MOLQ POMOGNETE

  • 71 663
  • 1 272
  •   1
Отговори
  • Мнения: 449
Zdraveite skapi maiki az sum na 21 i na 12 02 2009 6te me priemat v bolnica za planuvane na sekcio(po medicinski pokazaniq).4akam bebeto nai kusno do 18 02 2009 da se rodi.Ispadnah v nugda tui kato sum bezrabotna a tatkoto ni ostavi v nai nepodhodq6tiq moment.Ot socialni griji 6te mi prevedat pari edva 10 dni sled ragdaneto i nqmam nikakva finansova vazmognost da mu kupq kakvoto i da e.Imam nugda ot dre6ki za novorodeno za6toto ina4e bebto mi 6te e golo nqmam ni6ti4ko.Raz4itah na tezi pari ot socialni za6toto ot tam mi kazaha 4e 6te mi gi prevedat predi rajdane no uvi i taka ne stana.Tui kato nqma koi da mi pomogne nito priqteli rodnini nqma koi se obru6tem kum vas maiki ako mogete da suberete dre6ki koito ne vi trqbvat ve4e 6te sum vi bezkraino blagodarna.Ostavqm vi mobilniq na edna sasedka ako mogete da mi pomognete 0887265163.BLAGODARQ PREDVARITELNO.  I neka vi razkaga pove4e za sebe si za6toto znaq 4e 6te se nameri nqkoi da me vini!Az sum Marina raboteh predi da zabremeneq no sled tova poradi tegkoto mi zdravoslovno sustoqnie sindrom na silver rusel hroni4na bubre4na nedostatu4nost i insipiden diabet ne se znae6e dali 6te moga da iznosq bebeto i trqbva6e da sum v bolnica i za tova priklu4ih s rabotata si tatkoto ni izostavi i jivota mi se srina a v kombinaciqta na moite zabolqvaniq veroqtnosta da imam dete be6e 1 na 1000000 i ako bqh mahnala tova nqma6e da moga da imam drugo nikoga.Pari ne iskam ot vas a samo dre6ki za da ne ostane golo deteto pak BLAGODARQ NA VSI$KI PREDVARITELNO Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig                                                          

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 22:14 от marina21andreeva

# 1
  • Мнения: 2 471
Разкажи ни повече за теб. От къде си? Защо до сега не си взе, поне неща от първа необходимост за бебето? Все пак си в 9-ти месец.
Може ли някое от момичетата тук да се види с теб?

# 2
  • Мнения: 2 584
моля те пиши на кирилица
дай малко повече информация за себе си, от къде си имаме момичета навсякъде, ще дойдат и ще проверят какво е положението
родители нямаш или близки, освен дрешки за едно бебе са нужни и други неща, след като си секцио ще ти е малко трудно да ставаш за да оправяш детето, в собствено жилище ли си, защото може да отидеш в звено майка и бебе за 6 месеца

# 3
  • Мнения: 9 973
и тук да попитам дали си взела 150лв. обещетение за бременност,или както там се води от социалните мисля

# 4
  • Мнения: 1 217
И аз мога да дам дрешки Peace А ти като си се разболяла,не си ли излезнала в майчински? Нямат право да те уволнят бременна,още по-малко бременна и болна,можеш да ги съдиш.

# 5
  • Мнения: 449
izvinqvam se no komputara ot koito pi6a ne potdurja kirilica az sum ot sofiq giveq v levski g s malkiq si brat koito skoro 6te navur6i 18 u4enik e polu4ava nasledstvena pensiq ot ba6ta mi koito po4ina predi 3 godini maika mi e s psihi4no zabolqvane i ne moge da mi pomogne az raz4itah na parite ot socialni grigi koito gi prevegdat predi ragdane no se okaza 4e idvat sled ragdaneto.6te mi gi isplatqt kam 24.02.2009 az na tqh raz4itah da kupq nai neobhodimoto no takava ni e upravata ne gi interesuva

# 6
  • Мнения: 449
da si dam to4niq adres za tezi koito imat vazmognost da se sre6tnem za da proverqt istinnosta na dumite mi

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 14:44 от marina21andreeva

# 7
  • Мнения: 2 471
Понеже аз съм много зле с кварталите, ще питам rut дали иска да дойдем заедно при теб.  Мама на какво бебче ще ставаш, момченце или мома?

