Има ли родили в осмия месец

  • 93 534
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте мамита Hug
Има ли от вас родили в осмия месец и някакви проблеми заради това  newsm78

# 1
  • Мнения: 683
Здравейте мамита Hug
Има ли от вас родили в осмия месец и някакви проблеми заради това  newsm78


На мъжа ми сестра му роди второто си дете в 8-я месец - секцио, първото също беше секцио, наложило се в хода на раждането. Причината за по-ранното раждане беше спукан околоплоден мехур и изтичане на околоплодна течност, ваденето на бебето беше наложително. Роди се към 2.200 доколкото помня, в кувиоз стоя 1-2 дни, адаптира се бързо и досега не е имала проблеми, края на април навършва годинка.

# 2
  • Мнения: 6 274
Аз родих второто си дете в края на 8-я месец...
В началото имаше проблем с адаптацията и беше на кислород за кратко...
По думите на лекарите, беше много жилав и му се размина кувьоза...
Проблеми нямаме (сериозни, имам предвид)...
Имаме дотолкова, доколкото е много болнав, всяка зима влизахме в болница с двустранни пневмонии...
От миналата, всъщност вече по-миналата година пневмонии не е имало, но пак си е болнав...
Една седмица ако е на детска, две е вкъщи...
Имаше и тежка анемия като беше мъничък, но я излекувахме и дори ни се размина кръвопреливането...
Това е, в общи линии...
Няма алергии или друго сериозно заболяване...

# 3
  • Мнения: 23
моята бебка се роди в края на 34 началото на 35 г.с причини незнам най-вероятно високия албумин който получих ,но докторите не ми казаха приина просто ми изтекоха водите
бебка бързо се адаптира 3 дни беше в кувеоз роди се 2350 сега е 5 кг за сега незнам да имаме проблем освен малко с дишането надявам се да подължаваме и за напред така
МНОГО МЕ Е СТРАХ  Praynig

# 4
  • Мнения: 983
И моето дете е родено в осмия месец /35-та г.с./, 2000 гр. По-различни проблеми от тези на недоносените е нямал, т.е. бил е в кувиоз дори само няколко часа, после на термолегло. Двадесет дни го държаха в болницата само, за да наддаде в теглото.
Предполагам, че питаш заради това, че хората говорят, че по-добре е бебето да се роди в седмия месец, отколкото в осмия. Това не е вярно. Няколко лекари са ми казвали, че колкото по-рано до термина се роди детето, толкова по-завършено в развитието си е.

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
А ти защо толкова се притесняваш за този 8-ми месец и се вторачваш така в него.....
Давай го по-спокойно Wink
Да, някои деца имат проблеми с това, други не.....
Не се плаши толкова има огромна вероятност да не родиш в осмият месец все пак....

# 6
  • Мнения: 6 604
А ти защо толкова се притесняваш за този 8-ми месец и се вторачваш така в него.....
Давай го по-спокойно Wink
Да, някои деца имат проблеми с това, други не.....
Не се плаши толкова има огромна вероятност да не родиш в осмият месец все пак....
Подкрепям това мнение.
Не го мисли толкова. По-добре се настрой позитивно. Една лекарка ме осъветва в такива моменти да си поставям малки цели. Напр. -Ще изкарам до неделя. КАто дойде неделя-си кажи до вторник и т.н. И така неусетно ще си вече в 9-тия месец.
НАдявам се да нямаш някакви проблеми и това да е причината да пуснеш тази тема.
А ако тръгнеш да го мислиш дали ще има проблеми-има и деца родени на термин със сериозни проблеми. Да -ранното раждане е предпоставка за бъдещи проблеми,но не е задължително. Тук е пълно с мами,които са пример за това.
Успех и леко и безпроблемно раждане. И най-важното-здраво и голямо бебе на финала.
П.С. Моята принцеса е родена в първия ден на 27 г.с.Само 950 гр. Искрено се надявам всичко с нея да е наред и да се развива като едно нормално и здраво бебе Praynig.
Да са ни живи и здрави дечицата-това е най-важното.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 717
Темата беше пусната в "майки", аз я преместих тук. Тук най-добре могат да те успокоят.
Алекс също е роден 34-35та седмица. Не съм имала кой знае какви проблеми.

# 8
  • Мнения: 3 914
Здравейте мамита Hug
Има ли от вас родили в осмия месец и някакви проблеми заради това  newsm78

Да моето,но както виждаш до момента съм единствена и се надявам да си остана единствена Hug

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моата дъщеря се роди в края на 8-я месец-3.100 и 51 см-не е имала никакви проблеми

# 10
  • Мнения: 9
Моят син-Ники-се роди в осмият месец.Една седмица беше в кувиоз,на кислород и антибиотик...Моят доктор ми каза само да не допускам да вдига  висока температура.Иначе всичко си е нормално.Сега вече е мъж на 2год.,тича, бърбори,абе  Peace.Не го мисли!Човек не може да се подготви за нищо,особено,когато е свързано с детето!

# 11
  • София,
  • Мнения: 4 267
И ние сме родени в осмия месец, нещо умните доктори бяха объркали термина, ама както и да е. При нас проблемите са свързани предимно с белия дроб, тъй като се роди с недоразвит такъв и сега често боледува прави пневмонии, бронхити, но това се израства. А ти не се тревожи и се пази повече, та да устискаш до финала. Пожелавам ти едно хубаво, здраво и прекрасно бебче! Hug

# 12
  • Мнения: 2 211
Родих в края на осмият месец. Синът ми направи хранителна алергия, защото педиатърът ме притискаше да го захранвам на 1м. със сок, на 5 с попара и прочие глупости. Тогава ги нямаше тези форуми и никаква информация за късното захранване и аз послушно изпълнявах съветите на лекаря. Де да можех да върна времето назад  Cry
Така че, една препоръка: захранвай след 6 м.!

# 13
  • Мнения: 50
И ние сме родени в 35г.с. 2320кг.и 43см.Единствено беше в термо палатка/дано не бъркам термина/заради температурата.Сега сме почти на 4г.109см.и18кг. LaughingХоди на детска,боледува,но не повече от другите и така.Не го мисли изобщо и гледай да издържиш докрая.Успех. Grinning  bouquet

# 14
  • Мнения: 34
Аз родих моите момичета в 33-та г.седмица.Но това може би се дължи на това че са близнаци.Първата Виктория беше 1970гр.и43см,а втората Ивона 2000гр.сущо 43см.Бяха в ковиоз общо 18 дни,първите 10 защото имаха проблем с дишането,а останалите докато направят нужните килограми.Причината да се родят 49дни по-рано е че на Викито и беще омръзнало сестра й постоянно да я подритва и беше тръгнала да излиза с крачето напред!Випреки че са недоносени бързо настигнаха връсниците си! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт