Моля за съвет

  • 422
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте,мами!Малката ми е на 5 месеца и 6 дни,досега сме били само на кърма,но педито ми каза да започвам да захранвам с плодово пюре,а след известно време да вкарам и зеленчуковото. Според вас трябва ли да започвам с плодово.Предишният месец наддадохме 350гр. ,но тя беше болна и сега продължаваме с хремата, днес сме на консултация и може би ще ни отложат за трети път ваксината.Вече започвам много да се притеснявам от това отлагане.Досега ни е бита само една ваксина,след като са ни изписали от болницата.При вас имало ли е такива случаи?И третото нещо,за което се притеснявам е,че е много неспокойна при заспиване вечер и каквото и да правя не заспиваме по-рано от 12 часа.Нощем продължава да се буди за кърмене и един ден нямаме да е като предишния, т.е. всеки ден по различно време яде и спи. newsm78 #Crazy
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 401
Отзад напред започвам:

За ваксините - няма никакъв проблем да се отлагат, не се тревожи затова.  Peace

За трудното заспиване - зъби, хремичката, неспокойство? И двете неща се спасяват с кърмене, така че си е нормално детето да търси твоята близост. Когато Бучкозавъра беше на 5 месеца, се будеше поне три пъти през нощта за кърмене, но ето че се оцелява.  Wink

За "нередовен режим" - за мен това също не е тревожно. Бучкозавъра не е имал строг режим на хранене, спане, бодърстване. Съчетавах си дневната програма в движение спрямо неговите нужди вместо обратното и всичко си беше на място.  Laughing

За захранването:
прочети признаците за готовност от тази статия и прецени: Захранване с твърди храни: струва си да се изчака.

... след известно време да вкарам и зеленчуковото...

Тук имаш предвид за разнообразие с плодовото пюре или за въвеждане на второ твърдо хранене? Ако е второто, то това трябва месец след въвеждане на първото смесено хранене. Аз направих обратното: зеленчуково пюре за обяд; след месец каша за закуска; след още месец плодово пюре за следобеден десерт.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 133
За ваксините няма проблем, че се отлагат. Дъщеря ми беше с много тежка физиологична жълтеница. Така че, първата ваксина която се слага на 1 месец на нея и я сложиха на 3. Оттам се забавиа и всички останали. Аз тук във форума прочетох, че е по-добре да се започне със зеленчуково пюре и така и направих на 6 месеца.

# 3
  • Мнения: 316
Захранване- Според мен е по-добре да се започне със зеленчуково пюре, като постепено въведеш основните зеленчуци за 5-6 мес. /картоф, морков, тиква,тиквичка, ориз и т.н./. Така отпада вероятността детето да привикне към по-сладникавия вкус на плодовите пюрета и да откаже зеленчуковите на един по-късен етап.
Ваксина- До колкото съм запозната няма проблем със закъснението на ваксините. Имам позната, която се движеше с няколко месеца назад, защото детенцето боледуваше.
Трудно заспиване- може детето да е по-емоционално и затова трудно да заспива. При дъщеричката ми също се случва понякога, пр. когато сме имали гости и т.н.

# 4
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Бих те посъветвала да започнеш първо със зеленчуково, а не с плодово пюре.

Общи условия

Активация на акаунт