До мамите с дълга коса

  • 1 404
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Провокирана съм от темата на Зъхи - оказа се, че най-много засега са мамите с дълга коса. Та въпросът ми е: Как поддържате дългата коса? Колко често ходите на фризьор /подстригвате ли се или само връхчетата/, ползвате ли маски и какви, правите ли си прически или я носите пусната, боядисвате ли я? Изобщо какви са хитринките за "отглеждане" на дълга коса? Моята засега е малко под раменете, никога не съм била с по-дълга, просто идва момента на големия цъфтеж и неминуемо олеквам с 10-20 сантиметра.

# 1
  • Мнения: 46 436
Косата ми е до кръста, но е много лесна за поддържане  Wink Мия 2 пъти е седмицата, слагам балсам. За маска позвам "Genera"-  евтина, но ми действа страхотно, слагам я когато се сетя, което ще рече 1 път в месеца  Embarassed
На фризьор- ако започне да цъфти, което пак се случва много рядко.
Никога не съм я боядисвала. Цвета ми е уникален и си го харесвам, но се замислям за кичури  newsm78

# 2
  • Мнения: 5 241
На фризьор ходя веднъж на 2 месеца и тя решава дали да вземе само връхчетата или се налага да я поскъси  Simple Smile
Ползвам една маска на NOUNOU и шампоан на Давинес  Simple Smile
В зависимост от случая съм с пусната коса,на опашка или просто съм я завъртяла със шнола.Сега в тази жега по често е вързана  Simple Smile
Боядисвам я с кастинга на Лореал веднъж месечно  Simple Smile
След като я измия(2 пъти седмично) никога не я сресвам мокра,оставям я да изсъхне сама, много рядко се случва да я изсуша и то предимно зимата, ако бързам а тя е мокра  Simple Smile Сресвам я веднъж на ден, това след последните проучвания било достатъчно, даже препоръчително  Simple Smile
Независимо дали е дълга или къса косата си иска грижите  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 186
Моята прическа я поддържам чрез ходене на фризьор през месец горе- долу- върхове, филиране, оформяне и т.н. Не ми е цъфтяла никога. Боядисвам я всеки месец- цялата, черна ми е, с "Лонда" напоследък. Ползвам шампоан за суха, изтощена или боядисана коса. Слагам от готовите маски при всяко миене, домашна си правя обикновено преди боядисване веднъж месечно /ако не ме домързи Tired/, след измиване слагам малко балсам без отмиване и течни кристали, понякога и спрей за обем. Това е по поддръжката.
За оформяне имам професионален сешоар, обла четка, ролки за обем- от най- големите, ролки- маркучи, преса от тези с 4- те приставки и горе- долу това е.
Абе бива горе- долу, но напоследък нещо ми е станала една такава никаква- стърчи си накъдето си поиска и ми е доста суха, явно от бременността ще да е. Confused

# 4
  • Мнения: 1 558
Аз сравнително рядко ходя на фризьор. Но винаги слагам балсам или маска след измиване. Маските са които ползвам са различни - "Genera", "Dove", "Elseve", "VO5" и др. Ако видя, че краищата са ми поизсъхнали слагам специален балсам  против цъфтящи коси, който е без отмиване - "Seri". Не я суша със сешоар, боядисвам и главно корените и много рядко за да освежа цвета я боядисвам цяла (доста дълго време косата ми е черна). Като цяло имам здрав и дебел косъм, но може би да си е до генетика.

# 5
  • Мнения: 6 472
Ходя на фризьор веднъж на месец и половина - два.  Косата я боядисвам горе долу на същото време. Гледам да ползвам безамонячна боя или такава с ниско съдържание на амоняк. Мия я 2-3 пъти в седмицата, като задължително ползвам балсам или маска за коса. Гледам да я оформям след миене, като предварително слагам кристали и или балсам без отмиване (напоследък и двете заедно). После действам със сешоар и голяма кръгла четка. Накрая финиширам с професионална керамична преса за коса Grinning

# 6
  • Мнения: 27
Здравейте. Аз използвам серията на Денис. Не винаги си вземам шампоана, но винаги си купувам маската с жълта капачка. Също така когато си лягям или съм си в къщи си връзвам косата високо горе. Когато излизам си я пускам и стои по-бухнала. Може и да си въобразявам... не ползвам сешоар. И след измиване и слагам хининова вода.

# 7
  • Мнения: 2 467
Всеки месец по мънииичко краищата задължително (заради страх от цъфтеж). Иначе другото - шампоан, балсам, маски тук там, сешоар само когато е неизбежно. Боядисвам често (налага се, че побеляхме рано). Това е. Не цъфти, изглежда добре. Ходя предимно вързана (шнолки и ластици дето не начупват косата много). Спя вързана, иначе ще се обеся някоя вечер хехехе!

# 8
  • Мнения: 1 014
Мия я през ден с шампоан и балсам на Лореал за боядисана коса. Издухвам я на всяко миене. Ходя на фризьор през 2-3 месеца. Сега искам да я скъся до раменете, ама така се колебая...

# 9
  • Мнения: 1 313
боядисвам я на около месец-месец и половина, но само корените.постригвам я на 3-4 месеца, лятото използвам сатенено олио Солар на Лореал, което пази от слънцето

# 10
  • Мнения: 2 596
Не съм си боядисвала косата и нямам намерение. Много си харесвам цвета. Мия я 2-3 пъти седмично. Шампоана е на Глис Кур, после слагам маска без отмиване на същата моркаот същата серия, за блясък. Подстригвам връхчетата веднъж месечно. Може би затова не съм я виждала нацъвтяла. Прически сега с бебчо не си правя, поради липса на време. Нося я хваната, по обясними причини, или пусната.

Общи условия

Активация на акаунт