Кърменето и килограмите

  • 1 281
  • 20
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Момичета, нещо не се справям с това как да се храня като кърмя. През бременността напълнях 20 кг, 10 свалих при раждането, сега кърмя на поискване , изчетох статиите в библиотеката,за което съм много благодарна на модераторите,  не ям сладко, ям само пълнозърнест хляб, това което ми е в повече е прясното мляко , което преди не пиех. Гледам бебка сама, ходиме на дълги разходки .Имам обаче страхотен апетит, с който трудно се справям. И противно на очакванията ми да сваля килограмите вече съм +1 от тези , с които излязох от родилното. Не знам какво не правя както трябва newsm78 , може би някой ще сподели опита си  Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 1 121
Ограничи белия хляб и сладкото. От тия две неща нямаш нужда нито ти, нито бебето. Оттук нататък обаче не знам какво да те посъветвам - не бих правила диета докато кърмя. Чуват се и гласове против спорта, щото не знам си какви промени настъпвали в кърмата, но да ти кажа честно аз си правя упражненията вкъщи. Имаше и разни стари теми, даже май съвсем скоро се объсждаше въпроса, порови и назад или с търсачката.

# 2
  • у дома
  • Мнения: 708
A аз бих те посъветвала да не пиеш прясно мляко, особено неподварено. Детето може да получи алергия към белтъка му, нищо че кърмиш. По скоро си хапвай кисело или млечни продукти - сирене кашкавал, извара.
Освен това мисля, че излишно се притесняваш за килограмите- кърми си спокойно и си хапвай, като спреш да кърмиш хормоните ще се върнат към обичайните си стойности и ще отслабнеш - поне така съм чувала от кърмили вече мами които рязко отслабват след отбиването на детето.

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Май на всяка мама различно й се отразява кърменето - някои отслабват драстично, други немогат, а дори и пълнеят! Аз съм от тези, които не отслабват!Стоя си с +1 кило от преди да забременея и това е! Не се тъпча със сладко и тестено, но... а и има и друго нещо - аз не забременях слаба, а сега искам едва ли не да се стопя! Ами не може така - звуча като онзи, който след катастрофа попитал лекаря дали ще може да свири на пиано, лекарят му казал, че няма да има никакъв проблем, а пазиента се зарадвал, защото преди катастрофата не е можел!

# 4
  • Мнения: 75
 Споделям моя опит-по-време на бременността качих близо 25 кг. С раждането махнах редовните около 10 кг. До 8 м. не свалях нито грам, може леко и да качвах. Кърмих и се чудех как така пише, че кърменето помага за сваляне на кг., а при мен не е така. Продължих да си кърмя и за моя изненада вече ми остават само 6 кг и съвсем не изглеждам зле ( след 1г. и 4м.). Гледам да не прекалявам с вредните храни, ама не бих казала, че се ограничавам кой знае колко - като ми се хапва хапвам си. Просто си трябва време. А това дето и на мен го разправяха как като спра да кърмя и ще ги сваля- не знам, ама по-скоро съм виждала обратните случаи-спират да кърмят и качват. Успех и не се отчайвай! Хубавите работи (пък и трайни) стават бавно! 

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, аз съм преживяла и двете - и напълняването, и безконтролното слабеене SadАко знаех, че сега ще се чудя как да спра да отслабвам, никога нямаше да пазя диета зимата.Та мисълта ми е - изчакай, не се тъпчи, но и не гладувай, всичко си идва на мястото.Време ти трябва просто.

# 6
  • Мнения: 3 550
Не бързай, та бебчето се е родило едва преди 1 месец. Сега като почне една въртележка, едно кърмене и едни дълги разходки в хубавото време, ще ги свалиш. Сигурно си прочела, че храненето не е от такова значение, колкото пиенето, за да има мляко за бебчо. Не си помисляй за диети и очистителни процедури, защото организмът се чисти и през кърмата и шлаките ще идат в бебока. Горе главата! Всичко с времето си.

