Обрив по палеца на ръчичката на бебе на 6м. и половина

  • 1 015
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 124
След като започнахме захранването с домашно сварен картоф се оказа, че бебо не го иска в чист вид. По препоръка на педиатърката започнах да го смесвам с готово пюре, избрах на Хип Ранни моркови с картофи. Първия ден сложих една лъжичка към моя картоф, след това втора и така постепенно до вчера, когато му дадох половин бурканче на Хип, т.е. към 60 грама. Не бях ги смесила, тъй като исках да видя дали все още се мръщи на картофа ми - е, да мръщи му се, определено лъжичката с Хиповското пюре приема много по-добре от лъжичката с моя картоф. След половин час забелязах обрив на палеца на ръчичката му, на вид като малина. До час беше намалял, не беше толкова наситено червено, но пак има петънца на мястото. Ясно е, че е от пюрето. Въпросът ми е какво да правя сега - да спирам Хиповското пюре, или да го сменя с друго, което да добавям към моя картоф, или въобще да прекратя захранването за някакъв период. newsm78
Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Има деца, които дават алергична реакция към морковите.
По-добре ги замени с тиква. Почти всички бебета я харесват.

# 2
  • Мнения: 3 993
Странна работа.  Thinking За първи път чувам за обрив на палеца на едната ръка. Задължително се консултирай с лекар, да види обрива и да каже дали е от храна. Може да не е от храна. Може ти да си го забелязала по-късно.
По принцип когато има алергична реакция към дадена храна в процеса на захранване, се спира изцяло процеса, изчаква се известно време, и после пак се продължава със захранването. Сега както разбирам ти не можеш да знаеш дали е реакция от картофа, или от моркова.  newsm78 То затова се започва с еднокомпонентни пюрета и то готови е препоръчително. Като видя, че не ще да ти яде картофа, защо продължи да го натискаш с него? Трябваше да опиташ друг зеленчук или плод, тиква, морков, ябълка. Ти всъщност си започнала с 2 зеленчука - картоф и морков заедно.  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 124
Не го натискам, а се опитвам да го излъжа - ако мине номера ок, ако не - пак ок. Е, номерът минава, но в комбинация с нещо друго. И все пак педиатърката ми препоръча този вариант, аз също знам за еднокомпонентните пюрета в началото и бях скептично настроена за това смесване. Правих му и само морков, и него не иска - от него пък още повече му се повдига. Освен това нали тук има майки, които смесват зеленчуково с плодово и разни подобни мешаници. М/у другото педиатърката по телефона каза, че е малко вероятно този обрив да е от моркова - при алергии към храна обривите били по корема и гърдите. Ще видим, де. Благодаря ви все пак.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
След половин час забелязах обрив на палеца на ръчичката му, на вид като малина. До час беше намалял, не беше толкова наситено червено, но пак има петънца на мястото. Ясно е, че е от пюрето.

изобщо не е ясно. обриви от хранителна алергия биха се появили около устата или по меките части на тялото. за обрив от храна по палеца... не съм чела, нито чула.

апропо, морковите се водят алергенна храна.

# 5
  • Мнения: 405
 Да, обривите при алергична реакция се появяват по меките части на тялото и често и по свивките. Спри въвеждането на моркова и опитай след няколко дни само с чист картоф. Дано до тогава си промени мнението към картофеното пюре твоята рожба Simple Smile Crazy

Общи условия

Активация на акаунт