Опасна ли е дъвката ?

  • 11 997
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте,мили майки!Вярно ли е,че дъвката не може да се разгради и остава в стомахчето на детето?Или,че не може да се изхвърли по естествен път?При последният преглед педиатъра видя,че синът ми е с дъвка и ме шокира с тази информация.Рядко я поглъща,но все пак направо се втрещих.Само си представям коремчето на детето,пълно с погълнатите дъвки Shocked.

# 1
  • Мнения: 2 110
И аз знам ,че дъвката не се разгражда.
Но,не се ли изхвърля по някакъв начин?
Лекаря не ти ли каза какво да правиш?!
Ако някой знае да каже, защото няма детенце което да не е поглъщало дъвка!

# 2
  • Мнения: 161
Лекарят ми нищо друго не каза,а аз така се ошашавих,че и не попитах.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 227
... коремчето на детето,пълно с погълнатите дъвки Shocked.
Това звучи абсурдно. Колко дъвки съм изгълтала като малка... ooooh! Солната киселина не разгражда ли дъвка? newsm78

# 4
  • Мнения: 9 814
Разгражда се разбира се.
Ако не моят стомах трябва да е целият пълен с дъвки. Този на дъщеря ми също.
Едно време и мене баба ми така ме плашеше, като гълтах дъвките Идеал.

# 5
  • На топло...
  • Мнения: 584
Хм...

Вярно е, че не се разгражда, но се изхвърля с фекалиите, аз съм виждала - изглежда си точно като дъвка Laughing...

Боооже, може ли лекар такива глупости да говори ooooh!? Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...

Споко Wink!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нама проблем-моите малката постоянно гълта дъвки

# 7
  • Мнения: 203
За разграждането може, но се изхвърлят то до сега много хора щяха да са с диагноза задръстен от дъвки в стомаха....хаха Joy

# 8
  • Мнения: 161
 hahaha
Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...


Благодаря!

# 9
  • Мнения: 1 447
Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...

На времето баба ми така ми казваше,и аз не смеех да глътна костилка.

# 10
  • На топло...
  • Мнения: 584
Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...

На времето баба ми така ми казваше,и аз не смеех да глътна костилка.

Мдааа, митове, митове...

Или ако момченце дъвчи дъвка няма да му пораснат мустаци Joy, брат ми плачеше чак като му го казваха и спря да дъвчи докато не поотрасна... Има мустаци сега, ама  hahahaги бръсне...

# 11
  • Мнения: 4 433
Следващия път ще те "светне" да не яде детето черешите с костилките, че ще му поникне дърво от корема Joy...

На времето баба ми така ми казваше,и аз не смеех да глътна костилка.
Joy Joy Joy

# 12
  • Мнения: 4 784
Скоро в Нашите деца попаднах на тема за дъвките и доколко опасни са те. Това, че ще се погълне не е толкова опасно, колкото състава на самите дъвки и по - точно тези, които не съдържат захар, а подсладител, а именно аспартам.
Май тази беше темата -
Давате ли дъвки на децата си?

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Всичко прекалено е вредно, ако гълта по 10 дъвки всеки ден може и да се появи проблем, но отвреме на време да глътне дъвка голяма работа, ние като деца колко сме гълтали, що пасти за зъби Мечо пух сме изяли, що големи бонбони сме гълтали без да искаме....нищо ни няма. Wink

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Всички погълнати частици биват изхвърлени от организма по естествен път. Дали са разградени или не, изхвърлят се  Peace

Общи условия

Активация на акаунт