За работата в чужбина!

  • 5 265
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте!Вчера говорих с приятелка,която след като й споделих финансовото състояние в момента на семейството ни ме посъветва да потърсиме работа на съпруга ми в чужбина.Днес вече влязох в един от сайтовете предлагащи свободни работни места и видях,че има доста подобни обяви.Запитах се обаче,дали фирмите които виждам да предлагат работа са легални и коректни към заинтересованите.И т.к. това е мястото което винаги ми е помагало да намеря отговори на много въпроси реших да пусна тема.Надявам се да получа съвети от жени чийто съпрузи са били на работа в чужбина или в момента са!Или от мъже които знаят нещо повече относно това!Надявам се да намериме правилния път,фирма,място,хора и да се опитаме да излезнем от финансовата криза в която сме в момента.Нуждаеме се от жилищите ,а със заплатата която той изкарва и евентуалната моя за в бъдеще(не работя в момента т.к. отглеждам малкия ни син) на дали ще можем да закупим такова,било то на кредит,а камо ли със заделени във времето пари.Поразпитах и споделих на познати,много от тях са чували от разкази на други за хора отиващи да работят в чужбина за повече пари.Много от тях бяха убедени в това,че начина е този за да се изкарат повече пари и да се заделят/спестят.

Много моля за съвет,препоръки и помощ.Съпруга ми е със средно образование.Добър механик(автомонтьор) във времето се е изградил и с дълъг опит!Интелигентен на вид,а и смятам като човек!Знае перфектен руски език!На 38г.

Благодаря предварително на всички които ще се включат с мнение в тази тема!

# 1
  • Мнения: 1 505
Мога да ти кажа,4е в момента навсякъде е криза не само в бг,трябва да си помислите много добре дали ако напуснете бг сте сигорни,4е и дори малките доходи които 6те загубите си заслужава.Само и единственно при познати но близки си заслужава да пробвате.А агенциите не са за вяра,ние имахме ве4е мал шанс с една такава,пазете се.Много добре проу4ете за коя държава то4но искате да заминете и вси4ко за нея.Успех ви желая.

# 2
  • Мнения: 204
Не мога да ти дам съвет ,но много внимавайте къде отивате и при кога .От опит знам ,4е за тези неща като работа ,квартира или заем от приятели ,4есто се оказват само думи или в най добрият слу4ай постоянно слушаш как са ти помогнали и т.н.Стана много трудно в последната година ,не като преди търсиш седмица ,две и намираш.От близки знам 4е е трудно навсякъде и в Гърция ,Испания ,Англия ,ние сме в Италия.Желая ви много късмет .

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Мила тук са фирмите които са легални в България и предлагат работа в чужбина : http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=23/02&WA=Exchanges/Firmi.htm

Ако пък те заинтересува някоя фирма която я няма в списъка просто се обади в агенцията по заетостта и направи справка.
Късмет ви желая   bouquet

# 4
  • Мнения: 221
Аз лично не вярвам на такива фирми.Преди 5 години мъжът ми плати на такава фирма,която разбира се го излъга.Толкова години вече сме в чужбина и от всички българи тук,незная нито един на който да е помогнала някъква фирма.Но както в България има криза така е навсякъде.Моят съвет е ако наистина нямате друг вариант да опита съпругат ви да отиде с някоя фирми,но трябва да сте подготвени че това което ви казват за работно време и пари не отговаря на истината.Да постои няколко месеца за да закрепите финансовото си състояние,но не очаквайте големи неща.

# 5
  • Мнения: 0
здравей.

ние сме в Германия, при нас доколкото знам могат само Инженери да получат разрешение за работа , ако си намерят работа.
Ако някой има друга информация моля, да сподели.
Лошото е че ти не можеш още да работиш, мисля че за теб ще бъде по лесно да си намериш работа.
Избрали ли сте някаква определена страна , или няма значение.
Може би ще споделиш ти какво можеш или би искала да работиш.
Може би ще е по лесно ако се разберете със мъжа ти, който си намери пръв работа, той да започне да работи, а другия да се грижи за детето.

Boryana   е много права и ти е дала много добър съвет, провери първо легалните фирми или провери във бюрото на труда във вашия град, там също се предлагат работа в чужбина. Един мой съученик също монтьор самина със жена си чрез фирма,
и сега работят във една ферма, той се грижи за поддръжката на земеделските машини, трактори, но прави и други работи, помага, иначе на частно в свободното време поправя колите на познати от селото, а жена му помага в кухнята и във земеделската работа.

А иначе при нас беше малко по различно, жена ми като се запознахме живееше вече в Германия, била е още в детската градина, когато родителите и са се преместили там. Израстнала е там и няма проблеми. Опита се да живее при мен в България, но не успя да свикне и се преместихме при нея. Да ти кажа честно за мен също е много трудно, работа не можах да си намеря, добре че тя ми помогна и сега работя на половин работен ден, но си търся на цял. Нямам висшо образование, това прави шансовете ми още по ниски, защото тук има достатъчно хора като мен. За жена ми беше много лесно, но тя в Германия е и следвала в Университет,
трябваше и около седмица за да си намери  много добре платена работа.

