и аз по служебен въпрос

  • 706
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
мислих да пиша като гост,но реших да не се крия
по същество: работя с клиенти, сключвам договори и водя клиента до касата( на друг етаж). Там се броят парите,проверяват се за фалшиви и се издава касова бележка.аз си отивам на работното място и така. само да спомена,че най-малката поръчка е за около 400-500лв.днес обаче ми наредиха аз да взимам парите,да отивам с тях(клиента си седи в стаята) до касатаи да му върна касовата бележка.
проблемът ми:как да се разхождам м/у етажите с много чужди пари? а ако в един момент клиентът каже,че ми е дал повече,ако излезе нещо фалшиво- всичко в/у мен! мисля, че и до съд могат да ме докарат?!? когато се възпротивих ми казаха,че като не ми харесва да напусна #Crazy
как бихте постъпили вие?

# 1
  • Мнения: 9 052
ами ако каже клиента така нали трябва да го докаже? и ти да си ги скрила наистина няк-де ... не се занимавай с прекалено мисли няма смис-л накрая става нещо с-всем друго  Wink

# 2
  • Мнения: 0
здравей,

може да си направиш предварително на бланки на word, правиш повече и после попълваш само липсващите данни
клиента ......... (името)
ми даде ........  (еди колко си лева)
на еди коя си дата.......
.....
подпис ...... (клиент)
подпис........(твоя подпис)

завиваш парите в листа,
проверяваш ги , или си вършиш работата по другите етажи,
като се върнеш с парите при клеинта, броиш ги пак пред неги, после унищожаваш бележката.

 Peace

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Крис ти е дал добър съвет. Аз съм си много мнителна по принцип и много странно ми се струва, че са ти казали от един момент сама да разнасяш парите. Правилно се притесняваш, но ако се "застраховаш" с една допълнителна бележка мисля, че ще ти олекне.

# 4
  • Мнения: 473
Броиш парите пред клиента, за по-голяма сигурност може да си направиш бланки на приемо-предавателен протокол, в който клиента се подписва, че ти е дал точната сума пари. Така няма да може да те обвини, че ти е дал повече. Правиш си готови бланки и само пишеш името на клиента и сумата пари, подписваш се, че си приела сумата, той се подписва че ти е дал парите.

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аз нещо не разбрах:Клиента закупва определена стока,което означава,че ти трябва да знаеш колко пари трябва да ти даде..Той ти дава 500лв. изброяваш ги пред него и така....а за фалшивите пари си има машинки,които вече си ги виждала...Ако работиш с валута за доларите има едни маркери драскаш върху банкнотата и в зависимост цвета се разбира дали са ОК....
А ако ти е толкова страшно може да вкараш и малка лъжа:кавай му трябва да броя малко по бавно заради камерите  Joy  да заснемат банкотите .....
Не се тревожи няма страшно...

Общи условия

Активация на акаунт