Резистентна бактерия

  • 6 302
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Ето че пак имам нужда от съвет на мамите във Форума.
Преди две седмици синът ми имаше най-баналните за сезона симптоми- кихане, обилен секрет от носа, леко завишена темп.(37,2-37,4). Мислех, че този път ще се справя с Есберитокс, Зиртек, вит.С, мед,чай...Хремата отшумя,но го заведох на преглед при личната му, защото поддържането на темп. продължаваше 10-на дни. Дадохме гърлен секрет, който излезе вчера. Изолираната бактерия е  St. aureus, като има и единични Moraxels. По-лошото, обаче е, че според антибиограмата почти не е останала група антибиотици, към която да не е резистентна(с изключение на Ципрофлоксицин, Таваник и Ванкомицин). Мнението на педиатъра е, че това е в резултат на голямото количество различни антибиотици, които е пил и сега го остави без назначено лечение, организмът сам да се справи.
Мислите ли, че трябва да го заведа и на специалист УНГ? Изобщо трябва ли да предприемам нещо? Проблем ли е, че тази бактерия си стои?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами ти защо не я попита аджеба кой ги е изписал тези АБ,че да са резистентни .Като ги изписват за щяло и не щяло.
По принцип е възможно да съществуват в организма без да създават дискомфорт,но не се знае до кога.В смисъл в един момент имунитета на детето може да е спаднал и да се поддаде на бактерията.Аз лично бих ги лекувала.

# 2
  • Мнения: 478
Бончил1
а сега има ли оплакванията още такава температура.
близо 60-80% от хората може да си носят подобни бактерии здрави, докато хвант грип и имунитета спадне.
Принципно стрептококите и тази мико бактерия MORAXELLA мисля че така е по-правилно да се пише, са лошички. Моракселлата прави пневмонии, а стрептокока - ангина...а понякога при някои хора с лабилна имунна с-ма води и до ревматизъм.
Ако няма вече температура, няма да ги лекувате бактериите.
Дори и да има още температура, може да не се налага пак АБ.
Консултирайте се с УНГ или белодробен, гп или педиатър са по-малко компетентни.
Температурата я следете сутрин, обед и привечер.
 Субфебрилитет след грип често се вдига от обяд до късно вечер, през ноща може да се нормализира. Ако субфебрилитет продължи над 1 месец, задължително отново по лекари дори и да няма много оплаквания.

# 3
  • Мнения: 478
Бончил1
аз съм субфебрилна вече година и нещо, открих някакви инфекции през които съм минала(мононуклеоза-> стрептококи + моракселла), имах неуспешни опити с пеницилин да чистя висок стрептокок, мойте също излезнаха много резистентни, накрая не ги третирах с АБ.
Има един кръвен тест за стрептококови антитела - AST или ASO - Антистрептолизинов титър.
Този тест е сравнително евтин около 5-10 лв, но за съжаление става само с венозна кръв..не може без боцкане.
На мен този тест ми показа на 3 месеца след мононуклеозата, ми показа 830 антистрептолизинов титър при реф. до 200, което ще рече 3 пъти в повече, сама си го прочетох в нет и сама отидох в лаборатория, защото лудата гп явно искаше да ме мори с бездействие. разбира се че ме боляха стави, мускули..сухожилия..изтръпвания, вратна скованост, болка в гръбнак..събуждане с рев. Следя го титъра антитела година, и съм го свалила до 205 без АБ, защото АБ ме досъсипа нещо..авно заради резистентността.

 На мойта температура някак си ми помагат - кисело мляко и чесън..някои билкови обикновенни чаеве, необяснимо я свалям с тараторчета Wink . Първото което отхвърлих заради темп. бе ТУБЕРКУЛОЗА на 4-тия месец субфеб. 37.1-37.4

Мисля че често след грип и бактериални инфекции има хора които си правят такива субфебрилни температурни състояния и отшумяват бързо или по-бавно. ова просто значи че имуннатат с-ма още се възстановява. Ако продъжи обаче и е с повече оплаквания, може да значи много неща.
Вярвам че ще се оправи детето ви миг по-скоро Wink

