Пирогов и престой ?

  • 28 879
  • 230
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 343
Днес от една моя приятелка в София разбрах , че е влезнала с малката в болница за 3 дни.
Както и да е учудването ми беше за следното :
"Престоят в болницата като придружител е 15лв на ден , като нямате осигурени легло и храна !"

Аджаба тогава за какво се дават тия 15 лв ?
За да висиш на столче до леглото на детето си ли ?
Някой вижда ли нещо странно в това ?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Ми не знам,аз преди година по спешност бях откарана там с хранително натравяне.Наложи се да остана там за една нощ под наблюдение.А на сутринта преди да ме изпишат ме накараха да си платя нощувката+закуска(представяте ли си с хранително натравяне),която беше чай и халва Mr. Green
Те за това не случайно му викат хотел "Philips"

# 2
  • Мнения: 1 343
OK  ама що за глупости са това .. Ти поне си закусила ако това е закуска , а на майка придружител която три дни виси на пласмасово стол4е до леглото на детето обгрижва го тя а не сестра и не се храни и искат 15 лв ?  newsm78
Що за глупост и безумие ?!

# 3
  • София
  • Мнения: 61
Дам, а си плащаме здравните осигуровки редовно, нали?  Close

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 23:15 от Butaloto

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Здравноосигурени ли са? Детето- ясно, но майката?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
OK  ама що за глупости са това .. Ти поне си закусила ако това е закуска , а на майка придружител която три дни виси на пласмасово стол4е до леглото на детето обгрижва го тя а не сестра и не се храни и искат 15 лв ?  newsm78
Що за глупост и безумие ?!
WomanitKa лекарите ми бяха забранили за няколко часа да се храня,камо ли пък халва да похапвам LaughingСега ми е смешно,ама тогава хич.За да те изпишат процедурата беше следната:Излизаш от отделението,имаше някакво гише на  1ет.питат те от кога си там,излиза ти името и накрая фиш(касова бележка),на която пише нощувка+закуска Mr. Green
П.П.Благодарна съм на лекарите за бързата им реакция,не мога да се оплача от лошо отношение,но цялата тази история с нощувката и т.н. ми е много нелепа и смешна

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 09:08 от Madam Stasita

# 6
  • Мнения: 1 343
Здравноосигурени ли са? Детето- ясно, но майката?
Мдам и двете са осигурени. Даже накрая болничен са й издали за престоя за който си е платила .
Луда държава и това е .

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 790
То това не е от сега.  Confused

# 8
  • Мнения: 1 343
То това не е от сега.  Confused

Да но аз го разбрах сега и се изумих  #Crazy
Как се правят пари от нещастието на хората и от притеснението на родителя ?
За какво плащаме тия осигуровки тогава ?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Така е в Пирогов, така беше и в Инфекциозна.
И аз недоумявам, но е факт.
На всичкото отгоре, столчето, на което седях,
беше от тези дървените, от времето на годежа на баба ми примерно  ooooh!
За сметка на това, леглата за децата, са може би по-нови  Joy
Така като ги гледам .... от 1944 - 1945  ooooh!

# 10
  • Мнения: 12 662
Да, ама я иди и виж столчетата в Здравнта каса какви са.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравноосигурени ли са? Детето- ясно, но майката?
Мдам и двете са осигурени. Даже накрая болничен са й издали за престоя за който си е платила .
Луда държава и това е .
Да не би пък да се води нещо като VIP-услуга,от къде да знам.Нали бащите си плащат да присъстват на раждането на жените си,та и пироговци да са сметнали,че правят едва ли не "VIP-услуга" на майката.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 475
Ми и аз си плащах в Инфекциозна за да седя в оная мизерия с детето.
Все пак, ако има легло за майката, дават завивки, ползвате тоалетната и банята, ток, вода.

Ако искаш, може да го оставиш само и да не си плащаш - както правят едни мургави хора.

# 13
  • Мнения: 1 343
Ми и аз си плащах в Инфекциозна за да седя в оная мизерия с детето.
Все пак, ако има легло за майката, дават завивки, ползвате тоалетната и банята, ток, вода.

Ако искаш, може да го оставиш само и да не си плащаш - както правят едни мургави хора.

1-во няма осигурено легло за майката в Пирогов
2-ро защо да не би да нямат осветление ако няма придружител или да няма отопление  ooooh!
3-то Майката е точно от мургавите и повярвай ми няма да си остави детето само / без определения моля /
И Дилянка и аз съм лежала в болница с малкия , но тук имаше легло само едно за двете придружаващи майки . Отделно , че нейното дете и моето не искаха да спят сами в тяхните си "кошарки" и спяхме 4-та на това легло за придружители . Можеш да си представиш каква картинка бяхме . За банята няма да ти опиша какво чудо беше . Нямаше душ ми само тръба и водата топлата беше само от 5 сутринта до 6:30 най много 8 . Вечер е имало моменти сме молили сестрите да ни стоплят в тяхната стая малко вода за да измием децата . Незнам в Пирогов не съм влизала , ама даже и да е по - добре положението да дадеш 15 лв за да обгрижваш детето си което иначе ще трябва да го обгрижват санитарки и сестри и на всичкото отгоре за това , че ги облекчаваш да плащаш ми е абсолютен АБСУРД !

Ако не видя писах , че дава 15 лв и НЯМА ОСИГУРЕНО ЛЕГЛО И ХРАНА . ЗА КАКВО ГИ ДАВА ?
Съжалявам ама има хотели в които може да преспиш срещу тази сума ! Абсурдите в китната ни родина !
В Гърция осигуряват храна за обгрижващия пациента безплатно и храната е все едно ти я носят от ресторант , а тука даваш пари за нищо !

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 10:24 от WomanitKa

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
В инфекциозна си платих 30лв за денонощие да спя с детето на едно легло.
А за Пирогов нямам думи-за бабата на мъж ми/пенсионерите са здравноосигурени/ и искат по 30лв на превръзка,а има да прави около 10 такива.Представям си как са я притеснили.Чак пък 30 кинта да е една превръзка #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт