Как да приготвя толстолоб?

  • 44 821
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 322
Прегледах рецептурника - има страхотни рецепти! Обаче! Нито една за този вид, а пък аз нищо не разбирам от риба и не мога да преценя към кой от дадените видове е най близо  Embarassed Един огромен дзвер - сигурно е поне 3-4 кила, обезглавен (слава Богу)... Подариха ми го, пък срамота да не го сготвя... Така че - много моля помагайте!

# 1
  • Мнения: 1 313
Пешеходке, я виж една наша обща позната какво е оставила за теб Wink
Не съм готвила такава риба, но това ми звучи доста вкусно Peace

# 2
  • Мнения: 2 926
Толстолопа е мазна риба, не знам за рецепта, но не е подходяща за пържене.
Особено, ако е по-голям, задължително е тлъст.

# 3
  • Мнения: 3 322
Еси,  Heart Eyes - почвам я!

Карамел, благодаря!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз пък най-много харесвам пърженият толостолоб  Heart Eyes Именно защото е мазен. Тя мазнинката му е отстрани, по ръба на пържолката и като се запържи става божествено хрупкава и вкусна.

# 5
  • Мнения: 3 322
Вивиан, хубаво, ама ако кажеш и как се приготвят ... В смисъл - само така месото нарязано на котлети или добавяш нещо - подправки, брашно, сос ....

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Избягвам да ги овалвам в брашно, защото брашното изпопадва в олиото и почернява. Пържа ги само посолени и с тези готовите подправки за риба, които продават по магазините. Става страшно вкусно, наистина.  Heart Eyes

Веднъж пробвах да изпеча толстолоб, мързеше ме да пържа, но не стана хубаво, някак си сухичко ми дойде на мен лично.

# 7
  • Мнения: 3 322
А, колко дебели, горе - долу?

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Около 1 см дебелички ги режа аз.

# 9
  • Мнения: 3 322
ОК, благодаря много!
Айде стига съм спамила - отивам да готвя Laughing, че май цялата седмица ще караме на рибено....

# 10
  • Мнения: 11 816
Веднъж съм готвила такова чудо, но беше само филе. Намерих някаква рецепта и го задуших на среди парченца с много праз и маслини - допадна ни, но се усещаха малки костици, въпреки че бяха омекнали и мен лично не ме притесняваха. Можеш да пробваш и така част от рибата, предполагам, че ще отиват и малко домати и каквото още ти хрумне.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 858
ОК, благодаря много!
Айде стига съм спамила - отивам да готвя Laughing, че май цялата седмица ще караме на рибено....

Хайде ако решиш да пържиш, после кажи дали се е харесало   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 312
Преди 2 седмици,мъжът ми го пече на скара,стана невероятен

# 13
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Аз го приготвям винаги пържен, нарязан на по-тънки "филийки". От стари рибари знам, че така е най - вкусен. Като се изпържи хубаво може да му се направи някаква марината с чесън и лимон, но не знам рцептата за съжаление. Аз му слагам само лимон.

# 14
  • Мнения: 3 322
Пържен стана фантастичен! Само на филии и поръсен с "Котани" за риба - това имаше в магазина. С картофена салата, разбира се и като екстра - една, която ние наричаме "антиракова", прави се от кореноплодни зеленчуци.
Сиси, тоя е толкова едър, че и костите се виждат от 100 километра и не са много...
Утре ще правя от линка на Еси и ще докладвам резултата.

Общи условия

Активация на акаунт