А има ли желаещи да ни учат на немски език ?

  • 178 318
  • 770
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 262
 Hug  bouquet

# 736
  • Мнения: 58
Здравейте, мами!
В момента уча думички на домакинска тема Simple Smile. Разните му там тенджери, тигани и паници ги пооправих Mr. Green, но не ми е ясно кои глаголи и съществителни да използвам, когато искам да кажа: пускам пералня, простирам дрехи /пране/, бърша под, изхвърлям боклук, гледам телевизия. За гладенето доколкото разбрах се използва bügeln Rolling Eyes

# 737
  • Мнения: 558
но не ми е ясно кои глаголи и съществителни да използвам, когато искам да кажа:
пускам пералня- die Waschmaschine anmachen
простирам дрехи /пране/- die Klamotten / die Wäsche aufhängen
бърша под- den(Fuß)Boden (mit einem feuchten Lappen) wischen
изхвърлям боклук- den Müll wegwerfen / wegbringen
гледам телевизия- fernsehen od. TV gucken/ sehen
гладя- bügeln

# 738
  • Мнения: 58
Благодаря ти много, Azalee  bouquet

# 739
  • Мнения: 2 752
Ако искаш, ето ти и друг вариант за превода на тези изрази:

пускам пералнята - die Waschmaschine einschalten
простирам дрехите /прането/- die Wäsche aufhängen
бърша пода - den Boden feucht aufnehmen
изхвърлям боклука - den Abfall wegbringen/entsorgen

# 740
# 741
  • Мнения: 7
препоръчвам тази граматика



жълтата на Хюбер / Hueber
има правилата с упражнения и ключ към тях.

за жалост този език не се учи само с книги...
аз пробвах, но не става.

важно е говоренето, живата реч.
иначе никога не се схваща граматическата им конструкция... Rolling Eyes

аз съм си взимала от библиотеката интерактивни курсове за РС,
но незнам дали ги има на българския пазар.... newsm78

Да тази граматика наистина е хубава ! Може би трябва да я сравня с  граматиката на Мърфи - в английския (доста основна книжка , която трябва да се има Simple Smile ) . Хубаво е всеки, който е почнал да учи немски да я мине поне веднъж Simple Smile Доста добре обяснено е вътре , а и факта че има "ключ" помага после да си проверите вече направените упражнения. Друго което се сещам беше една книжка " Ubung macht den Meister" мисля че се продаваше с касетка ( диск) към книжката и там също имаше упражнения .. ако не се лъжа упражняваше се предимно Horverstechen.

# 742
  • Мнения: 1 636
Сега видях темата ви и че има препоръчани учебници. Аz от всичките бях най_доволна от тоzи http://www.izgodnobg.com/ceni/3261-Gesprochenes-Deutsch.php За съжаление в къЩи сега намерих само втората част и не помня как се е каzвала част 1, в гугъл се появи с това име само втората. Но може би някой друг zнае коя е, а ако аz не съм я дала някъде и я намеря Ще пиШа пак.

# 743
# 744
  • Мнения: 549
Ели 76, много благодаря за линковете, които споделяш   bouquet

# 745
  • София
  • Мнения: 81
Здравейте и от мен ! Хубава тема сте  спретнали. Аз също съм от групата на учещите немски език. От 3 месеца съм във Виена на специализация ( лекар съм), но определено срещам трудности с тукашния диалект. Както и да е, има какво да уча още. Интересува ме дали някой знае сайт с готови изрази на немски език. Благодаря предварително!

# 746
  • Мнения: 1 795
Uporitka, не знам точно какво ти трябва, виж това

http://de.lingo24.com/useful-phrases.html

# 747
  • Мнения: 18
Uporitka и аз съм във Виена и определено много се затруднявам, но виж това http://www.goethe-verlag.com/book2/BG/BGDE/BGDE002.HTM дано да ти е от полза. Всъщност някъде имам и аудио файл на същите тези изрази, но не помня от къде ги изтеглих. Ако те интересува мога да ти ги изпратя.

# 748
  • Мнения: 35
Привет,аз си търся учител по немски,може ли да ми препоръчате някои.

# 749
  • София
  • Мнения: 81
Благодаря ви много Daya и Delta. Определено ще са ми от полза споделените линкове. Delta_ , ще ти бъда много благодарна ако споделиш и аудио-файловете. Ти по каква причина си във Виена, аз тук се запознах с доста българи, но за съжаление сме общност, която избягва да си помага. До скоро от мен..ще продължавам и аз да търся помощни материали по немски...

Общи условия

Активация на акаунт