Недаване на вода след кърмене = млечница ?

  • 4 045
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!
Да вчера бях твърдо убедена, че няма да давам вода на бъдещия наследник до като го кърмя...живот и здраве де, че нали нищо не се знае /за кърмата/. Но вчера чух, че ако не се дава водичка след кърмене се способства за образуване на афти в устичката и така наречената млечница
И реших да попитам и тук, кой какво знае за това..вярно ли е или все пак даването на водичка остава личен избор на всяка майка със съпровождащите ги последствия...
Благодаря на всички предварително за мненията и съветите  Hug

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 22:26 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 598
личен избор си е това с водата. Аз не съм давала докато вече не беше солидно захранен сина ми, а до 6 месеца беше изключително кърмен. И не е имал млечница. Не мисля че има връзка между водата и млечницата.

# 2
  • Мнения: 6 274
Глупости...
Няма такова нещо...
Гледам, че на всичките мами, дето кърмят на поискване и не дават вода, децата им все с млечница си ходят...
  hahaha

# 3
  • Мнения: 982
Няма знак за равенство между двете твърдения!

# 4
  • Мнения: 122
 И да даваш и да не даваш пак може да хване. Ако си употребявала антибиотици, примерно. Аз лично не съм "плакнела" устата и за 7м не сме имали проблем. Цялата процедура ми се струваше безсмислена и неестествена.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм му давала вода след като съм го кърмила. Никога нищо не му се е появявало в устата Naughty

# 6
  • Мнения: 1 080
Няма нищо общо едното с другото.
Има достатъчно примери за това.
Ето ти малко материали за млечНицата:
http://www.pramed.com/soor.htm
http://www.predainatatak.bg/print.php?id=126

# 7
  • София
  • Мнения: 1 535
Не съм му давала вода след като съм го кърмила. Никога нищо не му се е появявало в устата Naughty

 Peace

От почти 2 месеца съм започнала и да го захранвам - продължава да не пие вода.
Според предиатърката няма никакъв проблем - каквото му трябва си го изсуква Peace

# 8
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте!
Да вчера бях твърдо убедена, че няма да давам вода на бъдещия наследник до като го кърмя...живот и здраве де, че нали нищо не се знае /за кърмата/. Но вчера чух, че ако не се дава водичка след кърмене се способства за образуване на афти в устичката и така наречената млечица
И реших да попитам и тук, кой какво знае за това..вярно ли е или все пак даването на водичка остава личен избор на всяка майка със съпровождащите ги последствия...
Благодаря на всички предварително за мненията и съветите  Hug
МлечНица се казва. Peace
И да, ако детето не пие вода, докато го кърмиш, има твърде голяма вероятност да я получи.
Но има доста ефикасни лекарства за нея.
Поне до момента, в който детето пропие вода.
Тогава проблема отпада.

# 9
  • Мнения: 982
И да, ако детето не пие вода, докато го кърмиш, има твърде голяма вероятност да я получи.

И как по-точно я получава?

# 10
  • София
  • Мнения: 39 717
Не мисля, че има зависимост. Алекс продължава да не пие вода. Даже и за "изплакване" на устата. Афти не е имал.

# 11
  • Мнения: 1 174
Здравейте!
Да вчера бях твърдо убедена, че няма да давам вода на бъдещия наследник до като го кърмя...живот и здраве де, че нали нищо не се знае /за кърмата/. Но вчера чух, че ако не се дава водичка след кърмене се способства за образуване на афти в устичката и така наречената млечица
И реших да попитам и тук, кой какво знае за това..вярно ли е или все пак даването на водичка остава личен избор на всяка майка със съпровождащите ги последствия...
Благодаря на всички предварително за мненията и съветите  Hug
МлечНица се казва. Peace
И да, ако детето не пие вода, докато го кърмиш, има твърде голяма вероятност да я получи.
Но има доста ефикасни лекарства за нея.
Поне до момента, в който детето пропие вода.
Тогава проблема отпада.

Това не е вярно. Кърмя моето бебе и не давам вода и досега не е имал млечница.

# 12
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте!
Да вчера бях твърдо убедена, че няма да давам вода на бъдещия наследник до като го кърмя...живот и здраве де, че нали нищо не се знае /за кърмата/. Но вчера чух, че ако не се дава водичка след кърмене се способства за образуване на афти в устичката и така наречената млечица
И реших да попитам и тук, кой какво знае за това..вярно ли е или все пак даването на водичка остава личен избор на всяка майка със съпровождащите ги последствия...
Благодаря на всички предварително за мненията и съветите  Hug
МлечНица се казва. Peace
И да, ако детето не пие вода, докато го кърмиш, има твърде голяма вероятност да я получи..
Но има доста ефикасни лекарства за нея.
Поне до момента, в който детето пропие вода.
Тогава проблема отпада.

Това не е вярно. Кърмя моето бебе и не давам вода и досега не е имал млечница.
Ако си беше направила труда да прочетеш целия ми пост, щеше да видиш, че съм написала: има твърде голяма вероятност да я получи
Никъде не съм написала, че е задължително!
За твоя информация, при нас се получи СЛЕД 3 месец, така че не бързай с констатациите Naughty

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Кърмила съм и не съм давала вода детето ми е нямало млечница.

# 14
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И да, ако детето не пие вода, докато го кърмиш, има твърде голяма вероятност да я получи.

И как по-точно я получава?
Представлява нещо като плътен бял филм, полепнал върху езичето.
При нас се повлия за седмица, след като започнах да го мажа.
А след като спрях да кърмя и тя започна да пие вода не се е появявал.

Общи условия

Активация на акаунт