пак за настинките

  • 714
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте мами! Моята дъщеричка е на 9месеца и половина от петък е със хрема. Бяхме на преглед и ни предписаха коларгол и Осцилукокцинум.Поддържа и една температура от 37,5 постоянно , иначе е жизнена . От днес сутринта обаче започна да кашля и не може да се храни. Отново я заведох на лекар и този път ни предписаха антибиотик Аугментин.Много съм притеснена ,защото тя никога не е пила антибиотици! Дайте съвет какво да правя ,дали да го почвам? Praynig Пропуснах да напиша ,че хремата се увеличава вместо да намаля и ни предписаха и други капки

# 1
  • Мнения: 46 508
А поставиха ли ви въобще диагноза или просто го изписаха с налучкване?

Аз не бих го дала, но бих потърсила веднага друг лекар, който ако се съмнява с нещо бактериално, да пусне изследвания, ако не значи е обикновен вирус и АБ няма да помогне.

Хремата минава за около седмица, капките са за облекчаване на дишането, не я лекуват.

Бързо оздравяване!

# 2
  • Мнения: 270
И аз не бих дала антибиотик преди да се консултирам с друг лекар.

# 3
  • Мнения: 5 393
И аз се присъединявам към съветите за консултация с друг лекар. Антибиотик не бих дала без причина. Особено Аугментин, към който има чести алергични реакции.  Кашлицата е от сополите, освен ако лекаря изрично не е казал, че идва от дробовете- тогава вече е различно.

Общи условия

Активация на акаунт