Желая ти много Успех !

 Hug

П.С. другото нещо което е много важно е езика, ако може ходете на курсове още в България







# 6
  • Мнения: 1 100
А преди да замине не трябва ли да научи и поне още един език на основно ниво, че само с руски не виждам как ще си намери работа?!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 980
Само с руски ще му е много трудно. Отделно, че навсякъде икономиките са в криза, безработицата скача и правителствата започват да провеждат протекционистична политика спрямо собствените си граждани и за чужденци е по-трудно. Иначе относно агенции, които изпращат служители в чужбина, можеш да провериш и на този линк, има доста изписано по въпроса: http://www.karieri.bg/forum/job.php?dscid=10

# 8
  • Мнения: 11 574
Не пишеш къде живеете. Съпругът ти според мен има добра професия, все пак е занаят. Според мен пробвайте първо тук дори и да му се наложи да пътува за работа до някой съседен град. На всякъде е трудно и не очаквай, че в чужбина се изкарват много пари, за кратко време и лека работа. Това според мен го няма никъде. Колкото до жилищете, наистина е хубаво да е собствено, но и ние дълго сме били на квартира и не е болка за умиране. Всяко нещо си има и предимства и недостатъци.  Желая Ви бързо измъкване от ситуацията   bouquet

# 9
  • Мнения: 940
Мила тук са фирмите които са легални в България и предлагат работа в чужбина : http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=23/02&WA=Exchanges/Firmi.htm

Ако пък те заинтересува някоя фирма която я няма в списъка просто се обади в агенцията по заетостта и направи справка.
Късмет ви желая   bouquet

Много от тях имат фалшиви обяви и вземат пари.
Правило номер едно--ЗАБРАНЕНО е да ти вземат пари за услугата намиране на работа в чужбина.
В чужбина също е доста трудно, от опит знам. Там не е златна мина. Ние също не сме в розово финансово състояние, но си намерихме начин и в БГ да изградим достоен начин на живот. В момента на места и за някои професии се заплащат доста високи заплати.

# 10
  • Мнения: 1 341
Мила тук са фирмите които са легални в България и предлагат работа в чужбина : http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=23/02&WA=Exchanges/Firmi.htm

Ако пък те заинтересува някоя фирма която я няма в списъка просто се обади в агенцията по заетостта и направи справка.
Късмет ви желая   bouquet

Много от тях имат фалшиви обяви и вземат пари.
Правило номер едно--ЗАБРАНЕНО е да ти вземат пари за услугата намиране на работа в чужбина.
В чужбина също е доста трудно, от опит знам. Там не е златна мина. Ние също не сме в розово финансово състояние, но си намерихме начин и в БГ да изградим достоен начин на живот. В момента на места и за някои професии се заплащат доста високи заплати.
Напълно подкрепям казаното от dalka!
В чужбина парите не растат по дърветата, много е трудно, не си въобразявай, че с отиването на съпруга ти в чужбина ще заделите хилядите евроци! Naughty Ние сме от година тук и все още ни е трудно! Има още много да извървим докато стигнем едно прилично ниво. Но съм далеч от мисълта да спестявам за жилище. За мен жилището не е жизнено важно и не робувам на недвижим имот! Naughty

# 11
  • Мнения: X
за съжаление не е лесно
особено без език
само ИТ могат да си позволят да не говорят местния език, един англ. ги оправя, но иначе не виждам как, особено с тази професия - та то непрекъснато се контактува с клиентите като си оставят колите

иначе заплащането може да е добро спрямо БГ
но е добре да се сметне и след данъци, наем, храна, сметки, кола и застраховки колко ще останат
със сигурност не много и абсолютно недостатъчно за покупка на жилище
особено при сегашните цени

успех и не се доверявайте на фирми
немалко хора изгоряха
за съжаление пиша това от опит

# 12
  • Мнения: 5 710
Според страната, която сте избрали трябва да проучите дали има право мъжа ти да работи, като автомонтьор.
Италия има предпазни клаузи срещу България  и областите за първо работно място в страната са само няколко. Предполагам, че и за др. страни от ЕС важат подобни правила. По принцип има начин работодателят да те назначи и въпреки тези ограничения, но самият той  минава процедура. 
Аз мисля, че мъжът ти с тази професия има шансове. Повече от някой физик, например.
Др. е въпроса колко ще е трудно, особено ако не знаете език ...
Просто много проучване трябва. Аз лично към фирми съм много подозрителна.

# 13
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Към случайни фирми и аз бих била подозрителна,но това са фирми които фигурират в списъка на Агенция по заетостта...А съпруга ти защо не се пробва по корабите?-но към малките такива а не към големите компании.На много от корабите на които съм работила е имало хора които дума не обелват на англ. имахме електротехник руснак ами говореше само руски човека  Laughing а и на кораб по лесно се заделя защото всичко ти е покрито:храна,спане,напитки...

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
чудя се, как ще оправя колите на хората, като не им разбира езика?

автомонтьорството винаги е било синоним на силно печеливша професия в България. променили ли са се нещата?

Общи условия

Активация на акаунт