Как се чувствахте през първите 3 месеца

  • 16 126
  • 210
  •   1
Отговори
на вашата бременност? повръщах те ли?Гадеше ли ви се? Как се справяхте с ниското кръвно? Докога продъкжи този труден период? Търсих такава тема но не намерих.
Аз съм в единадесета седмица и кръвното толкова ми пада, че ми е много трудно да стана сутрин, опитвам да пия по малко кафе но не помага много като че ли.Чувствам се като от "отнесени от въхъра". Не е много лесен период за мен. Как беше или как е при вас? Кога свършва този период на мъки?

# 1
  • Мнения: 4 496
При някои не свършва до раждането.
При някои въобще не започва.
Всичко е индивидуално.
При мен нещата се оправиха към 4-ия месец от бременността. А "отнесени от вихъра" съм си по принцип... Joy

# 2
  • Мнения: 8 999
Аз съм по принцип с ниско кръвно. По време на цялата бременност бях с още по-ниско. Гадеше ми се, но не съм повръщала. Всъщност, май по-скоро имах киселини отколкото да ми се е гадело. Кафе си пиех без да се ограничавам.
 

# 3
  • Временно
  • Мнения: 788
С кръвното проблеми нямах,въпреки че по принцип ми е ниско.
Но с повръщането  ooooh!
Гадеше ми се от всякакви миризми.В продължение на месец и половина повръщах всеки ден,после започнаха да се разреждат тези моменти.За последно ми се случи към началото на 6-ти месец.
Нищо не ми помагаше.Просто си отшумя с времето.Търпение.

# 4
  • Мнения: 444
Гадеше ми се до началото на трети месец, но не съм повръщала. Ниско кръвно си имам по принцип и просто трябваше да пия повече течности. Чувствах се много изморена през почти цялото време.

# 5
  • Мнения: 4 433
Много зле бях във втория и третия месец Sick
Много ми се спеше през цялата бременност.
Кръвното ми беше ниско и ужасно много киселини имах.

# 6
  • Мнения: 631
Първите 5 месеца бях ужасно зле - ставах в 2 - 3 следобяд и до вечерта не правех нищо друго освен да повръщам. Хапна веднъж драйфам 7 пъти, направо отврат. След това отмина гаденето, но дойде един много интересен момент - започна да ми се запушва носа и цяла нощ не можех да спя + киселини и така до края. Но определено най - тежко ми беше в началото докато повръщах

# 7
  • Мнения: 566
с първата си бременност нямах никакви оплаквания ,изкарах я като кон дет се вика,но сега с втората първите три месеца бях като парцал,постоянно гадене ,адски ниско кръвно и си мислех че ще продължи вечно.Стигнах до извода че при всеки е индивидуално,даже при всяка бременност.Желая ти скорошно нормализиране на нещата и една красива и безпроблемна бременност занапред.  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 919
ами до 9 месец не ми мина.Желая ти лека бременност!

# 9
  • Мнения: 961
До началото на 4-тия месец ми се гадеше по цял ден. Но не повръщах.

# 10
  • Мнения: 4 555
Много ми беше зле първите три месеца, не съм повръщала, но нямах енергия за нищо, не можех да стана от леглото. Просто нямах сили да се помръдна. Като минах 12-та седмица, все едно слънце грейна, толкова жизнерадостно ми стана Simple Smile

# 11
  • Мнения: 9 814
За ниското кръвно поне при мен и с двете ми бременности лекът е по един айран веднага след като стана.
Гадене не съм имала в началото, но пък сега ми става лошо от почти всичко-парфюми, прах за пране, сапун.... да не говорим за цигари и алкохол Sick

# 12
  • Мнения: 177
Аз имах "най-прекрасните"  първи 3 месеца. Повръщане буквално на всеки 20 мин. ден и нощ. Гадене нон стоп. Киселини - адски, главоболие-ужасно ,след това кървене и в болница. Не можех да помръдна от кревата, дори да се обърна, само плачех. Имах чувството че умирам. Пиех ли нещо против повръщане и краката ми почваха да треперят и не можех да стоя на едно място (все едно изпадам в някакъв вид нервна криза). И лошото беше, че от тях не можех само да повръщам, а гаденето ставаше двойно. Пиех само  натурални сокове.
Повръщах буквално и от носа (извинявам се). Но в интерес на истината, кръвното ми преди да забременея беше 75/35, 80/40, а след 2 кафета 90/60. От както забременях имам кръвно 120/80, но не ми беше много добре, защото съм свикнала с по - ниско и докато свикна с това ме болеше слепоочието и главата ми буквално кънтеше.

Ти можеш да си оправи кръвното с една чаша червено вино, разредено с малко лимонада (ако не можеш чисто), сутрин на гладно. Кръвното ще ти се нормализира след няколко дни.
Но внимавай да не посрещаш любимия вечер с думите - "Ти мене уважаваш ли ме". Joy Wine Glass cheers

А ако ти се гади, го разреждай със спрайт - той съдържа натриев цитрат, който е против повръщане. (на мен спрайта ме облекчаваше в известен смисъл).

 
Но виното действа настина а добре а кръвното. А и е много полезно и  за бебето, но не повече от една чаша за няколко часа.


# 13
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Първите 3 месеца - ужасни бяха! Да, точно така се чувствах отнесена, определено не бях на тази земя. Мн. ми се виеше свят, постоянно ми се спеше, едвам издържах до 17 ч., да ме вземе мъжа ми от работа. Буквално не можех да вървя сама, толкова зашеметена бях. Гаденето беше денонощно, едвам заспивах вечер. Главоболие, киселини, храната беше с безкрайно странен вкус - любими неща ми се струваха отвратителни, като чуех "пиле" и кожата ми настъхваше от погнуса...
Към 4я м. лека-полека започнаха да отшумяват тези симптоми.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не съм имала проблеми с тези неща през бременностите си.

Общи условия

Активация на акаунт