посъветвайте ме!

  • 543
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 471
Аз кърмя така: редувам гърдите при кърменето т.е един път давам едната гърда, а на следващото хранене другата. Това правилно ли е? или трябва да давам и от двете гърди на едно хранене.?

И още - да давам ли малко вода след хранене "да си изплакнело бебето устата"?

# 1
  • Мнения: 9 776
Щом нямаш проблеми с гърдите така, както кърмиш, значи при теб е правилно. При мен е правилно да кърмя на всяко кърмене и от двете гърди. Т.е. така ми се е организирала лактацията, така да се каже. Дори нощем, понеже се пропускат повече часове и гърдите са по-пълни, го слагам на едната гърда, но не го държа повече от 6-7 минути /по принцип суче по 5 от гърда/, а го местя на втората пак за толкова. Иначе едната ще е празна, пък другата - препълнена. Така се чувствам добре, бебето суче достатъчно време и наддава много добре.

# 2
  • Мнения: 249
Ами аз и до сега така храня, рядко се случва да й дам и от двете, най вече вечер.  За водата и аз съм давала и сега давам, поне при нас е нямало проблеми с отказ от гърда Peace Иначе ако ти отказва, не насилвай Peace

# 3
  • Мнения: 9 776
И забравих за водата- не давам. Трябва, не трябва, насила не мога да му тикна. Пробвала съм няколко пъти без успех. Не сме имали проблеми от това, че не си изплаква устата.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз също давам винаги от двете гърди.
Както е казала polin_a,и при мен така се е регулирала кърмата,тъй като от самото начало процедирам по този начин.
Мисля,че няма нищо неправилно и в твоя начин на кърмене Peace
Вода предлагах рядко,и рядко засмукваше да пие от шишето.
Отскоро захранвам и давам по-често.

# 5
  • Мнения: 638
В началото ми обясняваха да го държа 5 минути на едната и после да го местя на другата, така и правех. Само че като исках да го местя трудно го карах да пусне гърдата и направо невъзможно да захапе другата. После прочетох за "предното" и "заднато" мляко  и започнах само от едната гърда. И досега така кърмя -един път от едната, на следващия от другата.
За изплакването - аз не давах вода до 6-я месец, когато започнахме захранването. Така,че...  Mr. Green Не сме имали проблеми с гъбички ( те нямат нищо общо с изплакването) или др. подобни.

# 6
  • София
  • Мнения: 932
Аз го намирам за правилно , защото така когато суче само от едната гърда на едно кърмене , бебето поема и т.н. задно мляко. Аз съм давала и от двете  (имало е слчаи в самото начало, когато много ми се препълваха гърдите, редовно давах и от двете), а и аз се лутах в началото от правилно и неправилно, но в повечето случаи и аз само от едната съм кърмила, на следващото и от другата.
Колкото до водата, дъщеря ми пропи вода към 11 месец, а започнах да предлагам от 6-тия , след , като захраних, но не искаше.
 Никога не съм й давала вода, за да си изплакне устичката след кърмене, въпреки че и мен ме съветваха така, след като се примириха , че няма да пие вода между, преди и след кърмене, още повече със захар ми казваха поне да давам да си изплакне устата , че иначе ще получи млечница - 100%, е не получи- надали е най -  късметлийското бебе на годината, за това.
Ако бебчето е добре - в смисъл наддава си- колкото и да е на месец, не иска вода и му стига само едната гърда на едно ядене и ти си спокойна така , не се притеснявай , кой какво ще ти каже, прави нещата, както ги усещаш и на бебето ти му харесват.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Щом бебето си изпива едната гърда и е доволно (или заспива)значи му стига. И щом не търси да суче още и е неспокойно.
Моите гърдички са съвсем малки и аз кърмех и от двете на едно кърмене. Както е казала Полина всичко зависи от вас двамата.
Няма грешен начин, можеш да опитваш всякакви конфигурации.
Вода не е искал да пие, нито съм му плакнала устата, не е имал млечница.

# 8
  • Мнения: 37
  Aз също отначало кърмех само от едната гърда....
по-късно като ми намаля кърмата(по ред глупави причини, за които не искам да се сещам)  започнах да давам и двете, за да си стимулирам лактацията.... Peace
...и съм много щастлива, че успях и вече повече от 4 месеца сме изцяло на кърма... Hug Heart Eyes
   Водичка също пие(по точно чайчета), но това не й пречи на малката ми лакомница...и то не след ядене, а понякога привечер м/у следобедните хранения... Laughing
  Ти най-добре ще си усетиш детето и гърдите и ще се нагласите взаимно...успех... Hug newsm10

# 9
  • Мнения: 292
В наЧалото давах само едната гърда и бебка си се наяждаше доволно. След като тръгнах на работа и започнах да се цедя кърмата ми намаля и от тогава предлагам и двете. Но ...... не всеки път ги иска. А вода не съм давала до преди една седмица (въпреки Че е захранена от близо два месеца) Така Че, докато се нахранва бебеЧето ти само от едната гърда няма никакъв проблем.

# 10
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Аз кърмя така: редувам гърдите при кърменето т.е един път давам едната гърда, а на следващото хранене другата. Това правилно ли е? или трябва да давам и от двете гърди на едно хранене.?

И още - да давам ли малко вода след хранене "да си изплакнело бебето устата"?

и аз така редувам гърдите  Peace

за водата - първия път давах да не се получи млечица. Но сега не съм давала след кърмене  Peace

# 11
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Няма такова нещо за плакнене на устичката. Гъбичките може да се появят въпреки, че му плакнеш устата. Даването на вода е твой избор, но до 6м не е задължително. Причината да не се дава вода на кърмачето е ясна - поема повече полезно мляко, отколкото ако му е пълно стомахчето с вода. И ако даваш вода все пак, да не взезмеш да й сложиш захар... Naughty

За кърменето - аз съм на периоди. Има дни, в които имим много кързма и, за да поема бебка и от задното мляко, давам само едната гърда. На другото хранене - другата. Има дни, в които ми намалява кърмата и тогава по 3-4 пъти ги сменям на едно ядене, докато се нахрани бебето. Така че ти си прецени. Такива работи да държиш бебето  по равни интервали на всяка гърда по време на едно ядене мисля, че са малко остарели и уж предпазват от мастит. Имало е моменти, в които ми се е събирало по 10 часа да не давам от някоя гърда - примерно вечерта съм дала от другата, после бебето е спало 6-7 часа, но не ме е хванал мастит, въпреки, че гърдата се препълва.
Така че всичко опира до ТВОЯТА преценка.

Общи условия

Активация на акаунт