Отказва да суче от едната гърда. Опасно ли е за мен

  • 396
  • 2
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Коко е вече на 2 год. От 2 дни и нощем отказва да суче от лявата гърда. Опитах да изцедя - само капки. Не ми е много твърда, съвсем малко усещам напрежение, но е малко по-твърда от дясната. От нея суче по няколко пъти - денем и нощем. Притеснявам се дали не е опсано за мен това положение. Трябва ли да го отбия заради това.
Не мислех да го насилвам, но и не знам как ще се отбие, защото си иска и си настоява - но само от дясната.
Когато 2 седмици бях на работа е бил спокоен при баба си , но щом го вземех, веднага или до половин час се сещаше да суче.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нищо опасно няма и не се налага да отбиваш детето заради това - има много майки, които още от края на първия месец хранят децата само от едната гърда. При теб заради това, че кърменето вече е почти приключило най-вероятно няма да се получи и видимата разлика в размерите, която най-често се образува (и която се заличава след окончателното отбиване).

# 2
  • Мнения: 49
Да кажа и аз, че към края малко преди да отбия диването искаше само от едната гърда да суче. Не съм имала никакви притеснения и неудобства.

Общи условия

Активация на акаунт