала, че пият и директно хвърлят в кофата чашата. И аз се чудя колко чаши отиват на ден така, ама... newsm78 Те не са и скъпи де.  newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 136
Редно ли е в детска градина да ни карат нас родителите да купуваме пластмасови чаши    да ги носим в групата/за всяко дете по 1 цял пакет/и децата ни да пият от тях вода като имате в предвид че с очите си съм виждала как от една пластмасова чаша пият 3 деца едно след друго и причината за тези изисквания била че лелите не смогвалНаправо е срамота но каде ли да се оплачеш,Така ни се разболяват децата
Не разрешават шишенца с вода,И аз знаех че детето като пие вода хвърля чашата и така ни веше казвано но уви,На коя майка ще и бъде приятно да си изпрати детето здраво и да и го варнат с хрема например,Всичко става със знанието на директорката в това съм сигурна,Както им забраниха да събират пари за ремонт и играчки така ни съвраха над 60лв,Иначе рискуваш как ще се държат с детето ти,Не съм за парите но не трябва да е така,Благодаря ви за мненията които изказахте

# 8
  • Мнения: 148
И аз смятам, че индивидуалните шишета са най-добрия вариант.
Peace

# 9
  • Мнения: 804
Идеята с пластмасовите чаши ми се струва много добра, ако след пиене детето я изхвърля. Готова съм да нося и по 2 пакета на седмица, ако ще стане така, но уви пият си от някакви си чашки на по 100 години.
tutune, моите наблюдения от яслата са, че поне по-малките деца проявяват симптоми поне след 10-12 часа, т.е. аз си мисля, че съм я завела здрава а на обед се оказва, че е с температура, или вечерта вдига. Значи когато е била най-заразна е изглеждала здрава и е контактувала с другите деца. Не се ядосвай за чашките, гнусна работа, но на глава с мързелив персонал трудно се излиза  Tired

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И ние носим чаши и си плащаме водата /тя излиза около лев, лев и 50ст. на месец, нищо работа/. Детето ми казва, че щом пият от чашката, ведага след това я хвърлят. Вярвам, че е така.
Колкото до шишетата - в нашата градина не дават да носим.

# 11
  • Мнения: 9 052
при нас си пият от стъклени чашки и накрая на деня въzпитателката пуска съдомиялнята и на сутринта има чисти чашки    Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
В нашата група точно поради тази причина не пият от чаши, а всяко дете си носи шишенце, което е надписано.

# 13
  • Мнения: 5 228
И в нашата детска градина беше с надписани шишета, но от 2 месеца даваме по 2 лв. месечно за вода и ползват пластмасови еднократни чаши, защото това били изискванията от ХЕИ / РИОКОЗ или който там ги контролира и вече не можело да се носят шишета.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И в нашата детска пият с чаши алпака, които после се стерилизират. Само по рождени дни се носят пластмасови чаши и чинии.

Общи условия

Активация на акаунт