службата

  • 1 818
  • 24
  •   1
Отговори
Интересно ли ви е в службата или работите zащото трябва?
Работите ли по специалност, която харесвате или работа , която сте си намерили, zащото друга не сте намерили?
Специалността ви приzвание ли е или родителска амбиция?
Какво бихте направили, ако по една или друга причина ви е досадно в службата , а имате доста добра работа и zаплата ?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
Работя, за да се издържам. Специалността си я избрах аз, макар и да отдавах предпочитания на нещо съвсем извън икономическата сфера. Допълнителните интереси, които не реализирах като професия, превърнах в хоби - история на изобразителното изкуство. Ако трябваше да работя това, което ми е по сърце, най-вероятно щях да работя в някоя галерия, музей или нещо аналогично...Майка ми никога не е проектирала амбициите си върху мен, даже ме насърчаваше да се занимавам с рисуване, но аз самата заложих на другото поприще като по-перспективно. Работя работа, за която дълго съм се борила, която е свързана изцяло с университетската ми диплома и ми е коствала много усилия и жертви. Дотолкова, доколкото се занимавам с неща, до които имат достъп относително малко хора, ми е интересна. Досада изпитвам, особено сега покрай кризата и работата е намаляла, но съм преценила, че това е попрището, от което ще се издържам. 

# 2
Не може на човек интересите да са му другаде и да не му е досадно . Не може да си експерт в област, която не ти е приzванието.

# 3
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Интересно ли ви е в службата или работите zащото трябва?
Работата ми е изключителна,интерсна е само едно от предимствата и...

Работите ли по специалност, която харесвате или работа , която сте си намерили, zащото друга не сте намерили?
По всички специалности,които завърших работя...

Специалността ви приzвание ли е или родителска амбиция?
Категорично призвание,не само на мен,но и на цялото ми семейство

Какво бихте направили, ако по една или друга причина ви е досадно в службата , а имате доста добра работа и zаплата ? 
Тази опция не бих могла да си я представя,а и предишните 3 отговора смятам я изключват... Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Не може на човек интересите да са му другаде и да не му е досадно . Не може да си експерт в област, която не ти е приzванието.

Много зависи... Както и по-нагоре написах, аз сама съм си избрала специалността. И спокойно може да си експерт в някаква област, но паралелно да си имаш и други хобита...При мен работата се характеризира с това, че е много циклична - в момента съм в лежерен период, което личи и по честотата, с която пиша. След по-малко от месец влизам в най-интензивния период, в който работя и нощно време... И да, в момента ми е досадно и скучно, но след месец започва екшъна, който е свързан с раздвижване на мозъка и тогава става интересното Simple Smile Ако ти е скучно през 100% от времето, тогава вече е проблем.

# 5
  • Мнения: 1 896
 Някои от нещата, които върша са ми интересни, други правя по задължение, без те да са някакво предизвикателство за мен.
 Работя "почти"  по специалността си и приех  работата, за която ми предложииха най-добри условия.
 Родителите ми не са се намесвали при избора ми на професия.
 На този етап, при кризата в бранша, в който работя не мисля за смяна на работата.

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
една чехкиня казваше "Не че ми се работи, но ми трябват пари".
не, че не е забавно, но понякога втръсва ....

# 7
  • Мнения: 242
Не работя по специалността си.Но сегашната ми работа много си я харесвам, и си я работя с кеф!!! Peace

# 8
една чехкиня казваше "Не че ми се работи, но ми трябват пари".
не, че не е забавно, но понякога втръсва ....

И на мен ми трябват, но ме хвана секлета.
Не zнам нещо чергарско ли имам в кръвта, но 8 години в една служба ... вече не ме влече никаква zадача ... работя , добре , но не ми е интересно  Sad или интереса ми се иzчерпва бърzо  Sad
Интересна ми е работата , но не ми е приzвание .

# 9
  • Мнения: 223
обожавам работата си,много се разбирам с колегите си,шефовете са страхотни и заплатата ми е добра:)

# 10
  • Мнения: 301
В началото ми беше почти по специалността, сега вече ми е специалност. Има дни, в които си я обичам и такива, в които я мразя - работа. Но пък с времето ставах все по-добра в рабoтата, шефа ме повишава периодично (и в длъжност, и в заплата) - да се оплаквам ще е пресилено.
Парите винаги имат значение - не бих работила това, ако не ми плащаха достатъчно. Работата ми е натоварена, изнервяща и се налага и за вкъщи да си вземам работа. От друга страна - харесвам голяма част от колегите си, шефа ми е страхотен ... Понякога ми доскучава (вече 8 години това работя) и се замислям за нещо ново. Няма прекалено добра работа  Laughing има само твърде лоша.  Mr. Green

# 11
  • гр.София
  • Мнения: 380
Работя по специалността си, нещо повече-осъществила съм детската си мечта. Родителите ми не са се намесвали в избора ми. Работата ми е интересна по принцип-свързана е със срещи с различни хора, всеки ден е различен. Динамиката е голяма. Но...много неща според мен не се правят, както би трябвало. Държавен служител съм и материалната база е ужасна, липсва елементарен комфорт на работното място/който е необходим, за да мога да ангажирам съзнанието си с решаването на чисто професионалните задачи, а не как да си набавя консумативи например/. Това се отразява и на качеството на работата-няма как да работиш добре, ако ти липсват условия. Друго, което не ми харесва е, че се правят много излишни неща, има твърде много бюрокрация, която само затормозява служителите и не остава време и енергия за действително важните/според мен/ неща. Не зная дали работата ми е призвание, но зная, че имам качествата, за да я изпълнявам.При едни по-други условия, работата би била удоволствие за мен.  Мислила съм за смяна на работното място, защото не чувствам удовлетворение от труда си, но ми липсва смелост. На последния въпрос-ако работата и заплатата са добри, въпреки досадата, не бих я сменила.

# 12
  • Мнения: 11
Интересно ми е, сама решавам какво и кога да го свърша, заплатата сама си я определям...просто перфектно, ама сама съм си шеф  Wink

# 13
  • Plovdiv
  • Мнения: 545
Аз харесвам работата си, много. Не съм си представяла, че ще работя точно това и, че ще остана толкова дълго тук, но е факт. Клони вече към пристрастеност. Joy

# 14
Не винаги е ясно какво иска някой , дори и на него сигурно не му е съвсем ясно  Sad
Може би трявба да има възможност за дълга ваканция и 1 година странство, благотворителна работа някъде из африка с деца или подобни  newsm78 Или няма да е зле работа на разменни начала с офис в друга държава  newsm78
Или почивка на село за няколко месеца  newsm78
Но в щатите как минават без разнообразие не ми е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт