Ечемик на бебе ,моля споделете опита си

  • 19 719
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Здравейте ,от един месец се боря с тези ечемици ,тъкмо изчезне на едното око се появи на другото Shocked вече не знам какво да правя споделете вашия опит дайте съвет .Ходихме на лекар и казаха ,че може да е от липса на витамини ,и може да е така защото бебата не ще да яде никакви плодове нито пък да пие сока от тях, в момента и давам само плодови пюрета ,защото само така ги яде плодовете, и то от тези купените пюрета правила съм и вкъщи но неще .Утре ни предстоят изследвания кръв и урина ще видим за какво става въпрос ,но вие ако знаете някой лек за тези ечемици моля споделете ще ви бъда благодарна   bouquetМежду другото да кажа че беба е на 12 ет месеца

# 1
  • Мнения: 9 973
търкам със злато и на сутринта няма и спомен.Мъж ми го заплюва 3 пъти след като го натърка и готово

# 2
# 3
stana.3 pati ne6to se skapva i az vse pi6a.sloji kompres na o4i4kite ot koncentriran r-r laika,topli4ko.kapki za o4i Tobradex.raznasia se ot oko,na oko.vazpalenie e na folikula na miglite.davai i vitamini prez ustata Multivitamol naprimer i niakakav imunostimulator.kofti 4e triat o4i4ki i raznasiat.ako ne stane-antibiotik

# 4
  • Мнения: 4 335
И аз сьм чувала за натьркването сьс злато,то си е бабешки метод,но не ми се е налагало да го пробвам.

# 5
  • Мнения: 85
Моят син беше на 1 г и половина котато му излезе първия ечемик и то долу вътре в очето.Освен капките и мазилото което слагахме в окото докторът ми каза че те са само за дезинфекция един вид-думите му бяха че топлото всъщност лекува и разкарва ечемика.Препоръча носна кърпа срязана да я гладя с ютия и доста  топла да я слагам на долния клепач да загрява ечемика.Съпругът ми държи компреса аз гладя другата кърпа и така няколко пъти.Тази процедура се прави няколко пъти на ден.Първият път ми бешежал защото малкия много плачеше но когато няколко месеца по късно му изби отново бях много настойчива и за нула време се оправи.Ако искаш телефона на доктора ще го изпратя на лични.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 057
Случвало се е на синът ми един или два пъти, докато беше бебе. Според педиатъра това са запушени слъзни канали. Не помня какви капки слагахме тогава.  Притискахме леко и промивахме с преварена вода долната част на окото в посока от крайчето към нослето. За няколко дни излизаше мъничко беличко топче.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 136
Купи сребърна вода няма да съжеляваш за много неща помага

# 8
  • Мнения: 1 820
Купи сребърна вода няма да съжеляваш за много неща помага
И какво да прави с нея?Да капе в окото ли?
Със злато и на мен ми е помагало.Иначе съм чувала и да се капне кърма,ако не твоя на който има такава.
От къде си?

# 9
  • Мнения: 1 484
Случвало се е на синът ми един или два пъти, докато беше бебе. Според педиатъра това са запушени слъзни канали. Не помня какви капки слагахме тогава.  Притискахме леко и промивахме с преварена вода долната част на окото в посока от крайчето към нослето. За няколко дни излизаше мъничко беличко топче.
Едното  няма  нищо  общо  с  другото.Моя  син  беше  със  запушени  канали  и  много  добре  си  личи.Кое  е  ечимик кое  канал.

# 10
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Кърма, пробвай. Злато в никакъв случай не слагай. Щом му излизат често, значи трябва да има причина.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 136
Купи сребърна вода няма да съжеляваш за много неща помага
И какво да прави с нея?Да капе в окото ли?
Със злато и на мен ми е помагало.Иначе съм чувала и да се капне кърма,ако не твоя на който има такава.
От къде си?Извинявай че се забавин с отговора директно ще капиш в очето тази вода е нещо вълшебно лекувам децата си с нея от всичко и я пият за имунната система ползва се и от кърмачета,Чао засега

# 12
  • Мнения: 3 830
Не би трябвало да третирате последствията, а да намерите причината и да се заемете с нея.

Възможно е кръвта на бебчето да е замърсена, да има токсини, слаба имунна защита...
Като се направят изследвания на кръв и урина, ще се разбере причината.
Питайте педиатъра дали може да се дава нещо за прочистване на организма. Peace

# 13
Здравейте!Моля за съвет!Имам бебче на 3мес и 15дни.От 1месец горния клепач на едното око му се е подул.Не ми е излизал ечемик и не знам как изглежда.При бебчо е като спукани капилярчета...много червено,на моменти става и синьо.На моменти е доста подут,на моменти малко спада.Като ходих на консултация педиатъра каза,че може и да е киста.Аз много се притесних,но той каза,че за сега няма да ни праща на очен лекар.Ако се възпали още повече тогава ще ни прати.Но аз се притеснявам,защото от 1 мес сме така и ми се струва,че няма да мине.Страх ме е ако е киста...в пълно неведение съм.Моля ви помогнете ми.Пишете ми как изглеждат,защото в някои форуми четох,че са бели топчета(гной).Предварително,Благодаря!

# 14
  • Мнения: 166
А ,сега,педиатъра казал,че може да е киста,не е сигурен ,но пък няма да ви прати на очен за консултация-защо ли? newsm78Не е дал решение на проблема и мисля,че не е редно да се задоволиш с отговора му.Бъди настоятелна,вземи направление за очен лекар на детето си/още повече ,че с времето нещата не вървят от самосебе си  към подобрение /и не се  притеснявай излишно.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт