Жената-Дева - 2

  • 17 736
  • 455
  •   1
Отговори
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Заповядайте в новата темичка, прекрасни Деви  Hug Hug Hug


Известната атсроложка Линда Гудман за Жената-Дева:


Когато стане въпрос за жена Дева, мнозина може би си представят целомъдрена девица, чиста като пряспа сняг. Съжалявам, че им развалям представата, но тя съвсем не е такава.

Истината е малко по-друга. Това е жена в пълния смисъл на думата. Тя е нежна и крехка на вид, но отвътре е твърда като стомана. Свенлива е, никога няма да я видите да се държи предизвикателно и дръзко в обществото. Но затова пък чудесно владее всички дребни женски хитрини и тайни, когато с непоколебима решимост тръгва да гони щастието си, макар пътят към него да е трънлив и стръмен. Нито ще спре разколебана, нито ще вика за помощ. Тя може да роди дете на любовника си, преди да е сключила брак, може да напусне съпруга си, ако срещне друг мъж, и да се изправи с горда осанка срещу едно общество, сочещо я с пръст. Стига да реши, че любовта й е истинска и заслужава всичките жертви. А това не е нито девическо, нито целомъдрено.

И все пак, опитайте се да я разберете. Дълбоко в помислите си тя е чиста. И в любовта е такава. Но става въпрос за истинската любов, защото другата не я интересува. Готова е да изкачи планини, да се спусне в морските дълбини, водена от силните си чувства. Не трябва да забравяме, че богът на гръмотевиците, Вулкан, е истинският управител на Девата. И ако тя усети, че бракът й не е истински, а в същото време срещне любов, която смята за съвършена, без колебание и с размах ще прекъсне старата връзка. Не й е по вкуса да разбива семейно гнездо, но не може да живее в лъжа и лицемерие. Такъв е характерът на нейната непорочност, изградена преди всичко в собствените й представи за морал и честност.

Девата е единствената жена в Зодиака, която може да бъде едновременно практична и романтична. Ще се отдаде на всепоглъщащата я любов, а в същото време ще страда от мисълта за укорите на обществото, но няма да спре и промени решението си. Това е пример за практичността на земното начало у Девата, съчетано с въздушната, вечно търсеща идеала същност на Меркурий. Силата на любовта у тази жена може да засенчи страстта на всички други зодиакални знаци. Много често физическата страна на същата любов обаче е заменена от страстта на нейния дух, което се нрави особено на по-интелигентните и деликатни мъже.

Макар че е перфекционистка, жената Дева не е съвършена. Крие у себе си недостатъци и дразнещи черти, които трудно се понасят. Например може да ви вбеси с твърдението, че никой не върши нещата така методично и експедитивно като нея. Обикновено е права и точно това е дразнещото. Освен това много държи на точността. Затова забравете навика си да закъснявате. В противен случай рискувате да я ядосате, а тогава става дребнава и се заяжда за най-малкото. Не спорете с нея - все едно, няма да я победите. Тя винаги ще бъде права. Поднесете й рози - те ще смекчат гнева й. Извинете й се незабавно, без да увъртате. Кроткото и искрено обяснение пред нея минава повече, отколкото най-умелата лъжа. Тя усеща и забелязва всичко - от малкото петънце червило на яката ви до вашата неискреност. Никак не е наивна. Но няма да се рови в бельото ви, поне не преди да се ожените. След това може и да го сметне в реда на нещата, след като ще бъде в дома й.

И целият текст: http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1748&zod=5

Известните Деви:



Ингрид Бергман



Кралица Елизабет I



Грета Гарбо

Нашите красиви Деви:

милинка - 24.08
innesse - 24.08
Китана - 24.08
gab_i - 25.08
una_loca - 25.08
yoana77- 26.08
Sticky`n`sweet - 26.08
ianitza - 27.08
Амарена - 27.08
magic power - 27.08
mimoza04  - 29.08
me4ekle4e - 31.08
Руслана - 31.08
Мимита - 02.09
Polidos - 02.09
PolitYy - 03.09
Ulia - 03.09
letsgo - 03.09
Дорет- 07.09
evil - 08.09
Джиа - 08.09
*sve* - 09.09
Аdea alba - 11.09
MadGirl - 11.09
Солетка - 11.09
Божура - 11.09
Г-жа Шуши - 12.09
ембрион - 12.09
milsim1 - 12.09
ИраМира - 12.09
yasmina – 12.09
gergan4eto.d - 13.09
MARINELLI -13.09
Зомбайо - 13.09
Никол - 14.09
Лу - 15.09
елказелка - 15.09
nana77 - 16.09
slavanch - 16.09
Опосумче - 17.09
Дидк@ - 18.09
мели - 18.09
eli_dechkin - 19.09
enigma - 19.09
maranthea - 20.09
pitia - 22.09 
шоколадче  - 22.09

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 09:40 от Лу

# 1
  • София
  • Мнения: 12 552
Ееееееее супер.

Лу   bouquet  bouquet  bouquet

За коментираната тема за шоколада - не обичам сладко. Рядко ми се дояжда и въпреки това съм 100 кила  Mr. Green Сега и аз като Ulia спрях газираното, сладкото, хляба и тестените изобщо и за 14 дена съм свалила 5 кг. Да видим занапред как ще е.

# 2
  • Мнения: 1 447
Лу поздравявам те  bouquet  bouquet  bouquet
Страхотна темичка си ни сътворила. Wink

# 3
  • Мнения: 1 749
Страхотна,наистина!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 447
Чета списъка с рожденни дати и гледам,че все още няма друга дама на моята дата.
Мм.....дано се появи някоя Wink

# 5
# 6
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
 Страхотна оформление на темата
 Поздравления за Лу   bouquet
Мога ли да се добавя и аз при девите родени на 11.09.

# 7
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Благодаря ви момичета  Blush

Солетка, ей сега ще те добавя  Laughing

Относно сладкото - аз лично умирам за шоколадче, тортички и тестени сладкиши много не обичам, но без шоколад не мога  Crazy

# 8
  • Мнения: 3 459
Не мога се включа за жалост.
Ама, ако има Жената - Овен ще участвам.
  Mr. Green

# 9
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Лу, благодаря за новата тема   bouquet!

# 10
  • Мнения: 4 566
Браво  smile3501
за чудната темичка newsm68
много си я обичам аз зодията и сладичко си хапвам  txtlovesи си отговарям на повечето неща характерни за девите , но и някой изобщо не се отнасят за мен особено пък подреденото като аптека , но и не харесвам безпорядъка  prostor clean clean clean
много обичам конфорта и уюта  grinning039 1dating
и винаги си мисля когато нещо достигне до крайност и в двете посоки то не е добре
трябва да има умереност , а това изкуство трудно се владее , но при  девата с лекота newsm10

# 11
  • Мнения: 1 896
Аз пък се зачетох в характеристиката на Линда Гудман за  жената -дева.
Колко вярно и точно, наистина! Особено втория абзац.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 980
Лу, супер си!   bouquet newsm10 newsm10 smile3525

# 13
  • София
  • Мнения: 5 941
Еее, мен пак ме няма. Моля, включете ме! Аз съм на 17.09  Praynig

# 14
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Хайде като типична Дева да помрънкам - чувствам се пренебрегната - писах вече в предишната тема, а не сте ме включили в датите Crossing Arms.

Общи условия

Активация на акаунт