Яслата

  • 14 442
  • 99
  •   1
Отговори

Анкета

Каква ясла държите да посещават вашите деца ?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 25 юни 2004, 22:32

  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Предстои ми да запиша Денис на ясла. Имах планове за пролетта, но го спрях заради раждането. Опасявах се да не се травмира детето и да се почувства изолирано.
Но на есен с песен.
Интерес за мен са вашите мнения относно държавните и частните ясли. Коя форма предпочитате и какви са съображенията ви за това.
Ще се радвам да споделите с мен мислите си по тази тема.
Мисля, че това ще ми помогне да взема окончателно решение.
 Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 975
az sum za chastna!

# 2
  • Мнения: 3 042
Ами то във Варна има само държавни ясли, за по-малки от 3 години деца няма възможност за записване в частните градини по ред причини(напикаване, ревове и тн)
аз още не съм решила за яслата, ама определено смятам че около 2 години е най-добрата възраст за постъпване в такова заведение( това подкрепено от думите на майка ми, която работи вече повече от 20 год в детска ясла).

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
аз гласувах за "Частна".
на ясла няма да давам моята дребуска поне за момента, направо на градина, с изучаване усилено на чужд език, по възможност различен от френски.

Успех Grinning

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Liorena
аз гласувах за "Частна".
на ясла няма да давам моята дребуска поне за момента, направо на градина, с изучаване усилено на чужд език, по възможност различен от френски.

Успех Grinning


а проучила ли си частните градини?
насочила би си се към някоя конкретна?

# 5
  • София
  • Мнения: 512
Аз гласувах за частна градина , ала всъщност тук (Дружба-2) се оказа 4е е голяма борба за приема. Подаваш молба , а когато и ако те одобрят. Не съм наясно какъв е критерият за подбор. Та мисълта ми е , че ще ги запиша в която ни приемат ( дали частната или държавната). А вече за градина ще искам да се поосведомя малко повече .А затова ми е нужно свободно време , което в момента малко липсва:)

# 6
  • Мнения: 826
Моми4ета споделете моля ви за какви цени става въпрос?
Интересно ми е да разбера какви пари искат за 4астна и  какви за държавна градина Confused:

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Виждам, че гласувате, но моля ви, напишите съображенията си, мотивите за избора си.
Какво ви смущава в частната ясла, кои са предимствата и съответно, ей такива работи. А на държавната пред частната?
Ако има и някоя майка с опит в "частният сектор" ще се радвам да го сподели.

# 8
  • Мнения: 3 042
За цените- частни градини(клубове, занимални и тн)- ако е полудневно- по 5 лв на ден, ако е целодневно- около 200- 250 лв на месец, в тази цена влиза храната и обучението. Това за Варна.
А за най-голямата частна детска градина в града " Малкият принц "- имам инфо че е по-скъпо от другите варианти, ама колко точно- незнам Neutral Face
Цялата работа обаче е .... "натъкмия"- базите на разните му там забавачки и тн са предимно апартаменти, етаж от къща.
Единствено "Малкият принц" ползва сградата на бивша детска градина(държавна) обаче пък наред с градината там се помещава и училището.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Liorena
аз гласувах за "Частна".
на ясла няма да давам моята дребуска поне за момента, направо на градина, с изучаване усилено на чужд език, по възможност различен от френски.

Успех Grinning


а проучила ли си частните градини?
насочила би си се към някоя конкретна?



да, разбира се.
и друг път съм писала по въпроса и сега ще ти кажа
Значи става дума за Увекинд с немски език.

# 10
  • Мнения: 3 042
Аз имам опит в частния сектор, обаче не в ясла, а градина. Работила съм 2 години в частна езикова детска градина, обаче във Варна, така че незнам дали да го споделям....няма да имаш отговор на твоите въпроси.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Liorena
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Liorena
аз гласувах за "Частна".
на ясла няма да давам моята дребуска поне за момента, направо на градина, с изучаване усилено на чужд език, по възможност различен от френски.

Успех Grinning


а проучила ли си частните градини?
насочила би си се към някоя конкретна?



да, разбира се.
и друг път съм писала по въпроса и сега ще ти кажа
Значи става дума за Увекинд с немски език.


А отзиви за "Ежко Бежко" в Драгалевци случайно да има?
"Дрита" също ме интересува.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Павлина
Аз имам опит в частния сектор, обаче не в ясла, а градина. Работила съм 2 години в частна езикова детска градина, обаче във Варна, така че незнам дали да го споделям....няма да имаш отговор на твоите въпроси.


Нищо, сподели го. Ще бъде инфо от кухнята, не вярвам нещата да са кой знае колко различни Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 042
ами аз за цената там вече писах...
условията- апартамент с огромнааа тераса, храна се носи от ресторант....
всички чашки, чинийки, кърпички, хавлийки и тн- се носят от родителите...
обучение- английски по система(амер образователна програма, материали от British Council - учебни програми с аудио и видео касети....)
мярка се и някакъв американец през лятото да ми помага....
какво друго....питай че незнам какво да пиша- за обучението ли, или за битовите условия те интересува?

# 14
  • Мнения: 3 042
уф, забравих- на родителите се дава периодичен доклад(report form) зокъде са я докарали техните потомци- езиково, физически и  прочие умения.
Няма обаче медицинско лице в постоянна наличност там- идва от дъжд на вятър за профилактичен преглед- мед. сестра
ами като се сетя друго ще допълня

Общи условия

Активация на акаунт