# 4
  • Мнения: 150
n, благодаря за обърнатото внимание и подробното обяснение! Благодаря и на друга съфорумка за личното съобщение, което ми изпрати. Ще се възползвам от съветите ви!!!
За мен успокояващото е, че температурата се нормализира. Не че няма да го мисля това с бактериите, ама то майките нали сме за това Simple Smile. Разпитвам и събирам всякакви съвети за подсилване на имунитета на детето, въпреки, че това е много трудно, когато от бебе на 1мес. е започнал да пие антибиотици и отдавна не знам точно какво количество е изпил.
Той скоро ще навърши 5 год. и аз ВЯРВАМ, че и времето "работи" в наша полза, в смисъл, че расте и укрепва с всеки изминал ден.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Аз се извинявам, че се включвам в темата на авторката, но да не пускам друга. Съпруга ми е със стрептококи в гърлото вече 1 година.. Изпи доста антибиотици и след последната настинка УНГто при което ходи му каза че няма смисъл вече от антибиотик и му даде бронхо ваксом.. ефект обаче няма Sad. От миналата седмица пак го боли гърлото и сливиците са му подути... Не знам вече какво да му давам. Сега го навивам да почне всеки ден по 1 лъжица мед на гладно да взима, но ако имате идеи и за други бабини илачи, моля споделете.

# 6
  • Мнения: 1 353
Бончил1 Щом сте изпили толкова голямо количество АБ,трябва след това да приема детето пробиотици? Peace

# 7
  • Мнения: 1 014
St. aureus не е ли златист стафилокок? Наистина опасни са стерптококите, този стафилокок вече е станал като домашен любимец за човека. Голямото ми дете имаше точно St. aureus, личната искаше да изпише антибиотик. Консуртирахме с 2-ма лекари УНГ и двамата бяха на мнение, че ако не правят проблем няма да ги лекуваме. Секретът беше взет, когато детето беше здраво, при профилактичен преглед.

# 8
  • Мнения: 2 731
ами според мен трябва да се лекуват .Запушен ли е носът ?

# 9
  • Мнения: 150
В момента не му е запушен носът. Всъщност, като се замисля, не е запушен откакто няма и субфебрилната температура. Преди това беше и го караше да спи с отворена уста. Чувала съм го и да хърка.

# 10
  • Мнения: 1 984
@Бончил: венозно болнично лечение за 10 дни с двоина комбинация след контролни посявки щото може и някакво замърсяване да е. и да направят свясна антибиотикограма.

@мони обсъдихте ли Пнвемо 23?
 

# 11
  • Мнения: 150
 tonev, Искате да кажете венозно да му преливат два антибиотика ли? Малко страшничко ми звучи това. От мненията на другите съфорумци останах с убеждение, че St. aureus не е толкова опасна. Още повече, както писах, детето сега няма нито хрема, нито запушен нос и темп. се нормализира.
А как да им кажа да направят свястна антибиограма?

# 12
  • Мнения: 2 731
защо се карате ? Тонев , Бончил1 никъде не е написала че стафилококите са MRSA -може да са друг вид .Прав си ,че трябва да се лекуват ,но защо пък в болница newsm78.А Бончил след като няма симптоми и не е пило детето АБ можеш за успокоение да му пуснеш пак изследвания .Дано всичко е наред   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 984
защо се карате ? Тонев , Бончил1 никъде не е написала че стафилококите са MRSA -може да са друг вид .Прав си ,че трябва да се лекуват ,но защо пък в болница newsm78.А Бончил след като няма симптоми и не е пило детето АБ можеш за успокоение да му пуснеш пак изследвания .Дано всичко е наред   bouquet
има данни от антибиограма / вярно зле направена/. а ако е така - знаеш ли каква е цената на доза ванкомицин /единствен приложим според написаното/? а и венозни вливания в къщи... не че е невъзможно разбира се...

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 18:37 от tonev

# 14
  • Мнения: 578
За тези стафилококи есе мога да напиша вече. Аз ги имам в гърлото от сто години вече. Ходила съм при достатъчно специалисти и всички ми казват, че почти всеки човек ги има. Зависи в какво количество са. Ако не са масово, то не са чак толкова опасни. И аз се опитах да ги лекувам, но вместо това получих гъбична инфекция и какво ли още не. Сина ми също ги има в нослето, но каквото и да съм слагала /а то вече не останаха антибиотични капки неизползвани/ не изчезват напълно. Заведох го и на хомеопат и той ми даде един препарат - Стафилококцимум, който е точно срещу златист стафилокок. Не съм правила изследвания дали са изчезнали, но проблема е само, когато е болен и секретите му стават зелени от нослето.  Също и нашата педиатърка е казвала, че организма сам се справя с тях, когато е силен. Остави детето - ако няма хрема, температура или гърлото не е силно зачервено или с ангина. Също помагат и рибомунил и бронховаксом. Само спокойно и не го тъпчи с антибиотик щом няма симптоми повече  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт