Правилно ли правя кашата?

  • 586
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, от около месец давам безмлечна каша на Милупа и си я правя една определена доза (след като вече добре я захраних с нея), а тя е :
50 мл кърма, 50 мл плодово пюре и 5 бебешки лъжички сухо вещество...
Дали не е много сухото вещество  newsm78

# 1
  • Мнения: 342
Пропуснах да спомена, че кашата е оризова  Embarassed

# 2
  • Мнения: 27 524
Всички си правим кашите на око до желаната от нас/бебето гъстота. Няма проблем за количеството.  Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз правих кашата на око

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз също си я правя на око до желаната гъстота.

# 5
  • Мнения: 9 973
и аз на око правя,никога не меря

# 6
  • Мнения: 411
Аз в началото гледах и милилитрите и грамажа на сухото вещество
да са точно толкова колкото пише на опаковката.Мислех,че ще има
някакъв проблем,ако не ги спазвам.
Но от едно известно време правя на око до желаната гъстота.
Например последно днес му дадох в шишето,направих я по-рядка.
От няколко дни ми отказва яденето с лъжица.

# 7
  • Мнения: 18
Прави кашата толкова гъста,колкото му харесва на бебо.Имай на предвид че ако е много гъста залепва на небцето и е много неприятно за бебето. Peace

# 8
  • Мнения: 493
Винаги съм я правила на око.Специално за кашата не съм се съобразявала с брой лъжички сухо вещество и колко течност.

# 9
  • Мнения: 14 486
винаги спазвам пропорцията на кутията. ти сама си изчисли на 100 мл течност колко лъжици трябва да сложиш, там са указани в супени лъжици, не в бебешки.
аз захранвах също с безмлечната оризова на милупа, в началото я правех маалко по-рядка Peace

# 10
  • Мнения: 623
Мисля,че трябва да си сметнеш веднъж пропорцията,указана на опаковката и то само мляко+сухо вещество и после на око да правиш подобна гъстота Peace.В случая млякото ти е малко.
Пюрето според мен е отделно.Аз даже никога не разбърквам добавката и кашата.При захранването давах пюрето отделно - редувах лъжичка от едното и другото,или накрая само пюре.Това за мен е начина да усетят различните вкусове и консистенции,така по-лесно се възприемат и новите храни после.Сега също,каквото им давам с нея,го слагам върху кашата и не разбърквам,а давам и от двете едновременно или пак редувам........

# 11
  • Мнения: 26
И аз правих кашата на око

Общи условия

Активация на акаунт