Какво сирене за попара давате?

  • 6 814
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 387
Здравейте, мами! Аз май всеки ден започнах все да питам ама явно и затова този сайт е толкова полезен, защото има въпроси и тези, които имат опит отговарят:).Та искам да питам две неща:
1. Каква марка сирене и масло давате в попарите на вашите дечковци.Питам, защото вчера четох някакви сравнителни тестове на сирена и млека и съвсем се обърках. Като ида в магазина всички изглеждат добре, но какво има вътре един господ знае.
2. От каква възраст дадохте риба и каква? Гледам, че има пюрета на Семпер с риба за след осмия месец. Ние утре ставаме на осем, но като, че ли ми се иска да изчакам още малко с нея.Знам, че е много полезна, но и много алергизираща, заради многото белтък. Бях чела някъде, че е хубаво поне след 10 месечна възраст.
Ще съм ви благодарна ако споделите опита си с мен.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 431
1.Най-често купувам сирене "Елена",но от едно и също място;абе,гледам на мен да ми е вкусно и да не се разкашква като го изкисвам.Не давам "Дунавия",защото е непастьоризирано.
2.Нашата лекарка каза да давам риба след годинката,защото имаме предразположеност към алергии,но ако при вас няма такъв момент-вече можеш да даваш риба.Щом ти се изчаква-изчакай,никой не казва,че точно сега трябва задължително да я въведеш   Wink .
Забравих за маслото-"Президент" или пак от онова място,откъдето е сиренето(във Варна е и няма да ти е от полза да давам подробности)

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
1.Сирене - козе, според мен то е най-полезно. Масло - само вносно, с висока масленост гледам да е - немско, датско..има много.
2.Риба дадох към 9 месец - сьомга - много е полезна Peace

# 3
  • Мнения: 4 335
1.сирене давам каквото взема и за нас,само,че му го обезсолявам
2.риба не сьм давала и мисля да изчакам годинка

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
В началото й бях взела специално за нея козе сирене на "Маджаров" Уж е по-хубаво, а пък козето мляко е уж най-близко до кърмата. Обезсолено. Сега от нашето слагам. Къде обезсолено, къде не....

Масло й взимах едно немско(не мога да напиша името  Blush) или Президент.

Риба дадох по-късно, но тя се отврати и не я мъча. Само сготвена в ДК я яде.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
В началото купувах само вакуумираното на Роса.
С риба захраних към 11я месец.

# 6
  • България
  • Мнения: 457
Сирене давам,каквото взимам за нас,но го изкисвам във вода
Масло-Президент
Риба не съм давала още,но мисля скоро да му я въведа

# 7
  • хасково
  • Мнения: 378
Сирене,купувам на Старс и задължително го обезсолявам, за масло нямам определена марка,каквото купувам за нас.
Риба дадох в 10 месец от детската кухня,после съм му вземала на хип,бейбивита(пише от годинката на тях) и ганчев

# 8
  • Мнения: 681
Сирене давам каквото купя за нас,но обезсолено  Peace
Масло ,българско  Rolling Eyes
Риба дадох на 8 месеца  Peace

# 9
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
сирене-Пършевица  пакетирано от Била
  • масло-само Вълчев/Асеновград
  • риба-педиатърката ни каза от 8-я месец
Peace

# 10
  • Мнения: 1 473
Риба не съм давала все още, смятам след като навърши годинка да почна.
 А сирене само козе, тъй като бебето ми е на 9 месеца и не съм му давала продукти от крава.
Краве мляко и други продукти от него, като масло ще дам след като стане на 1 година.

# 11
  • Мнения: 6 713
1. Каква марка сирене и масло давате в попарите на вашите дечковци.
Дъга, Маджаров, Фета. Масло - немско Peace

2. От каква възраст дадохте риба и каква? Риба дадох на 9 месеца - бяла риба обезателно е първата риба, която даваш. Peace

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Не съм дала нито едното,нито другото, но му купих овче сирене - видя ми се хубаво, пък ще видим дали той ще го хареса.Риба чак след годинката мисля да дам.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сирене - елена, дъга, елби, изкиснато. Масло - президент.
Риба давам от 6 мес - хек на Ганчев. Вече им правя и домашни с бяла риба. Друга не искат. На семпер бях взимала, но те са с други риби ( херинга, сьомга) и не ги харесаха. Само бяла риба обичат. 

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сирене давам всякакво

Общи условия

Активация на акаунт