# 7
  • Мнения: 819
Момичета, нещо не се справям с това как да се храня като кърмя. През бременността напълнях 20 кг, 10 свалих при раждането, сега кърмя на поискване , изчетох статиите в библиотеката,за което съм много благодарна на модераторите,  не ям сладко, ям само пълнозърнест хляб, това което ми е в повече е прясното мляко , което преди не пиех. Гледам бебка сама, ходиме на дълги разходки .Имам обаче страхотен апетит, с който трудно се справям. И противно на очакванията ми да сваля килограмите вече съм +1 от тези , с които излязох от родилното. Не знам какво не правя както трябва newsm78 , може би някой ще сподели опита си  Laughing
Моят опит е по - трагичен и от твоя....Излязох от болницата 67 (+8), а сега съм вече 73 Embarassed Close
Всеки ден се заричам, че ям сладко за последно.....ама не става.
ТАка бях и с голямата ми дъщеря. С нея стигнах 75 кг при нормални 59. Но година след раждането (чак!!!!!!) нещата се оправиха.
Е, тва е положението. Много те насърчих, а.....

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Е, момичета успокоихте ме  #2gunfire
Явно с всеки е различно, аз и преди си бях от тези, дето всичко им се лепи!
Но от кърменето не се отказвам, може пък след няколко месеца всичко да си дойде по  местата и без диети Wink
А защо да не пия прясно мляко? В една статия четох, че на кърмещата майка са необходими допълнително поне две чаши мляко и 2 литра течности.

# 9
  • Мнения: 819
Аз прясно мляко пия по много. Пила съм и при кърменето на голямата. Никой няма проблеми. Simple Smile
За това пък ми останаха здрави зъбите Wink

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се препоръчва повече от чаша прясно или една кофичка кисело мляко на ден,защото много бебета проявяват чувствителност към белтъка на кравето мляко,който преминава в кърмата.Такова е и изискването на банката за майчина кърма за донорките - да не пият повече от споменатото количество мляко на ден.
Калций може да се набавя от много други източници(още повече,че млечните продукти не са абсолютно табу,а основно за прясното мляко важат ограниченията),споменавам няколко особено богати - броколи,сусамов тахан (не е сладък,противно на това,което си представя човек,като му чуе името Grinning).

# 11
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Аз прясно мляко пия по много. Пила съм и при кърменето на голямата. Никой няма проблеми. Simple Smile
За това пък ми останаха здрави зъбите Wink

Аз също пиех много прясно мляко - по 1-1.5 литра на ден в началото!!! Мартин се скъса от колики!!! В момента, в който спрях прясното мляко и малкия се успокои!

# 12
  • Мнения: 1 517
Всичко е до организъм според мен. Някои отслабват от самото кърмене, други пълнеят, трети (като мен) не помръдват на килограми. Не бързай да пазиш диети и да смъкваш, нали сега е най-важното да има кърма за бебо. Аз едва преди няколко месеца започнах да отслабвам. Цялата минала година си ходех дебела, защото не се ограничавах от храна, но пък имах предостатъчно кърма за бебка. Все пак вие сте само на един месец, имай търпение, ще дойде и твоето време.

# 13
  • Мнения: 4 025
Точно бях отслабнала до +10 кг (неусетно, а качих около 24 кг. за бременността, 8 от които оставих в болницата) и минах през лактационна криза, по време на която похапвах доста добре и калорични храни (жито, бадеми, сокове и т.н.) и... качих 3 кг. Сега се опитвам да се ограничавам от излишни храни - бял хляб и сладко, но килограмите не мърдат. Определено не съм от тези, които отслабват, докато кърмят, но - каквото - такова, важното е да има кърма. Не правя и упражнения, а преди спортувах...

# 14
  • Мнения: 77
Да се включа и аз към темата. Забременях 43 кг., отидох да раждам 67! Цели 24 кг.  261uu  Като родих смъкнах към 8-9 кг. и бях 58. И като се почна след това великото ядене за да имам кърма (тогава не знаех че храната не е решаваща), качих още 6. Равносметката: цели 20 кила отгоре, цел 44! Да ама не!  CloseКантара нещо ми има зъб. Сега се е забучил на 62 и вече 5-ти месец не помръдва! badscale Това че като кърмиш уж сваляш при мен не важи. Хем ограничих сладкото, белия хляб...ник'в ефект! Може пък наистина да е от хормоните и да е нужно време... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт