Кредит за панелно жилище-невъзможно ли е вече????

  • 6 396
  • 28
  •   1
Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Момичета,имам нужда от вашите съвети Hug Опитах се да потърся подобна тема, и се извинявам ,ако се повтарям, но имам следният казус - искаме да си купим панелен апартамент,който държим под наем от много години. Не искам да купувам ново строителство,поради много причини, но в този случай ,най-важното ми е локацията и големината на апартамента. Преди месеци, проверихме в Алфа банк за кредит, бяхме се разбрали, изчаквахме едни обстоятелства, и сега ,когато сме готови - се оказва,че вече не дават кредити за панелни жилища Rolling Eyes Странна ми е тази политика на банките, знам защо го правят, но наистина не го рабирам - при положение,че не желая да си купувам ново строителство, при положение ,че искам кредтит,който даже ще си и плащам/досега не сме имали кредити, не ги обичам, но в този случай се налага/,защо е това ограничение? И наистина ли нито една банка не дава кредит за панел? Моля, ако можете с информация да ме ориентирате,ще съм ви много благодарна Hug

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Мисля, че банката не отказва кредити за панелки, а просто отпуска по-малка част от нужната сума за закупуването му (за да бъдем точни от оценката на имота). С други думи макс. 80%, останалите трябва да си ги набавите по друг начин. Пробвайте и в други банки.

# 2
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Мисля, че банката не отказва кредити за панелки, а просто отпуска по-малка част от нужната сума за закупуването му (за да бъдем точни от оценката на имота). С други думи макс. 80%, останалите трябва да си ги набавите по друг начин. Пробвайте и в други банки.

Алфа банка от месец са спрели този вид кредити/това по информация от преди 2 дена/, и също така от там ми казаха,че те са били последната банка,която е давала такива Rolling Eyes Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 294
За Алфа банк от една бивша колежка знам че не кредитират вече панелни жилища наистина . Но за други банки не съм чула да са спрели жилищни кредити за панелки , прото отпускат много по-малка част от стойността на жилището около 60 % и то става почти непосилно за купуване , тъй като се налага да се тегли и голям потребителски кредит / освен ако нямате останалата част /  . Проучете как стоят нещата в други банки - ДСК , Булбанк  .... но и там няма да са по-различни условията   Rolling Eyes Успех  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Дори и да намерите някъде, ще ви отпуснат доста малък процент от сумата за закупуване на апартамента (около 60%). Причината е, че в момента на пазара на недвижими имоти е стагнация и цените на имотите като цяло са трудно предсказуеми. Предполага се, че след като поразмине кризата, ще се смъкнат цените и вероятно луксозните имоти ще запазят цените си, но панелните жилища ще са едни от най-силно повлияните в посока надолу. Пробвай ОББ и Райфа, макар и за тях да не съм много убедена, че отпускат...

# 5
  • Мнения: 242
Имам позната в Райфа,и вчера точно за това си говорехме-искаме с мъжът ми да теглим ипотечен кредит,да си купим панелно жилище.Та тя каза,че  става само с доказани доходи,един порачител.Банката също така отпускала само 70%от сумата. ooooh!

# 6
  • Мнения: 734
Момичета,имам нужда от вашите съвети Hug Опитах се да потърся подобна тема, и се извинявам ,ако се повтарям, но имам следният казус - искаме да си купим панелен апартамент,който държим под наем от много години. Не искам да купувам ново строителство,поради много причини, но в този случай ,най-важното ми е локацията и големината на апартамента. Преди месеци, проверихме в Алфа банк за кредит, бяхме се разбрали, изчаквахме едни обстоятелства, и сега ,когато сме готови - се оказва,че вече не дават кредити за панелни жилища Rolling Eyes Странна ми е тази политика на банките, знам защо го правят, но наистина не го рабирам - при положение,че не желая да си купувам ново строителство, при положение ,че искам кредтит,който даже ще си и плащам/досега не сме имали кредити, не ги обичам, но в този случай се налага/,защо е това ограничение? И наистина ли нито една банка не дава кредит за панел? Моля, ако можете с информация да ме ориентирате,ще съм ви много благодарна Hug

За Пощенска четох, че са спрели да приемат панелно жилище за обезпечение. Това си е съвсем нормално от гледна точка на банката, тук говорим за инвестиране и за подсигуряване. Тя не иска да приема за гаранция имот, който си е изживял живота вече. И ако кредитополучателят спре да си плаща кредита, това панелно жилище е много по-неизгодна инвестиция, отколкото ново строителство. Вариант е, ако ипотекирате друг имот (в случай, че имате), който не е панелен. А да използвате парите за финансирането на какъвто желаете. Също така наистина вече 70% е максимумът, който покриват голяма част от банките, но не от реалната цена, на която ще го купите, а от пазарната оценка. И ако има разминаване между двете, става кофти....

# 7
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Благодаря ви за мненията  и съветите момичета Hug Ще се разтърся от утре пак,да видим какво ще излезе Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
В Алианц със сигурност не са спрели да дават кредити за панелно жилище.

# 9
  • Мнения: 852
А имаш ли представа до колко % отпускат?
И вярно ли е също,че отпускат само за София.Ние искаме да си купим жилище в по-малък град близо до София.

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 13:35 от malinka84

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
пак ли искат поръчители, бре...  ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 830
И мен ме интересува темата, но в моя случай е за ипотечен кредит за сглобяема къща.
Някой знае ли за този вид кредит как стоят нещата?

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И мен ме интересува темата, но в моя случай е за ипотечен кредит за сглобяема къща.
Някой знае ли за този вид кредит как стоят нещата?[/color]
Тц, какво ще ипотекираш? Надявам се не сглобяемата къща. Можеш да ипотекираш земята, на която е къщата+потребителски.

# 13
  • Мнения: 3 830
И мен ме интересува темата, но в моя случай е за ипотечен кредит за сглобяема къща.
Някой знае ли за този вид кредит как стоят нещата?[/color]
Тц, какво ще ипотекираш? Надявам се не сглобяемата къща. Можеш да ипотекираш земята, на която е къщата+потребителски.

Е, не отпускат ли кредити за сглобяеми къщи? newsm78

# 14
  • Мнения: 4 300
Не. Т.е. отпускат сигурно, но не се приема сглобяема къща за обезпчечение. И земята е доста "трудна"- стойността й се коригира с голям процент, освен почти задължително е да е в регулация и да имаш разрешително за строеж.

Общи условия

Активация на акаунт