Приключение с ваксина

  • 1 235
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 223
Здравейте мили мами! Отдавна съм регистрирана, много часове съм прекарала с вас, прекрасни сте. Повода за първата ми тема е следната абсурдна ситуация в която попаднах наскоро. Обажда ми се преди време личната лекарка на Малчо, че е време за реимунизация (полиомиелит), при което  обяснявам, че досега сме слагали IMOVAX-Polio, тя ми казва: - Няма проблем, поръчайте си я и ще ви я сложим. След около седмица отивам аз с ваксината (нося я в термос), въпросната дама е в отпуска и тази която я заместваше като почна да ги увърта едни...Ама откъде съм я взела, ама цялата доза ли се слага... оказа се, че дори не е чувала за такава ваксина Shocked Като се събра един народ, като се почна едно умуване, едно щъкане по етажите. Накрая ми заявиха, че въпросната ваксина не била одобрена от ХЕИ и не могат да поемат отговорност да я сложат, единствената одобрена била ваксината на капки. След около час  склоних да му дадат капки, прежалих 18лв., но сега се питам дали ми е ваксинирано детето, (изплю ги) отговориха ми, че колкото и минимално количество да е погълнало, пак е ваксинирано Rolling Eyes Да допълня, че става дума за Медива в Люлин, (преди бяхме към 3-поликлиника на ул."Искър") колкото пъти да ида, все различни лекари са. По вина на един от тях, през пролетта детенце направи ангина (три пъти го водих за една седмица с лека температура, и на четвъртият ми казва: - ангина, ама няма връзка с предишните ви посещения). Личната му лекарка (за която чувам добри отзиви) е д-р Станкова. Досега не съм имала честта да я видя, постоянно я замества някой. Иначе втория път когато ми се обади по тел. беше по изборите и то да ме покани на среща разговор с кандидат от БСП в Бъфалото Twisted Evil Коментарите оставям на вас newsm78

# 1
  • Мнения: 3 777
Защо не отиде на друго място!!!Недоумявам просто.

Милиони да ми дават не бих сложила ваксината на капки,бих я отказала категорична, част от децата се разболяват от детски паралич.
А ти дори си си купила една страхотна пречистена ваксина, не разбирам... Shocked

# 2
  • Мнения: 1 428
трябвало е да сложат умъртвената ваксина,защото в тия жеги не се препоръчват никакви живи ваксини,особено полиомиелит.При положение,че си имала от инактивираната-не е трябвало да рискуваш.Сега дръж детето поне 3 дни на хладно и давай много течности и ако вдигне температура-значи е от ваксината.А защо сте слагали преди Имовакс-полио?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 223
То и аз не се разбирам Embarassed, но трябваше да дам още 30лв. (такси+частен прием) които ги нямах в момента. Единственото което ме интересува сега е, дали изобщо е реимунизирано детето ми Twisted Evil И откровено казано, търся си добър педиатър в района на Люлин. Добре, че не боледува детенце, но ако се наложи все пак човек трябва да има на кого да разчита, никой не е застрахован.
IMOVAX Polio ми го предложи първата му педиатърка, каза ще е генно модифицирана и няма никакъв шанс за алергична реакция. Не че има алергия, но такава случка ми се случи в родилното, че сума време съм му треперила за най дребното нещо, дълга и болезнена тема, но май не е за този раздел.

Последна редакция: пн, 01 авг 2005, 16:05 от daniabc

# 4
  • Мнения: 3 777
Имовакс-а е една от най-хубавите ваксини в момента, има и Пентавакс мисля че беше. За педиатри виж в здравния справочник.

# 5
  • Мнения: 8 585
трябвало е да сложат умъртвената ваксина,защото в тия жеги не се препоръчват никакви живи ваксини,особено полиомиелит.При положение,че си имала от инактивираната-не е трябвало да рискуваш.Сега дръж детето поне 3 дни на хладно и давай много течности и ако вдигне температура-значи е от ваксината.А защо сте слагали преди Имовакс-полио?
Няма НИКАКВА връзка между вида на ваксината и околната температура. Никаква връзка няма също и между пост-ваксиналните реакции и приема на течности. Имовакс като вид ваксина е стандарт в Европа и САЩ от 2000 година.

# 6
  • Мнения: 1 428
Има връзка и то голяма.По принцип живите ваксини лятно време се избягват от много педиатри.Специално полиомиелитната във вид на капки до скоро е било разрешено да се слага само пролет и в късна есен.Никога не са я слагали през лятото имайки предвид високите температури,а сега всеки лекар си отговаря сам за себе си.Имам един въпрос и за да не отварям нова тема ще го задам тук.На дъщеря ми и предстои реимунизация против полиомиелит и тъй като до сега е била ваксинирана само с живата ваксина,разрешено ли е 4 прием да е с Имовакс Полио?Благодаря

# 7
  • Мнения: 8 585
По принцип живите ваксини лятно време се избягват от много педиатри.Специално полиомиелитната във вид на капки до скоро е било разрешено да се слага само пролет и в късна есен.Никога не са я слагали през лятото имайки предвид високите температури,а сега всеки лекар си отговаря сам за себе си.
Това са неверни неща. Простете за откровенността. Няма никаква връзка между живите ваксини и горещото време-никаква. По вашата логика, деца, които се раждат в края на пролетта би трябвало да "чакат" до есента за да се ваксинират. Нещо което разбира се не е вярно. Иначе никое дете в Африка не би трябвало да се имунизира Simple Smile.
Няма такова нещо "всеки лекар си отговаря....". Има удтвърдени практики по имунизация, които се следват от абсолютно всички. Всеки опит за импровизации си има цена и я плащат децата-вж. опита на Швеция през 90-те години да спре противококлюшната ваксина под натиска на "загрижени за претоваренността на имунната система на децата" "активисти". След като се разболяха около 6000-7000 деца още първата зима, "активистите" се изпокриха, но починалите деца кой ще върне?

Препоръка е да завършите цялата имунизационна серия полиомиелит с тази ваксина, с която сте започнали. Смяна е възможна само по екстренни обстоятелства.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 223
Благодаря ви на всички. Най-много ме е яд на ширещата се некомпетентност и очевадното нежелание на лекарите да са в крак с новостите. Е, има и изключения като първата ни педиатърка, която единствена се нае да ми обясни защо на три месеца бебчо още е с жълтеница (оказа се,че се дължи на кърмата), посъветва ме с ваксините да почакаме още месец, захранването също го планирахме много внимателно ... очаквах навсякъде да е така, но уви. Колкото до самите ваксини и аз съм на мнение, че не е от значение кога се правят. Важно е да се слагат по график, за да имат ефект. То жегите и без тях са си рай за всякакви зарази и инфекции...

# 9
......единствена се нае да ми обясни защо на три месеца бебчо още е с жълтеница (оказа се,че се дължи на кърмата)[/ quote]

 Shocked Shocked Shocked 

Общи условия

Активация на акаунт