Какво сирене давате на бебетата?

  • 20 697
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Във връзка с дискусиите през последните дни за качеството на храните, които ядем, днес от БТВ разбрах, че едва около 30% от сирената на пазара отговаряли на БДС и то това били предимно сирена от по-малките мандри - естествено марки не бяха споменати.
Та затова въпросът ми е някой знае ли кое сирене е качествено, т.е. е наистина сирене и вие какви сирена купувате за бебетата?
Аз още не съм захранила със сирене, но смятам скоро да го направя и ме е страх да не дам някой боклук...

# 1
  • Мнения: 85
Записвам се да следя темата.И аз доста се чудих какво сирене да купя, накрая взех Apetina, но като му гледам състава с палмово масло, май не е много подходящо newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 254
Био сирене много ми допада на вкус, един път го пробвахме. Ако наистина е био, е вариант.

Иначе аз засега давам каквото купуваме и за нас - най-различно от кварталните магазини, но се замислям за по-сигурен вариант.

# 3
  • София
  • Мнения: 193
И аз съм се замислила за БИО ,макар ,че вече не вярвам, че има нещо истинско ,храните са ужасни. Confused. Миналата седмица изхвърлих половин бучка сирене ,горчеше ужасно,незнам точно какво беше ,но ще проверя в супера от където го взех ,сигурно пак са заредили. Ще следя темата .  Peace

# 4
  • Мнения: 433
Уфф, това ми е голяма мъка  ooooh!  Чудя се и аз вече какво да давам...  Вчера купих Пършевица за 7 лв килото. Понякога купувам нарязано на грамаж от кврталните магазинчета, но като цяло предпочитам пакетирано на някоя по-голяма фирма. А тип фета изобщо нямам намерение да дава на малкия - там технологията на приготвяне е друга и предполага добавяне на разни допълн. съставки, което хич не ми се нрави.
А синковеца маа попара със сирене всяка сутрин, ако ли не - директно препечена филийка гризе, намазана с масло и сиренето го поема от виличката с мерак.  Без сирене не мога остана нито ден. Отделно и на мен ми се яде зверски, не знам заради кърменето, възрастта, лакомията или всичко накуп  newsm78
Био сирене около нас няма, къде го намирате?

# 5
  • Мнения: 422
Аз напоследък вземам на фирма NDN&CO(калипетрово) и много ми харесва,също така имат и един ръ4ен кашкавал страхотен е.Също така понякога вземами козе сирене на Дъга.Като пове4ето и аз ве4е не знам какво да пазарувам готова съм да дам пове4е пари за ка4ество но се оказа и 4е това не е гаранция май ще запо4вам да обикалям бабите на лято Wink

# 6
  • Мнения: 931
Давам само от био сиренето. Не знам за останалите но това на Ковачки ( Култура, Бор Чвор или как му беше името) го правят от сухо мляко и свинска мас. Работех едно време за него.

# 7
  • Мнения: 2 132
Още не съм давала, но ние в къщи ядем само БИО сирене и е екстра. От него и за малката Peace

# 8
  • Мнения: 33
Давам сирене отскоро. Овче сирене на "Карлово". Килограма е 10 лв и горница. Покрай всички репортажи които изгледах по ТВ се загледах в съдържанието и представете си, съдържаше Е...незнамси какво(оцветител било) . Е, какво ще му оцветяваш на сиренето. От много време купувах само от него защото в началото беше много хубаво, но напоследък забелязах спад в качеството. И смятам да пробвам друго  Confused. Както повечето неща в БГ, след като зарибят потебителя, развалят качеството и никакви сертификации по ISO и тем подобни, няма да ни оправят Close

# 9
  • София
  • Мнения: 6 672
Био сирене, купувам също и био кисело мляко, освен когато не си взимам домашно заквасено от свекърва ми /но тя купува прясното мляко с години от един човек, иначе е опасно, а дори и така има риск с домашните животни/.

# 10
  • Мнения: 1 725
Е, кажете, откъде го взимате, де  Praynig От Била, Метро, Пикадили, само в големите магазини ли го има? И колко струва килото?

# 11
  • Мнения: 148
Само Био купувам за бебето. Надявам се, че за "солената" цена от 16 лв/ кг вътре все пак има мляко.
desi sunshine, продава се в Билла и Пикадили.

# 12
  • Мнения: 249
Аз взимам Кърнарско, тук по нашия край то е най предпочитанато и мен лично ми харесва.

# 13
  • Мнения: 543
Ооо, "Кърнаре" е страхотно! На мъжа ми родителите са от Карлово и ги карам да ми носят. А ако нямат път насам, купувам Био или Маджаров.

# 14
  • Мнения: 53
Аз купувам от 3 месеца само Апетина. Това сирене няма типичният вкус на българското сирене ( прилича на Дунавия),но е поне винаги с един и същи вкус. А относно цената , в Бъгария тя не е фактор за качество. Мъжът ми купи кашкавал за 13.00лв/кг, а той се оказа такъв боклук( безвкусен,твърд, бял), че даже и паниран не стана за ядене.

Общи условия

Активация на акаунт