# 8
  • Мнения: 1 217
Имам позната в този квартал,ще я питам дали е съгласна чрез нея да ти дам малко дрешки.Имаш ли телефон за връзка? Ще пиша като говоря с нея.

# 9
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Здравей, Марина! Историята ти е доста тъжна, но пък поражда много въпроси.
на първо място - казваш, че си работила, но заради бременноста си спряла да работиш.През това време била ли си осигурена, ако да, къде и колко? Според новите разпоредби трябва да имаш осигурителен стаж поне 12 месеца, за да не получаваш само социално майчинство.
Заболяването ти  от кога е, диспансеризирана ли си? Предполагам получаваш някакви пари за заболяването си. Отдел закрила на детето към района ,в който живееш, би трябвало да ти предложат варианти,зада можеш да запазиш бебето и да се справиш. Предвиждат се извънредни помощи, енергийни и т.н. Зависи и от това , с кого живееш, при кого. Момичетата правилно са ти казали за звено майка и бебе. там можеш да престоиш 6 месеца, но само по преценка на социалния работник.
Относно дрешките и нужните неща за бебето- извинявай, но ми звучи абсолютно безотговорно, при положение,че знаеш, че си сама, да не осигуриш нищо за бебето до този момент. Да, няма проблем да съберем всичко необходимо, както неведнъж сме го правили, но искаме да видим насреща си достатъчно отговорен човек, който истински има желанието да се бори. Раждането ти със секцио е свързано с финанси , а и с физическа помощ след това. Пиши повече, по възможност на кирилица, дай координати за връзка, освен мобилния телефон на приятелка.
Може да ми пишеш на ЛС Peace

# 10
  • Мнения: 449
Az jiveq v ob6tinsko jili6te 6te polu4a pomo6t i 6te q ispolzvam palnocenno za deteto si bqh 2 ra grupa invalid no sled smurta na ba6ta mi ne sum q podnovqvala ispusnah sroka za energiini pomo6ti za6toto bqh v bolnica v mai4in dom drugi socialni pomo6ti ne polu4avam prez septemvri mi izleze trudoviq dogovor raboteh kato servitiorka v studenski grad no se nalogi da vlezna v bolnica i predi da im predam bolni4niq te me uvolniha.

# 11
  • Мнения: 449
4akam mom4ence i vi BLAGODARQ 4e se otzovahte na moq zov Sled vreme se nadqvam da stana dostoen 4len na tova sdrujenie

# 12
  • Мнения: 449
0887265163 tel za vrezka 6te se radvam da doidete

# 13
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Надявам се и по-вещи по въпроса да се включат, но мисля че трябва да си оправиш документите и то много бързо.
Тук във форума съм сигурна, че ще получиш подкрепа, ще се намерят най-необходимите неща за бебчо, НО това с документите ТЕЛК и болничния трябва да си го оправиш. Не трябва да ги оставяш тези неща така,защото това са пари които могат да те подсигурят да си отгледаш детето поне по-спокойно.
Ако си имала трудов договор, когато си взела болничния, те нямат право да те уволнят и няма как да ти оправят трудовата книжка. Така че май-това е първото което трябва да изясниш. Ако те са в нарушение, спокойно вече може да се ориентираш към по-сериозни действия. Но ако си нямала трудов договор, това вече е друго нещо. Ако не се лъжа болничните май се изплащат и със задна дата. но това не съм сигурна.
Друго, ти като инвалид не взимаш ли някакви лекарства и как се оправяш с този си проблем?
В общинското жилище, освен теб и брат ти, кой още живее и въобще как се оправяте със сметките, защото като се появи и бебето и това ще е проблем?

# 14
  • Мнения: 449
Za invalidnosta 6te q podnovq no sled kato rodq vzimam lekarstva-Minirin no toi mi e bezplaten ot zdravnata kasa bolni4niq e v men dogovor podpisah i trudovata knigka ne mi e populnena ot tqh 4e sum rabotila tam

Общи условия

Активация на акаунт