А има ли желаещи да ни учат на немски език ?

  • 178 323
  • 770
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 307
Рени, опирай се на бг, той ще ти помага.
Ако дадено съществително в бг е подлог, то ще е подлог и в НЕ, т.е. ще стои в Nominativ.
Пример: Neben dem Tisch steht ein Mann.
В случая "ein Mann" е в Nominativ, защото е подлог, той върши действието, той стои до масата.
  bouquet

# 556
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Daniva, мерси, с това обяснение май ще е по-лесно Hug

# 557
  • Мнения: 885
Здравейте,
Бих искала да ви помоля да ми преведете едно изречение.Имам бегли поазнания по немски език и все се каня да ги подобря,но нейсе все не се наемам EmbarassedА сега ми потрябва.Благодаря ви предварително.
Vernichtungskosten ohne Deponie

# 558
  • зад кестените
  • Мнения: 792
Здравейте,   bouquet  bouquet аз искам   да попитам  нещо,
някой знае ли  откъде  мога да  сваля учебниците за начинаещи в немския език.Благодаря предварително Heart Eyes

# 559
  • Мнения: 128
Здравейте,
Бих искала да ви помоля да ми преведете едно изречение.Имам бегли поазнания по немски език и все се каня да ги подобря,но нейсе все не се наемам EmbarassedА сега ми потрябва.Благодаря ви предварително.
Vernichtungskosten ohne Deponie



Доколкото аз разбирам - разходи за унищожаване без депо /буквален превод/.

# 560
  • Мнения: 1 677
Здравейте,   bouquet  bouquet аз искам   да попитам  нещо,
някой знае ли  откъде  мога да  сваля учебниците за начинаещи в немския език.Благодаря предварително Heart Eyes

Разрови в темата, имо доста линкове и информация.

# 561
  • Мнения: 37
Здравейте,
Бих искала да ви помоля да ми преведете едно изречение.Имам бегли поазнания по немски език и все се каня да ги подобря,но нейсе все не се наемам EmbarassedА сега ми потрябва.Благодаря ви предварително.
Vernichtungskosten ohne Deponie

Цената по унищожаването, без (да е включена) цената за сметището.

Ако дадеш целия израз, може да се окаже, че превода ще е по-различен. Simple Smile

# 562
  • Мнения: 6
Някой има ли нужда от учебници по немски начални нива - Deutsch 1,2, Tangram 1, Schritte 2, 3. С дискове са. На мен вече не ми трябват и с радост ще ги подаря Simple Smile

# 563
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Някой има ли нужда от учебници по немски начални нива - Deutsch 1,2, Tangram 1, Schritte 2, 3. С дискове са. На мен вече не ми трябват и с радост ще ги подаря Simple Smile

Schritte 2, 3 бих ги ползвала ако не сте ги обещали на някой друг. пишете ми ако са свободни.

# 564
  • Мнения: 6
Не съм ги обещала, но сега виждам, че имам и 4 Simple Smile

# 565
  • Мнения: 89
Привет дами. Simple SmileИзчетох цялата тема и съм приятно изненадана.И аз съм от тези които искат да научат немския, но езиците не са ми силна страна Embarassed Сега се захващам с уроците на profesorkа.Поздравления за чудесно свършената работа  bouquet

# 566
  • Мнения: 1 677
Здравейте,
глаголът treten в Perfekt с haben или sein се използва? Става въпрос за следното изречение: Er hat/ist auf eine Scherbe getreten.

# 567
  • Мнения: 3 456
Здравейте,
глаголът treten в Perfekt с haben или sein се използва? Става въпрос за следното изречение: Er hat/ist auf eine Scherbe getreten.
Би трябвало да е със "sein".
А къде мога да намеря правила, кога се използва  Perfekt и кога Praeteritum.
Благодаря предварително!

# 568
  • Мнения: 1 677
Сега търсих пак. На някои места го дават само с haben, а на други и с haben, и със sein.
Но коя употреба е но-правилна и по-често срещана  newsm78

къде мога да намеря правила, кога се използва  Perfekt и кога Praeteritum.
Благодаря предварително!
Най-общо казано - Perfekt използваме най-често, когато говорим. Praeteritum използване, когато пишем, преразказваме, срещаме го и когато четем.

# 569
  • Мнения: 7 605
Сега търсих пак. На някои места го дават само с haben, а на други и с haben, и със sein.
Но коя употреба е но-правилна и по-често срещана  newsm78

Движениета/промените на мястото са със sein: Ich bin gegangen, ich bin getreten, ich bin gerannt, ich bin geflogen, ich bin gefahren,....

Общи условия

Активация на акаунт