Проблем със субтитрите на DVD

  • 2 281
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 651
Здравейте.
Записах на шефката сериалът Отчаяни Съпруги,свален от Арената на дискове, за да си го гледа в къщи на DVD. Оказа се обаче ,че всички субтитри излизат с йероглифи,когато се пусне на DVD(независимо на какво,пробвахме няколко марки).На компютъра всичко си е идеално.
Дали някой знае как може да се отстрани този проблем. Шефката твърди,че и друг път са и давали дискове с филми свалени от интернет и не е имало проблеми, нямало какви настройки да се правят на DVD-то.

Ако някой  може да ми помогне  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 149
На самото Двд има опция за смяна езика на субтитрите.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 651
Да, но в случая е само един файл и DVD-то си го разпознава,но не излизат надписите на БГ,а излизат като йероглифи.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
същото е и при мен.
Но не са йероглифи, а иврит.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 651
същото е и при мен.
Но не са йероглифи, а иврит.

Дано някой ни каже каква е тайната.Скоро и на мен ще ми се наложи да си записвам,защото компютъра няма да е близо до ТВ-то и ще се сблъскам със същото.

# 5
  • Мнения: 2 149
Ами това се опитвам да ви кажа,то двд-то си чете филма и субтитрите,но трябва да се зададе езика им.При мен става като пусна филма и в режим стоп,влизам в менюто,избирам setup мисля беше,от там subtitle,и си настроивам език-български.Дано съм помогнала Peace

# 6
  • гр.Велики Преслав
  • Мнения: 10
От дистанционното на DVD-то се натиска бутона SUBTITLE /ЗАДЪРЖА СЕ ПРОДЪЛЖИТЕЛНО/,тогава на екрана се появяват възможности за избор.Със стрелките/ляво,дясно/ се сменят възможностите докато се появи българският надпис и приключвате с ENTER.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 651
Ще накарам шефката да пробва.Дано я убедя.Благодаря ви за отговорите.  bouquet

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
От дистанционното на DVD-то се натиска бутона SUBTITLE /ЗАДЪРЖА СЕ ПРОДЪЛЖИТЕЛНО/,тогава на екрана се появяват възможности за избор.Със стрелките/ляво,дясно/ се сменят възможностите докато се появи българският надпис и приключвате с ENTER.

ще го пробвам довечера и ще пиша какъв е резултата...
10Х  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 5 651
Тук в офиса на DVD-то се получи,сега остава и при шефката да стане,че беше много неприятно когато леко се намекваше,че съм и дала некачествени субтитри.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 492
Ами това се опитвам да ви кажа,то двд-то си чете филма и субтитрите,но трябва да се зададе езика им.При мен става като пусна филма и в режим стоп,влизам в менюто,избирам setup мисля беше,от там subtitle,и си настроивам език-български.Дано съм помогнала Peace
Eто това е лечението за субтитрите,около една седмица си блъскахме главите в къщи,даже щяхме да купуваме ново DVD ,защото при едни филми всичко си беше  ОК,а при други субтитрите бяха чертички,но след като настроихме на кирилица,нЕма проблем.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
От дистанционното на DVD-то се натиска бутона SUBTITLE /ЗАДЪРЖА СЕ ПРОДЪЛЖИТЕЛНО/,тогава на екрана се появяват възможности за избор.Със стрелките/ляво,дясно/ се сменят възможностите докато се появи българският надпис и приключвате с ENTER.

обади се за почерпка.  Hug
Задължена съм ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт