Въпрос за майчинството

  • 1 050
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Извинявам се предварително ако въпроса ми е глупав  SadМомичета искам да попитам еднакви суми ли получавате като майчинство всеки месец?Питам , защото всеки месец получавам суми , които са с доста голяма разлика от порядъка на около 150-200лв.

# 1
  • Мнения: 2 131
Сумата зависи от работните дни в месеца. В този смисъл, ако сумата ти на майчинството е четирицифрена, предполагам, че би могло наистина при по-малко работни дни в месеца - например, декември, разликата да е толкова. Изчислява се среднодневно възнаграждение и то служи като база за месечната сума, според броя работни дни.

# 2
  • Мнения: 6 274
Villiana толкова изчерпателно ти е отговорила, че няма какво повече да се добави...  Peace

# 3
  • Мнения: 344
Благодаря! Peace

# 4
  • Мнения: 344
Сумата зависи от работните дни в месеца. В този смисъл, ако сумата ти на майчинството е четирицифрена, предполагам, че би могло наистина при по-малко работни дни в месеца - например, декември, разликата да е толкова. Изчислява се среднодневно възнаграждение и то служи като база за месечната сума, според броя работни дни.

Обаче сега като се замисля над това декември бяха по - малко работните дни , а за декември майчинството е повече от януари ShockedМай вече се обърках Rolling Eyes

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Извади си ПИК код и следи в сайта на НОИ как и какво ти плащат.Няма да се чудиш защо са такива сумите,ако имаш ПИК.

# 6
  • Мнения: 1 740
може да имаш някакъв остатък и затова да си взела повече за декември.

# 7
  • Мнения: 2 131
Извади си ПИК код и следи в сайта на НОИ как и какво ти плащат.Няма да се чудиш защо са такива сумите,ако имаш ПИК.
newsm10

# 8
  • Мнения: 9 973
чакай малко,нали си била болнични,а после в отпуск...явно от там идва решението.Вземи си пик-код .До кога си била в болничен?

# 9
  • Мнения: 2 013
Извинявам се предварително ако въпроса ми е глупав  SadМомичета искам да попитам еднакви суми ли получавате като майчинство всеки месец?Питам , защото всеки месец получавам суми , които са с доста голяма разлика от порядъка на около 150-200лв.

И на мен същото ми направи впечатление Thinking
villiana нямах представа,че това прави различна сумата всеки път!  newsm78

# 10
  • Мнения: 9 776
Нали правите разлика между болничен и майчинство? Болничният варира,но пък аз си мислех, че майчинството е постоянна сума. ♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣, ти не си ли в болничен в момента?

# 11
  • Мнения: 2 131
Нали правите разлика между болничен и майчинство? Болничният варира,но пък аз си мислех, че майчинството е постоянна сума. ♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣, ти не си ли в болничен в момента?
Детенцето на авторката е на 5 месеца и няма как да става дума за майчинството, което е 240 лв, пък и няма как да бъде различна сума всеки месец.

# 12
  • Мнения: 6 274
Нали правите разлика между болничен и майчинство? Болничният варира,но пък аз си мислех, че майчинството е постоянна сума. ♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣, ти не си ли в болничен в момента?
Детенцето на авторката е на 5 месеца и няма как да става дума за майчинството, което е 240 лв, пък и няма как да бъде различна сума всеки месец.
Майчинството не е 240 лева, ако детето е под една година....
Иначе, за другото си права...

# 13
  • Мнения: 2 131
Джуличка, не съм специалист по отношение на термините им, но мисля, че под една година се води болничен и отпуск по... не знам какво си точно. След това е майчинство - до 2 г., на 240 лв го увеличиха от тази година. Майчинството е след като изтекат тези 410 дни - не съм сигурна точно колко ги направиха от 2009 г.
 Peace Както и да е, въпрос на някакви си там термини.

# 14
  • Мнения: 6 274
Джуличка, не съм специалист по отношение на термините им, но мисля, че под една година се води болничен и отпуск по... не знам какво си точно. След това е майчинство - до 2 г., на 240 лв го увеличиха от тази година. Майчинството е след като изтекат тези 410 дни - не съм сигурна точно колко ги направиха от 2009 г.
 Peace Както и да е, въпрос на някакви си там термини.
Болничен е до 135 ден, включително и тези 45 дни преди термина...
След това си отпуск за отглеждане на дете от 135 до 315 (сега вече до 410) ден...
След това си в отпуск за отглеждане на дете до 2 годишна възраст...
Общо взето, майчинство като термин няма в документите, които се подават, за да получаваш парички...
Има обезщетение, парични помощи, не знам к'во си и т.н.  ooooh!
Само ние си го наричаме така...

Общи условия

Активация на акаунт