Въпрос за жълтеницата

  • 497
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Момичета,

Кажете ми за колко време трябва да мине жълтеницата на бебо?
Днес вече сме на 6 дни.
Изписаха ни от болницата почти без жълтеница и ни казаха, че дори не се налагат изследвания, но вчера и днес е доста жълт и аз взех да се притеснявам. И е много поспалив.Трябва ли да се обърнем към педиатър?
Казаха ми да му давам водичка със захар и толкова. Но това беше преди два дни...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Е, не може никой нищо да не знае... Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 5 577
Аз изобщо неразбрах кога имахме жълтеница...  Crazy
Мисля, че минава за около 5-7 дни...утре ако никой не е отговорил точно ще се поровя в книгите и ще ти кажа точно какво пише там.

Спокойно, ако имаш притесния, обади се на лекар или закарайте бебенце в болницата за преглед.

П.П. Време е да си обновиш лентичката.

# 3
  • Мнения: 1 089
Когато бяхме в боницата ни казаха, че жълтеницата се проявява до 7 дни след раждането. при нас се появи малко по-късно, вече си бяхме в къщи. Изпи 2 банки с глюкоза, и за няколко дни мина. не се притеснявй. Явно при всички бебета е различно. Но за да си по-спокойно консултирай се с лекар.

# 4
# 5
  • Мнения: 934
Май към десетия ден започва вече да минава постепено, но не изчезва изведнъж. На нас ни казаха, че излагане на слънце също помага. По малко, за да няма риск от изгаряне - сутрин или следобед. Знам ли все пак...
Ако имате съмнения - лекар! (дори и само за успокоение)

# 6
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Честито бебче! Да ти е живо и здраво!
Аз също много се притеснявах за жълтеницата. Ние на втората седмица още си жълтеехме. Изписаха ни изследвания за директен и общ билиорубин. Оказа се, че вземат кръв от вената за тия изследвания Sad. Ако знаех, нямаше да се съглася да ми мъчат мъничето така. Изследванията бяха добри, но все пак ни изписаха фенобарбитал, за да минавала уж по-бързо. Това е психотронно лекарство със специален режим на изписване. Купих го, но не посмях да му го дам. Направих втора консултация при друг лекар, който обясни, че ако урината му не цапа памперсите в жълто значи няма опасност. Предписа ни глюкоза към 150 мл. на ден, но и нея толкова я пиехме, защото сме на кърма изцяло и просто не понася бибероните, а и аз не я насилвам. Та така на кърма може би към края на първия месец й се изчистиха очичките, а в средата на втория и кожата на лицето й. При кърмените бебета жълтеницата  изчезва по принцип по-късно. Между другото тук някъде беше пуснат линк към статия, в която се твърдеше, че билиорубинът бил полезен и служил като антиоксидант  и за това жълтеницата се появявала по-изявено при преждевременно родените и малки на тегло деца. Все пак след като толкова много новородени я прекарват не може да не служи за нищо добро нали? (природата си знае работата) Simple Smile.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 765
При Женя жълтеницата продължи повече от 15 дни . Давах и от самото начало глюкоза 5% ,  на 10 ден спрях защото според  лекарката ни беше минала обаче два дни след това отново се появи / тя просто не е минавала / и отново давах глюкоза .
 Само да отбележа : тя се роди 3.550 кг. , така че едва ли зависи  само от теглото .

# 8
  • Мнения: 2 950
Честито бебче! newsm51 newsm51 newsm51
При нас жълтеницата продължи повече от 20 дни. Педиатърката каза да й давам по 5 мл глюкоза сутрин и вечер. Също така знам, че кърмата много помага - така че ако имаш, кърми по-честичко. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт